Glämm saarepidu

Põhimõtselt on meil otsustada jäänud kolm asja:

 1. kas Keri või Vaindloo?
 2. Millal?
 3. Kauaks?
 4. on ka kolmas variant – minna seekord matkale ntx osmussaarele juba (andrus on nõus sõidutama, hind ilmselt ei tule väga palju odavam, aga ma uurin). ja juunis vaindloole.

Valiku hõlbustamiseks mõned faktid

start:

Kerile: Leppneeme (Viimsi poolsaar)

Vaindloole: Vergi sadam (Lääne-Virumaa)

sõiduaeg

keri: mingi tunnike

vaindloo: olenevalt ilmast kuni 2 h

hind

sama mõlema saare puhul, 650 EEK

saun

keri: kontrollitud, olemas, töötab, puid on

vaindloo: teadmata olukorras, puid ei pruugi olla

muu info

Keri: suurte lainete korral saab kindlasti tagasi, Prangli asub vaid 6 km, Pranglilt mandrile ohutu sõit. maja on kasutuses sageli ja aegajalt köetakse, seetõttu elamiskõlblikum.

Vaindloo: suurte lainete korral võib reis kesta 2 tundi 5 meetristes lainetes. tegemist on avamerega, 10 inimest pardal veidi ohtlik.  Soovitas minna juunis. Küttepuid ilmselt pole, paadimees peab sinna enne viima neid, kuna meiega koos paati ei mahu ilmselt nii palju, eriti sellise kahtlase ilma korral.

Kellele mingi aeg ei sobi

 • Ivanile ei sobi enne 2 maid ja pärast 15 maid eriti
 • Annile ei sobi 6-14 mai
 • Küllile ei sobi 22-23 mai
 • Küllile ja Ivanile ei sobi 15. mai
Categories: pidu, tulevikuplaanid | 7 kommentaari

Navigeerimine

7 thoughts on “Glämm saarepidu

 1. Iwan

  mina tahan minna Vaindloole ja 2 ööks. aga paljud on selle vastu olnud, et praegu Vaindloole seikelda, seega ma ma lihtsalt avaldan arvamust. Keri tundub mingi kahtlane ja mitte väga ahvatlevkoht. Kui mitte Vaindloole, siis pigem juba Osmussaarele. ja matkamaks. glamuurne pidu jääb siis jörgmiseks korraks, mis peaks kunagi juhtuma.

  ajaga me oleme vist hädas, sest kui see Külli toodud graafik tõesti kehtib, siis meil ei jää midagi muud, kui mai viimane nädalavahetus. mina olen vaömis häda pärast oma asju ümber korraldama, aga juhul, kui tripp toimub pärast 15. mai, siis ma pean sellest teadma kõige hiljem 1. mai.

  Külli on teinud tublit eeltööd, ma usun et asi saab ühel või teisel moel korraldatud.

  Mina istun selles kuradi karuperses, kus isegi netti eriti ei saa ja tegelen passiivmajade projekteerimise ning kohaliku alkoholi degusteerimisega. Isegi ei tea, kas koju lennata saab :))

 2. lollakasmarni

  Kuna Vaindloole minek tundub selline kahtlane ja ka veits ohtlik, siis sinna äkki ei läheks.
  Keri vastu ei ole mul otseselt midagi. Aga samas olen nõus Ivaniga, et kui Vaindloole ei lähe, siis pigem juba Osmussaarele päris matkale.

  Kuna aga paadisõitu nii Vaindloole, Kerile ja tõenäoliselt ka Osmussaarele ei saa just odavaks ega ka taskukohaseks nimetada, siis julgen pakkuda sellise veits “rotikama” võimaluse.

  Tavaline st päris matk Lahemaal rannikul, mis tipneks sõiduga Pedassaarele, kus on saun. Pedassaare metsamaja kasutus maksab 800.-, aga ma saaksin ehk veits soodukat. Ning sõit Pedassaarele kuni 8 inimesele maksab 800.- edasi-tagasi. St 800.- jagatud matkale tulejate arvuga = hind ühele inimesele edasi-tagasi.

  Kuna Pedassaar on suht väike saar, siis oleks mõtekas teha nii, et sõita sinna vaid üheks päevaks ja enne matkata veits mandril. Kuna saarel on saun, siis võiks see päev olla ehk matka viimane päev.

  Et see mõte mulle just praegu pähe torkas, siis ei oska veel öelda, kus täpselt mandril matkata. Aga Pedassaarel väljub paat Salmistu sadamast, nii et kuskil seal ümbruses.

 3. lollakasmarni

  ahjaa, siuke asi ka, et 28. mai mulle ka ei sobi :)

 4. Kristjan

  Lahemaa-matk võiks täitsa sobida, tõenäoliselt osutukski mõne kaugema saare külastamine praegu liiga kulukaks. Mai teise poole nädalavahetuste osas mul praegu piiranguid ei ole.

 5. lollakasmarni

  See minu poolt välja pakutud Pedassaare variant ei lähe kahjuks läbi – nimelt on Pedassaare maja juba 28.-30.mai broneeritud. :(

  Aga siis eelistaksin matka, kus transpordikulud oleks veits odavamad ja matkamise osa oleks rohkem. Oleme ju terve talve tubades redutanud – tahaks nüüd matkata, päriselt!

 6. yaanus

  Kas ma saan õigesti aru, et see plaan ei ole veel täide viidud? Ehk siis saarele niisama puhkama ja saunatama minek üheks ööks, mitte matkama?

  Teisipäeval õnnestus Keril ära käia ning saarelt lahkudes oli tunna, et sinna tahaks kindlasti tagasi tulla. Keri on pisike, rannik kivine, taimestikust siiski kasvab mingi rohi ja suurimad “puud” on sirelid, mis veel endiselt õitsesid. On toimiv saun, kuid puud tuleks ise kaasa võtta, on võimalus ööbida majas, saare suurim vaatamisväärsus on loomulikult majakas. Minnes oleks viisakas ka saarel suvitavale perele mingit külakosti kaasa tuua (nt. puhast joogivett) ja loomulikult teavitada ette tulekust. Sõit Leppneeme sadamast ilusa ilmaga alla tunni.
  Aksi saart külastada oleks ka huvitav, kuid see on lindude pesitsemisala ja kui ma õigesti mäletan, siis juuli lõpuni kehtib liikumiskeeld.
  Pedassaar on kõige lihtsam ja mugavaim variant, sõit Salmistu sadamast max 15min. niiet kui on suurem seltskond saab vabalt ka mitu otsa teha.

 7. pooldan pedassaart, kuna anni ütles et nv on seal kinni suht, aga me läheks äkki siis 20-21, mis on nädala sees. oleks selline mugav.. ja äkki ka odavam?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.