Tahan matkata!

Tere Zombikad.
Minul on tekkinud tahtmine minna taas matkama, ja seekord ikka telkide või klaabuga, et oleks ikka matka moodi, mitte metsaonnides nagu viimased korrad!

Kas keegi tunneb sama?! Läki matkale!

Categories: tulevikuplaanid | 63 kommentaari

Navigeerimine

63 thoughts on “Tahan matkata!

 1. Iwan

  i am with you on that!

 2. jajajajaa, isver kui ilus pilt! ja matk tuleb kohe varsti teha, just anni ja andrega rääkisime. DOODLE: http://doodle.com/tdq8pv89xgb6f4hh

  • Andre

   Miks meie seekordne doodle hõlmab vaid nädalavahetusi?

 3. Väga vabandan, teeme siis uue.

 4. Andre

  Las see praegu olla, nagu ma aru saan peab ka mõne pikema matka puhul ikka nädalavahetus sisse ka jääma. Kui aga selgub et paljudel on midagi ühel ajal vaba, eks siis saab edasi uurida ja vaadata äkki on rohkem päevigi ridamisi vabad ja ka tahtmine siis matkata.
  Ma mõtlesin pigem seda, et suviti on niikuinii kellelgi puhkuseid ja tõenäoliselt tekib paljudel ka muidu vabu ajahetki…
  Tegelikult on lihtsam ühte, järgnevat matka organiseerida kui kogu suve ette. Asjaolud kipuvad tihtipeale muutuma :). Kolm kuud ära doodeldada on… päris palju päevi :)

  Anyway, kuhu minna? Mul spontaanselt turgetas pähe mitmeid kohti, mida võiks külastada (suurem osa hetkel seotud Ida-Virumaaga)

  Gorodenka – Poroni jõe ürgorg ja Poroni ürgmets
  Alutaguse:
  1. Varese – Tudu
  2. Muraka raba, Selisoo
  3. Agusalu
  4. Kurtna
  Alutaguse piirkond on tohutusuur, seal jõuab end ogaraks matkata.

  Soomaa (nt. Pärna talukoht, tõenäoliselt on seal ka töökorras saun ja Jaapani teemaja, ka suviti väga meeldiv kant, minu arust veel ägedamgi kui suurvee ajal, seda enam et turiste on väga vähe)
  Hiiumaa keskosa (täiseti asustamata kant, endised ülisalajsed Nõukogude sõjaväealad)
  Alam-Pedja (Suured soomasiivid ja märgalad, väga palju metsloomi, sügiseti tulevad hundid sõna otsese mõttes ukse alla)
  Läänemaa suursoo (pole õrna aimugi mis seal on aga igavesti suur soomassiiv)
  Emajõe suursoo (Meerapalu, Ahunapalu, Apnassaare ja Leego)
  Simisalu piirkond (Kõrvemaast kõige lõunapoolsem osa, suured, asustamata alad ning uustusse vajumas soo- ja rabarajad)

  Läti. Mõnel matkatiirul võiks põigata ka ju meie naaberriiki? See plaan kerkis esile juba möödunud suvel tegelikult aga eriti palju me sellest ei mõelnud. Kuhu täpselt ma hetkel öelda ei oska ka.

  Variante on palju veel, ma praegu hetkel rohkem ei genereeri. Teiste ideid? Küsimusi? Ettepanekuid?

 5. Annemarie

  Eks kõik oleneb sellest, kus kui pika marsruudi kokku saab keevitada.
  Minule isiklikult sümpatiseerib kõige enam Alutaguse. Soomaalt tagasi sõites tekkis Andy ja Kristeliga mõte ühendada mõni matk ka Kuremäe kloostri külastusega. Kindlasti leidub meie seas mõni, kes seal kõriauguni käinud, aga mina pole samas kordagi sinna sattunud.

  Omalt poolt pakuks välja Peipsi äärse. Tean, et see on väga suur ala, aga ma pole lihtsalt kunagi korralikult Peipsi ääres käinud. Üks variant oleks teha nö kultuurimatk ja külastada näiteks vanausuliste külasid. Minu kujutlustes on see muidugi imeilusa suveilmaga ja rohkete ujumispeatustega matk ;)

  • yaanus

   Juunikuus ilmselt neid ujumispeatusi väga palju ei tuleks. Mina isiklikult Kuremäele jah ei kipu, ma pakun, et seal kloostri hoovis üle tunni aja ei läheks.

 6. yaanus

  Mina olen huvitatud välismaal matkamisest, tahaks midagi uut näha :) Eelistaks jubedalt Lapimaad, kui sinna nii pikk maa sõita ei oleks…varsti on seal ka triljon putukat kuumpmeetri kohta, aga kus neid ei oleks.
  Kas Lätis on midagi teistsugust kui meil kodumaal?! Kui ei, siis eelistaks Emajõe suursood või Hiiumaad (need salajased sõjväe värgid tunduvad põnevad :)

 7. Mina olen koha suhtes vähe kriitiline, eelistan siiski pigem ürgset loodust kui tsivilisatsiooni.
  Rohkem ma siin muretsen kuupäevade pärast. Kas oleks mõistlik kohe see 17-19 lukku lüüa? Praeguse seisuga on mingid probleemid ainult reedese päeva peal kahel inimesel, mis ei tundu väga ületamatu probleem. Ja noh, mudiugi kõik ei ole veel täitnud, aga kipub sinna suunda, et see võiks enim sobida? Jah?

 8. andre, miks sa end duudlist eemaldasid? :D

  • Andre

   See pagana ahv ei salvestanud mu muudatusi ära.
   17-19 juuni ajal aga mina kahjuks tulla ei saa. Lastega metsas jälle.

 9. Andre, kas oled juba teada saanud plaani muutustest lastega? Et kas see nv siiski sobib sulle?

 10. Üldiselt võiks hakata veits kindlamalt otsustama, kas saaksime 17-19 matka teha?

  Andrel vist selgub peagi, mis sellest nädalavahetusest ikkagi saab.

  Annil on midagi muutunud nagu näen?

  Kas Kristel, sinul ei õnnestuks see reede ka vabaks saada?

  Ja mis Andreil öelda on?

 11. Andre

  See nädalavahetus mulle siiski ei sobi.

 12. Iwan

  ma nüüd liitun ka teiega. me peame ikkagi tegema matka 17-19 juuni, sest kui me veel edasi seda lükame, siis hakkab juba suvi lühikeseks jääma ja ei jõuagi matkata nii rohkelt, nagu loodetakse.

  mulle meeldib Läti matka idee, ja see, et me ei tea, kus neil kõige populaarsemad matkapiirkonnad asuvad, on hoopis meie eeliseks, sest me võime sattuda kuskile, kuhu keegi teine tavaliselt ei satu. omalt poolt võin pakkuda Gauja rahvuspargi, kuhu jäävad mitmed ajaloolised ja looduskaunid vaatamisväärsused – sellised kohad nagu Sigulda, Turaida, Gutmani koopad jne, ja mis ei ole üldse kaugel Eesti piirilt.

  Eestis meeldiks mulle väga Peipsi või Hiiumaa matk.

  hetkel ei saa põhitegelastest tulla Andre, kuid mul on kõhutune, et ka Suurjuht suudab ennast antud kuupäevadeks vabaks teha. Meie Külliga oleme tulijad, arvatavasti liitub ka minu vend, kellega mõned on juba põgusat tutvust teinud. Kuidas teistel on? Anni? Kristel? Andy? Jaanus? Indrek?..

 13. ma arvan, et matk peaks ikkagi toimuma. Need, kes siin nüüd on sellised poole vinnaga vastajad seni olnud, võiksid selge vastuse anda, kas saavad või ei saa. Andy, Kristel, Anni?

 14. Kristel

  Jee.. tundub, et ma saan tulla. Ei või olla. Ma reede koha pealt ei julge lubada, kardetavasti olen siiski tööl, vb annab mõned tunnid varem jalga lasta. Piirkonna mõttes olen ise varasemate matkade raames Meerapalu-Ahunapalu ja sinna kanti korra sattunud, aga iseenesest mul jumalaükskõikkuhupeaasietsaaksmetsa :)

 15. yaanus

  Mina saan.

 16. andymitt

  19 juuni mul on kinni.
  17 ja 18 Põhimõtteliselt saan.

 17. kas see tähendab seda, et kuna Kristel 17 ei saa, siis sina ka tegelikult 17 ikkagi ei tule..?

 18. Andy

  Oleneb kohast ja logistikast.

 19. Indrek

  paistab, et mina saan tulla küll. Alutaguse oleks väga vahva, aga mulle istuvad kõik muud variandid ka. Poroni mets oli väga lahe ja omanäoline, ma mäletan. Äkki juhtume ka kaevandusmaastikule sisse põikama?

 20. superlahe, peaaegu kõik saavad tulla. Logistiuka on küll hirmus keeruline, sest igaühel on tulek ja minek erineb. Kuid Indrek, kas sina saaksid tulla juba reede hommikul?

 21. yaanus

  uuhh, ma millegipärast alles nüüd märkasin, et mind on 18. tööle määratud. Proovin homme rääkida sellest siin.

 22. ostsin põhjapeipsi piirkonna kaarti mootkavas 1:50 000, kus on koik väiksemadki metsarajad ilusti peal, nüüd on vaja ainult marsruuti. Uurisin rmk lehelt, mis võimalusi ala pakub. Seal on tublisti üle ühe telkimisala järve ääres, aga ma kujutan ette, et selliste ilmadega saavad nad olema nv-l ääreni täis. Aga tõenäooiselt matkame meie kuskilt kaugemalt järve suunas, siis võib planeerida niipidi, et tee peale jääksid need lühikesed matkarajad, mis rmk hooldab. Mõni metsaonn on ka, aga need meid vist ei huvita. Ehk et siis alustame nt Iisaku kandist ja lõpetame kuskil Karjamaa ja Vasknarva vahel. Tagasiteel võib käia korra piiiluda Estonia kaevandust – päris põnev vaatamine.

  Kellelgi hiilgavaid ideid?

  PS: muuseas tahan ma matkal pidulikult esitleda tulevase Zombitrippersi logo.

 23. tõesti, nagu Andre mainis, piirkond on tohutu suur ja seal jõuab end ogaraks matkata. nüüd on tähtis koht otsustada, kas me teeme matka Peipsi kaldadel (“rohkelt supelda!”) või järvelt eemal, Alutaguse metsades, kasvõi sealsamas Poruni / Gorodenka piirkonnas. See teine variant saab olema matkana hästi raske, sest seal metsas ei paista olevat isegi radu, v/a 5-kildine matkarada, ja sääseolukord on tõenäoliselt fataalne. Samas seal kandis saab näha ägedaid maastikuid – lisaks ürgmetsale ja Poruni jõeorule ka tohutuid põlevkivi lahtiste kaevanduste rekultiveerituid alasid, Sirgala harjutusvälja maastikuid jne.
  Võib teha ka nö kultuurimatka, minna vaatama Kuremäe kloostrit, Kalevipoja hauamägi, vanausiliste külasid, dendraariumi jne. Ja kolmandaks võib teha järjekordse chillout matka, mis kulgeks enamjaolt mööda rannaäärt, üsna tihedalt asustatud suvilate piirkondades, kus saab ohtralt vees end jahutamas käia.
  Mulle endale istub see metsamatka variant. Võib ka nii teha, et viimasel päeval käime autodega läbi mõned huvitavad kohad, mis matkamarsruudi peale ei jäänud.

  Mis te arvate?


 24. Hmm, ma ei leidnud seal Pärnumaal mingit pikka matkarada…kas on keegi uurinud?

  Aga tegelikult tahtsin öelda seda, et varumees on tulemas siiski, kuid on ilmselt reedel kella viieni tööl (halvemal juhul seitsmeni).

  :)

  • Kristel

   Tore :) siis saame kõik koos Tallinnast startida reedel :P

 25. Kristel

  Kuulge, aga kui Pärnumaa, siis peaks Nigula ette võtma järelikult ju – rabad ja õpperajad ja mis seal kõik pidi olema.

  • yaanus

   Nigula raba õpperada – 6,8km, “Aega läbimiseks kulub keskmiselt 3-4 h. Alal ei tohi ujuda ega väljaspool õpperada liikuda.”
   Rabades on loendamatu arv kordi käidud, kas kodumaa maastik midagi muud meile ei paku?

 26. mulle meeldib raba. Lisaks oleks tore, kui põikaksime vahepeal mere kaldale ka. Muus osas mul muidugi ettepanekuid ei ole. Kaardikunn Ivan võib äkki oma mõtted lisada.

 27. kilingi-nõmmelt häädemeestesse oleks mõeldav marsruut? tee peale jääb Kilingi-Nõmme metsarada, Rae järv koos lühikese matkarajaga ja siis lõpu poole kaunid Pärnu lahe rannad. Marsruudi kogupikkuseks sõltuvalt kurvilisusest 35 kuni 40km, ehk siis päevas kuni 13, ehk siis täiesti normaalne. Nigula raba matkarada ei ole ka kaugel, kuid kui ka sinna tahame jõuda, tuleb marsruudi kogupikkus suurem – või siis loobume mereni jõudmisest.
  Marsruut Kilingi-Nõmme – Nigula järv – Kabli küla on juba linnulennult 42km pikk, kuid minu arust oleks see täitsa tore.

 28. yaanus

  Kas see on selline matkaplaan, kus punktis A võetakse kompassiga suund punkti B poole ja hakatakse müttama üle põldude läbi metsa ja võsa – otse. Mulle meeldib :)

 29. Iwan

  passin siin mitmendat päeva seda kaarti ja ideed on otsas. kui palju keegi soovib ja viitsib matkata? pakkuge midagi.

  • Mina soovin matkata max 15 km päevas, rohkem ausaltöeldes tundub liig. Oman valmidust matkale sõita juba reede hommikul, seega võib ka reedel teha korraliku teekonna. Pühapäeval kiiret mul pole. Eelistan mitte väga suurt padrikut, kuid natuke seiklust on tore. Võiks ka mere äärde sattuda. Peatustena võiks uurida siiski mingeid RMK kohti, juhul kui tule tegemine üldse on lubatud, sest mujal vist väga ei saa, kui, siis ainult vahetult mere ääres. Seal vb sääski ka vähem.

   • yaanus

    krt kus on normaalsed kaardid matkaradedega?!

    Kui väga padrikusse sattuda ei soovi, tuleks pigem mingi rada leida, Sealkandis aga on iga matkarada mõni km ja asuvad üksteisest x kaugusel. Ja teadagi ,et kui kusagil võsas mütata, on liikumiskiirus tunduvalt väiksem. Seega, kui on soov 2-3 päeva matkata hooldatud rada mööda, siis see Kilingi-Nõmme ja Häädemeeste ei tundu sobiv variant, seal saaks pigem sellise improviseeritud matkaraja-matka teha, mulle see täitsa sobiks :)

 30. indrek

  kuidas ajalise plaani osas seisukoht praegu on? mina saaksin tulla reedel pärastlõunast, ütleme siis 13-14 tallinnast

  • :DDDDDDDDDDDD sa just lisasid meie logistikavõrrandisse veel ühe tundmatu muutuja :DDDD

 31. tegeleme Ivaniga raja, plaani ja logistikaga homme pärast tööd ja anname teada, mis me välja mõtlesime.

 32. Kristel

  Aga mina sebisin end kella ühest töölt minema :P Nii et Indrekuga klapib, usun, et Andrei ehk tuleb ikka ka ja siis tal on paar tundi uneaega hommikul. Siis on ainult Jaanus Tallinnast veel ripakil.

 33. yaanus

  Kuidas millise transpordiga üldse minek on? ma viieni tööl, kuid usun, et ehk tund paar saan varem tulema.

 34. Annemarie

  Kui Jaanus pärast kellegi teisega tagasi saab, siis võib ta minuga kohale saada. Tõenäoliselt stardin millalgi õhtupoole.

  • Annemarie

   Ses mõttes, et ma ei sõida pühapäeval tagasi. Mitte et ma Jaanusega tagasi ei tahaks sõita :D

 35. yaanus

  kui Pärnusse saab, siis sealt bussid ikka liiguvad.

 36. jah, jaanus on ju selline hüplik, loomulikult sa ei taha temaga tagasi sõita :DD

  aga tegelt siis oleks väga hea:
  mina ja ivan lähme siis vist eraldi autoga hommikul.. vist.?
  andy, kristel ja indrek stardivad andy autoga reede lõunal,
  anni ja jaanus reede õhtul anni autoga.
  ongi kõik vajalikud autod olemas. ainult siis on see jama, et kui anni ja andy oma autodega ära lähevad varem, siis kuidas mina, ivan, indrek, jaanus ja kristel ja grisha saame tagasi pühapäeva õhtul…. no veits täna on mõtlemist seega.

  • yaanus

   3 autot tundub kuidagi priiskamine…
   ahh küll kohapeal näeb ja selgub, kuidas tagasi saame, tuleb lihtsalt veidi pikem matk ja seiklus ;)

  • yaanus

   a kelle autoga grisha tuleb? :D

 37. Kristel

  variant on ehk ka selline, et kes varem peab lahkuma, siis äkki annab ta pärnusse bussi peale visata, jääks ülejäänud rahvale auto. viimane buss pärnust tallinnasse on 20.30

  • Annemarie

   iseenest väga hea mõte, aga minu autoga kahjuks seda skeemi ei saa kasutada. matkalt pean ma varem lahkuma selleks, et minna viljandisse ühele lõpetamisele, esmaspäeval lähen tartusse ja teisipäeval 10.30 peaks jõudma simisallu. kõike seda plaanin teha vahepeal tallinna naasmata. seega eelistaksin oma auto enda kasutada jätta.

 38. Kristeli idee on õige küll, tuleb odavam ka vist sedasi.

  Grisha tuleb ise kuidagi omapäi Pärnusse otsa mingilt teiselt matkalt reede õhtuks.

  Jaanus, meil on nii palju inimesi ja neid, kes soovivad varem lahkuda kuhugi umbkaudses suunas, et meil puuduks võimalus vähemateks autodeks. Meid on kokku nimelt 9 ja see on nagunii kottidega koos overkill kahes autos.

 39. ok, saan aru.
  aga kuidas on lood toiduga? kes kust hangib?

 40. Kristel

  Külli: toit tuleb meil Ivaniga osta, ma mõtlen sellele…

  Generaalplaan on nüüd selline:

  Luure- ja ettevalmistusgrupp (Külli, Ivan, Kristel, Andy, Indrek, 2xGolf) stardib loodetavasti kella kahe paiku suunaga Laiksaarele. Üks Golf jääb sinna, teine Golf sõidab Kilingi-Nõmmele). Matkame. Reede õhtuks jõuame Rae järve äärde. Sinna ootame õhtuks ka Annit ja Jaanust Anni autoga, kes korjavad (Kilingi-Nõmmelt kell 22) peale ka Grisha. Andre jõuab ka (keegi ei tea, kuidas). Laupäeval matkame Rae järve äärest Kurgojale (Kilingi-Nõmme külje all), kus on väike järveke (Plaan B: Kilingi-Nõmme metsamaja). Andy istub 18.35 Kilingi-Nõmmelt Pärnu bussi peale ning Pärnust 20.30 Tallinna bussi peale (22.40 Tallinnas). Pühapäeval Anni ja Andre on peaaegu seal, kus nad olla tahavad ja võivad jõuda kuhu tarvis (sh autole järgi Rae järve äärde). Ülejäänud matkavad Saarde rabas ja edasi kujuneb jooksvalt.

  Ja meile siin tundub, et plaan võiks toimida.

  Külli, Ivan, Kristel

  • Annemarie

   Oi kui armas väike matkake :) Väga tore! Mulle sobib!

   Andre osas oskan kommenteerida järgmiselt.
   Veel ei ole teada mis ajal ta täna lastelaagri komandandi kohalt vabaneb. Olenevalt sellest ta kas tuleb Tallinnasse ja sõidab minu ja Jaanusega Nõmme või sõidab Tartust bussiga Nõmme. Mulle isiklikult tundub tõenäolisem see teine variant. Aga eks näis!
   Põhiline siin osas on see, et üritame rihtida Rae järve äärde saabumist kõik 4-kesi koos. Ja palun keegi saatke mulle Grisha number!

   Lihtsalt kommentaari korras, nö teadmiseks lisaks seda, et Kurgoja järv on üsna popp ujumiskoht kohalike hulgas (vähemalt oli mõned aastad tagasi), seega tuleks ehk arvestada ka teiste inimestega.
   Ja Kilingi-Nõmme metsamaja on bronnitud. Vaatasin praegu bronsüsteemist.

   Aga üldiselt mina olen väga rahul, sest tundub, et tuleb selline tore lebo matk. Täpselt see, mida ma töönädala järel vajan :)

   • yaanus

    Pidi tulema ju Matk, mitte lebo…no te üldse ikka ei kuula mind :D

 41. yaanus

  keeruliseks oskate küll asju ajada :D aga tubli töö logistikutel.
  aga minu põhimure on see, et ega me ometi mööd autoteid matka? laupäevane distants tundub küll pikk…aga pühapäev läheb vist selliseks leboks jälle :D

 42. tegelt ei tule väga lebo, vaatasime et distantsid on päris pikad, kõik oleneb, mis teed valida. Loomulikult üritame kõiksugu autoteid vägagi vältida ja siit ka pikkusega mängimise võimalus. Pühapäeval on võimalus teha päris hea tiir ümber selle soopiirkonna, seal korralikud metsarajad! Ja samas on Anni-Andre juba peaaegu vajalikus sihtpunktis, et neid kerge peale võtta sugulaste poolt, kuigi nende autoon Rae järve ääres..

  Sellega me arvestasime, et kõik need kohad on rahvast täis, sest ausaltöeldes seal kandis oli üliraske üldse midagi planeerida ja leida, seal kohti vähe, suur asustus, matkaradu pole jne jne. Aga pärast 2 tundi oli juba kerge plaan olemas :D

  Grisha nr 50 31 253

  mind huvitab nüüd, kas meil on suur söögitegemise pott ja pann? Õhtusööki tahaks normaalselt teha. Kas meil on priimus?

 43. Annemarie

  Plaan on väga hea!

  Pott ja pann on olemas. Samuti bensiinipriimus. Kas see on ok kui need saabuvad koos minuga? Või soovite siit läbi käia.
  Mõtlesin, et hiljemalt 19.00 tahaks linnast välja sõita. Seega Rae järve äärde peaksime jõudma umbes 21.00
  Jaanus mis kell sina saaksid startida?
  Kui vaja saan ehk ka varem.

 44. yaanus

  mina vabanen 17:00, natuke pakkida ja süüa ning 17:30-18:00 sobiks.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.