Karula matka- ja muusikaüritus


28. novembril toimub viimane suurem RMK korraldatav üritus Eesti looduskaitse 100. juubeliaasta tähistamiseks.

Üritus toimub Karula rahvuspargis. Päeva esimeses pooles on erinevad juhendatud matkad ja töötoad (vähemalt eelmistel üritustel on see nii olnud) ja teises pooles toimub Sangaste kirikus kontsert, kus esinevad Riho Sibul, Jaak Tuksam, UMA (Aleksei Saks ja Robert Jürjendal) ja Tõnis Mägi.
Üritus on tasuta! Ja seal antakse süüa kaa tasuta!

Registreerimine üritusele algab homme 1. novembril. Siis teada juba ka täpsem ajakava ja värk. Registreerida ja infot saab siit: http://www.rmk.ee/loodusegakoos/uritus#90
Kuna mina niikuinii sinna lähen, siis kutsun ka kõiki zombikaid kaasa! Vihjeks olgu öeldud veel niipalju, et üsna tõenäoliselt on tulemas ka Jänes, kes täiesti juhuslikult samal ajal ühe teise ürituse pärast Eestis on. Ja täiesti juhuslikult on nii, et selle teise ürituse lõppemise ja ärasõidu vahele jääb tal üks päev, milleks on täiesti juhuslikult 28.nov.
Ühesõnaga, kui juba nii palju juhuseid koos on, siis peaks seda võtma kui miskit märki või nii.

Et siis tulge kõik Karulasse!

Categories: pidu, tulevikuplaanid | 38 kommentaari

Navigeerimine

38 thoughts on “Karula matka- ja muusikaüritus

 1. ky

  ma tuleks küll, niet mind võib kirja panna. Ivani kohta kahjuks ma ei oska veel nii vara midagi öelda. Aga kas sinna poleks mõtet kuidagi juba varem minna, ntx laup? et ööbiks kuskil kasvõi metsas vms?

 2. Andre

  Tegelikult on ikka kõige mõttekam end ise kirja panna:

  http://www.rmk.ee/loodusegakoos/uritus#90

  See varem kohale minek oli ka minul mõttes, st. reedel või laupäeval kohale ja naudime Karulat ka hilissügisel. Meil jäi ka päris palju kohti ka käimata seal :)

 3. yaanus

  Ma vist võiks ka tulla :)

 4. lollakasmarni

  Noh, on võimalik, et ma pean sinna niikuinii eelmisel õhtul kohale minema. Et jah, võib minna küll varem kohale.
  Samas on ka teine võimalus, et ma pean just eelmisel päeval ühe teise ürituse pärast Tallinnas olema.
  Üks on aga kindel, seal kohapeal tuleb mul tööd teha.

  Seega, ehk on mõttekam, et teete omad plaanid esialgu ilma minuta ja siis pärast vaatame, kuidas ma nendesse mahun???

  Aga kindlasti oleks supertore teid kõiki seal näha. Senised üritused on kõik väga mõnusad olnud :)

 5. Andre

  Läheme ikka kontserdile ka? Kuna kohtade arv on piiratud, on kontserte kaks. Mis kellasele me endid sätime? Võiks ikka kõik koos ühele ja samale jõuda.

 6. yaanus

  Peaks siis ka logistika paika panema, et kas kontseldile lähme endi autodega või arvestame organiseeritud bussiliiklusega, bussis on juskui väike ekskursioon giidiga mingi 2 tundi, aga kas me seda tahame? Kujutan ette, et vihmase ilmaga on buss märgade riietega külastajaid täis, aknad udused, olemine niiske… aga no mine tea.
  Anni, mida lõunasöögiks pakutakse? :P

 7. Annemarie

  Lõunasöögiks on tavaliselt neil üritustel olnud supp ja miski magus saiake. Aga arvestades, millised õgardid me oleme, siis äkki peaks ise ka väikse varu kaasa võtma :P

 8. yaanus

  jaaa jaaa, ja jumala hea viin ka?! :D

 9. Andre

  Mis kellasele kontserdile siis? See tuleks varsti ära otsustada, äkki saavad kohad otsa varsti. Mina pakuks välja, et esimesele kontserdile, siison esinejad värskemad ja väljas veel valge ka.

  Loomulikult oleks mugavam oma autodega minna, siis saaksime päris oma äranägemise järgi Ähijärve ja Sangaste vahet sõita, samas aga jääksmine ekskursioonist siis ilma (iseküsimus kas see väga palju juurde annkski muidugi :p) Jah, ja kütusekulu tuleb ka suur aga nagu kogemused on näidanud, siis bussisõit tuleb veelgi kallim (kui me tahame paar päeva varem kohale minna muidugi,kui mitte, siis saaksime ju ka tasuta transpordi)

  Anyway, mis kellaks kontserdile?

 10. Andre

  Nagu sai otsustatud, siis kontserdile kell 16.00

 11. ma olen suht kõigega nõus ja kui ivan välja saab, siis ta ka. aint et tema tagasi tapale saamine peab olema garanteeritud ja kuna üritus on pühapäeval (ehkki ma ekslikult arvasin, et laupäeval), siis ta ilsmelt kuhugi kontsertile ei jõuaks.

  mulle sobivad isiklikult autod ja buss ja muu kamm ka. samas, kust lähim rong läheb? kuna kui ivan tuleks mingi hetk rongile äkki panna, siis peaks vähemalt 1 auto olema. nelja inimese peale see liiga kallis nüüd ka poleks.

  (aga seda rongide juttu ma rääkisin ainult sellepärast, et ma üldse ei mõelnud, kus me oleme ja kas seal kuskil rong üldse käib ja hetkel ei viitsi vaatama minna, sest kell on öö. vaatan homseks järgi.)

 12. yaanus

  Nagu mina edelaraudtee plaanist aru sain, siis Sangastest läheb rong nr 0213 Tartu poole kell 16:40, Tartus on see kell 18:00 ja väljub kell 18:15 Tapa (Tallinna) suunas, Tapal on kohal kell 19:57.

 13. yaanus

  Samas võiks vaikselt planeerima hakata ka logistikat, et kuidas me sinna läheme, rahval on soov alustada reede õhtul juba väikse matkaga, et siis autodega peaks ähijärve kanti sõitma. Minejad on siis Anni, Andre, Külli, Kristel, Andrei, mina….võibolla Ivan ja Nele ka? Igatahes vähemalt 2 autot vaja siis, minul autot pole, Andreil on…kellelgi veel? Külli?

 14. Andre

  Ühendust peab võtma ka Lena, Eleni ja Indrekuga. Jänes pidi ka selleks ajaks Eestisse potsatama?

 15. Annemarie

  Minu auto võib olla ka minejate hulgast.
  Jänesel on mingi üritus, mille pärast ta siia, tuleb. Ja minu mäletamist mööda oli see tal nii reedel kui ka laupäeval.

 16. mina oma autoga ei riski, pärast oleme kõik kuskil metsavahel ega saa edasi ega tagasi. Parem panustaks nats uuematele autodele või neile, kes oma autosid rohkem usaldavad.

  ivanile jääb see rong täpselt 27 minutit liiga hiljaks vist….

 17. Kristel

  Aga mina olen pidur ja seekord metsa ei tule. Solidaarne Anniga, tööl :S:D

 18. Annemarie

  See on küll nüüd väga-väga nukker. Me just Andrega arutasime, et kes võiksid kindlad tulijad olla ja mõistagi sina, Kristel olid loomulikult üks nendest.

  Siinkohal siis ka üleskutse.

  Inimesed! Matkalised! On aeg hakata tõsisemalt mõtlema meie järgmise matka peale!
  Ehk siis esmajärjekorras tibud üle lugeda, st kes on tulemas, kes mitte? Ja sellest tulenevalt kui palju ja millised autod sinna sõidavad?

  Eespool on juba mõned variandid välja käidud, aga nüüd oleks aeg ka konkreetsemalt asja arutada.
  Omalt poolt kordan, et minu auto on endiselt üks võimalik (ja ilmselt ka loogiline) valik.

 19. Annemarie

  Tegin eile väikse kõnetuuri ja meie matkajate nimekiri on järgmine:

  Andrei – reedel tööl 19-ni, võib-olla saaks varem ära
  Kristel – seis endine… terve nädalavahetuse töö, ei saa meiega liituda
  Külli – reede vaba,
  Kristjan – reede vaba
  Eret – seotud PÖFFiga, ei saa üldse tulla
  Elen – võib-olla liitumas pühapäeval
  Hanna – valmis startima reede pealelõunal
  Lena – reedel tööl, valmis startima laupäeval
  Andre – valmis startima millal iganes
  Jaanus – valmis startima millal iganes
  Mina ise – valmis startima reede pealelõunal
  Ivan – kes kurat temast midagi teab, aga tõenäoliselt valmis startima laupäeval
  Jürgen – liitub pühapäeval
  Indrek – ei saa tulla

  Matkajaid inimesi on kokku niisiis 9
  Selle info valguses teen järgmise ettepaneku. Reedel stardib kaks autot (mina ja Andrei?) ja laupäeval stardib veel üks (Ivan?).

  Kuna reedel jõuame tõenäoliselt kohale siiski alles pimedas (meie laiuskaardist tulenev varane pimenemine + sihtkoht on Lõuna-Eestis + me oleme super uimerdajad), siis sõidame lihtsalt mõnda onn (lootes, et seal kedagi ees ei ole) ja mõnuleme seal. Võimalikud variandid:
  Kivi metsaonn http://www.rmk.ee/teemad/looduses-liikujale/puhkealad/haanja-karula-puhkeala/1450
  Kautsi metsaonn http://www.rmk.ee/teemad/looduses-liikujale/puhkealad/haanja-karula-puhkeala/1435
  Luhasoo onn, mis ametlikult ei ole onn, aga kus siiski on üks väike onn http://www.rmk.ee/teemad/looduses-liikujale/kaitsealad/koik-kaitsealad/1315

  Laupäeval uudistama ümbrust ja sõidame ööbima Ähijärvele, Karula rahvuspargi külastuskeskuse juures olevasse telkimiskohta http://www.rmk.ee/teemad/looduses-liikujale/rahvuspargid/karula-rahvuspark/1290
  Need, kes osalesid meie suvisel Karula matkal – see oli see lavaga koht järve ääres, kus me natuke khmm… ära pöörasime… ;)

  Kuna mina pean tõenäoliselt pühapäeval juba 9 paiku hommikul olema Ähijärve nö tööpostil, siis teine ööbimine Ähijärvele planeeritud puht praktilises mõttes.

  Ja siis pühapäeval on see neetud matka- ja muusikaüritus. Mina raban tööd teha registreerimistelgis ja kõigil ülejäänutel on vabakava.
  Kontsertid (Riho Sibul, Jaak Tuksam, Tõnis Mägi ja UMA) on Sangaste lossis kell 14 ja 16.

  Asja juures on muidugi veel üks aga. Nimelt ilmselt tuleb minul jääda Ähijärvele ka veidi peale ürituse lõppu, et aidata koristada jms. Kuidas see täpselt mõjutab ärasõitu, peab veel veits arutama..

  Kommentaarid, ettepanekud, soovitused, alternatiivsed (st paremad) plaanid on väga oodatud :)

 20. mul paar kommentaari:

  1. Ivan ei saa oma autoga tulla, kui ta peab pühap otse tagasi Tapale minema :S Ta ei käi seal ju oma autoga.

  2. Onnid rokivad viimane kui üks. eriti meeldis see viimane (mitteametlik) onn ja väike ööbimine lõkke ümber ringis seal kautsi onnis oleks ka väga kuum. Igatahes hääletan kolme käega onnide poolt.

  3. viimane päev üks auto saab ju jääda kauemaks, et Annil abiks olla või siis niisama passida ja oodata, see pole ju mingi probleem.

  4. ähijärvele püstitame loodetavasti kuidagi klaabu? ei viitsi nagu telkidega…

 21. yaanus

  Laupäeval uudistame ümbrust, see võiks siis tähendada, et peame ikka mingi matka maha kusagil?
  Kivi metsaonni kohta on rmk kodukal selline kahtlane kommentaar “Metsaonn on hetkel külastajatele suletud kasutamise ohtlikkuse tõttu!”, lisaks puudub seal onnis küttekolle või lõkke tegemise võimalus, ehk lisasooja me sinna sisse tekitada ei saa, teistes on see võimalus olemas. Viimased 2 tunduvad päris ägedad, eriti Luhasoo, samas on ta ka kõige kaugemal.
  Kas selles klaabus selliste ilmadega külm ei hakka? Ühe klaabuga on vist jamamist vähem kui a la kolme telgiga?

 22. teoreetiliselt me oleme ju autodega,…

 23. yaanus

  jah, teoreetiliselt on nüüd minul ka auto, kuid ma ei tea kas julgen välja reklaamida, täna alles sain kätte ja ei tea tema võimekusest, küttekulust ja usaldusväärsusest suurt midagi. Et, kes on valmis ootamatuteks seiklusteks poole tee peal, siis võib minu masinaga arvestada, aga nelja inimese matkavarustus sinna pagasnikusse küll vist ei mahu, lisaks on auto kandevõime ainult 350kg :( kuigi on 5 kohaline?!?!

  ahjaa, vaadake mis väljas toimub :) matka ajaks võiks mingi samasugune möll olla :)

 24. ilmselt tuleb sinu autole panustada :D seiklused rokivad.

 25. yaanus

  Kas ma nüüd mõistan õigesti, et mingit elusuurt matkakotti otseselt vaja ei lähegi, kuna ööbimiskohtadesse saabume autodega?

 26. Kristel

  Mõelge selle peale, et nädalavahetus toob ööseks -15 kraadi külma. Nii põhimõtteline telgivastane kui ma ka ei ole, siis kellel tõesti väga korralikku magamiskotti ei ole, soovitan telgi peale mõelda. Seltsis ikka soem. Aga põnevaid seiklusi teile lumme…

  • yaanus

   auch…ma ei olnud ilmateadet vaadanud…lumesadu on positiivne, aga et selline pakane kohe….hmm karupüksid ja topeltmagamiskott on olemas, telk ka.

 27. Annemarie

  Selline plaan oli küll jah, et sõidame ööbimiskohtadesse autodega.
  Sest kui kaarti vaadata ja mõelda neid kohti, kuhu võiks minna ja siis mõelda selle peale, et ma pean pühapäeva hommikul olema kindlasti Ähijärvel, siis ei jääbi eriti miskit muud varianti, kui teha selline lihtsam, chillim matk.

  Varustuse osas on Kristelil õigus. Soojad riided, soe pesu peab kindlasti kaasas olema.
  Põhimõtteliselt on muidugi nii, et mulle just pakuti ka võimalust ööbida Ähijärve külastuskeskuse hoones. Et kui tõesti tuleb mingi miljon miinuskraadi, siis on olemas ka korralik varuplaan.
  Muidugi loodame, et seda ei pea kasutama.

 28. jess, mulle sobib kõik. Rokime.

 29. Andre

  Üsna ukumatu,aga seekord ei saa ma meie matkast osa võtta – mingi viirus muutis soolestiku mingiks muuks asjaks, mitte seedetraktiks enam igatahes, See tõttu pole ka väga organiseerimisest osa võtnud, sorry.

  Aga positiivne on see, et vähemalt ühele inimesele saan ma oma talvise magamiskoti anda (-18/-40). Kes kiiremini mäku annab, saab endale.

 30. Andre

  Tuulevaikse ilmaga on klaabus kindlasti soojeem kui telgis (mis läheb ka väga-väga märjaks seest; samuti ka klaabu muidugi) talvel on parim variant magada lahtise taeva all või lihtsalt katusepalaka all (ilma seinteta). Jäätunud kondensvesi ei ruuli mitte kohe. Lumelabidas on ka muidugi kasulik abivahend.

  Aga tuuliste ilmadega on lood muidugi teised, siis on paari-kolme inimese telgid parimaks lahenduseks.

  Ilmakaardilt nähtub, et Valga piirkonnas hakkab õhurõhk tänasest tõusma, aga suure, arktilise kõrgrõhkkonna kese jõuab siia kohale alles järgmise nädala keskpaigaks. Suurt tromi ja tuisku seega oodata pole, nii sügaval sisemaal võib isegi päris tuulevaikne olla (pagan neid künkaid teab muidugi) Külma tuleb täna öösel -6 kuni -9 kraadi, ja vatu pühapäeva -8 kuni-11 kraadi. Räiget pakast pole aga ega soe ka pole. Normaalne talveilm. Ah jaa, lund ka eiti ei saja nagu sellise külmaga ikka.

 31. omg…. andre, ma nii ootasin sind:( no saa terveks!!!

 32. ma arvan, et su magamiskoti võiks ntx andrei saada, sest tal on alati mingid õhkuesed kotid. mina isiklikult panen kaks tk kokku, oma suvise ja sügisese. jaanus vist reklaamis ka, et tal on juba olemas, annil ka olemas, seega andy, hakka karjuma.

 33. Kristel

  Hehee, aga mina jagasin ju ka oma suhtkorraliku talvise magamiskoti välja ;)

 34. huvitav, kellele :DDDDD

 35. Ürituse pildid läbi minu telefonikaamera on kättesaadavad Meedia all.

 36. ka minu pildid on nüüd meedia all olemas.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.