Zombitripperite teine rattamatk

tere,

kuigi meie järgmine ühisettevõtmine (Ruhnu reis, millega muide ei ole veel hilja ühineda) ei ole veel teoks saanud, olen mina jalgrattainimesena mõtetes juba mõnevõrra järgmisel üritusel. Nimelt tahaks korrata meie eelmise aasta jalgrattaseiklust, mis osalejate arust oli vägagi edukas, ja minule isiklikult ka väga meeldis. Seega kuulutan välja, et Zombitripperite 2. Jalgrattamatk toimub sel aastal 31.august – 02. september, mis tehniliselt loeb augusti viimaseks nädalavahetuseks.

Palun panna tähele, et seoses jalgrattamatka eripärasustega on vajalik kõiki osalejate vabanemine reedel hommikust saadik, et saaks hakata kohale sõitma võimalikult varakult. Seega, kes soovib osaleda, palun reede 31.08 vabaks ajada.

Kui eelmise aasta osalejatel midagi vastu väita pole, kordub 2011. rattamatka formaat, mis tähendab, et kaasas on toidust vaid vesi ja lõunasöök (+ esimene õhtusöök), ülejäänud toidukorrad sõltuvad poepeatustest. Ise sõidan seljakotiga, kuid kõik pakiraami pooldajad on teretulnud.

Kohale võiks, nagu eelmiselgi aastal, saada rongiga, sest rong on lahe.

Marsruutide valik tänavu on selline:

1. Huvi pakuvad RMK lehel reklaamitavad jalgrattarajad Mõniste vallas, mille pikkus jääb sinna 50km kanti. Kuna aga Mõnistesse rong ei käi, siis tuleb sinna kohale sõita Valgast, mis lisab kilometraažile veel mitukümmend kilomeetrit peale. Igal juhul loodus on seal tore, sõita tuleb põhiliselt metsasihtidel ja metsateedel, saab külastada Eesti kõige lõunapoolsemat tipu ja ööbida järve ääres, mille mu vend on ristinud “terve Eesti matkamaastiku kõige kenamaks peatuspaigaks”.

2. Kuna mulle esiteks meeldib Viljandi linn ja teiseks kutsub ennast katsetada ka vastremonditud Viljandi raudtee, siis teine valik on A – B skeemil põhinev matk Viljandist Pukasse. Pikk ja mõnus selles mõttes, et ei pea tagasi sõitma stardikohta, kuid võrreldes eelmisega vb mõnevõrra igavam, kuna kulgeb mööda tihedalt asustatud piirkonda (Võrtsjärve ümbrus). Vaatamisväärtustest jääks siin tee peale Mustla küla, mis on üks igati põnev koht.

Üldiselt, sõidame igal juhul MITTE mööda asfaltteid, sest see on maanteesportlaste (igav) maailm, teeme sporti ja vb näeme jälle mõne metsseakarja.

Matka toimumise üle on avatud arutelu kommentaarides.

Eelmise aasta seikluse pilte saab näha siin. ja siin.. Külli kirjutatud põnev reisikiri. on ka väärt lugemist.

Categories: tulevikuplaanid | 30 kommentaari

Navigeerimine

30 thoughts on “Zombitripperite teine rattamatk

 1. Kumb marsruut siis käiku läheb? Mulle meeldib rohkem 1. variant.

 2. Jaaa, mina pooldan VÄGA-VÄGA metsasihte ja maastikuradasid, seega valiks ikka selle metsikuma variandi! Ivan, kas rajal on ka võimalusi kus saab valida raskema ja kergem raja vahel nii, et kes soovib padrikusse ülepeakaela rohtu-mutta-mäkke minna läheb ühte teed ja teised rahulikumat kulgemist? Aga ikka nii et pärast kohtume jälle. Mulle jäi eelmine aasta seda maastikuvärki väheks :P

  • Iwan

   no eelmine aasta pidi maastikuvärki ikka kõvasti rohkem olema, aga pärast esimest sellist off-road teelõiku, kus vaene Külli jäi igale poole pakiraamikotidega kinni, ma korrigeerisin marsruuti. vaatame, kuidas see aasta läheb. kindlasti on seal kohti, kus saab sõita mööda metsateed või läbi metsa lõigata.

 3. aga on ikka minek? ma tegin reede vabaks juba!

 4. Jaanus, kindlasti on minek.

 5. a kus su pilt sai?

 6. Iwan

  üldist informatsiooni:

  osalejaid on kokku siis niikaua 6?… Start on reedel 31.08 kell 0630 Balti jaamast. Rong sõidab Valka. Seal tuleme maha ja suundume itta. Edasine plaan on lahtine ja sõltub minu tujust ja kaasa võetud kaardilehtedest :) tagasitee algab pühapäeval arvatavasti samuti Valgast kell 1642, või vaatame, kas jõuame mingit muud moodi Tallinna.

  Natuke varustusest:
  kes kavatseb mis kotiga sõita, on igaühe enda asi. Külli on pakiraami-koti-usku pöördunud, Kristel sõidab vist nii seljakoti kui pakiraami omaga, mina ja Jaanus oleme kindlalt seljakotilised, Andre ja Anni – … Igatahes et vältida mõttetut ülevarustamist, mis rattamatkal on veel eriti mõttetu, tahan kooskõlastada osalejatega väikest nimekirja:

  MIS PEAB OLEMA IGAÜHEL
  – kiiver! ;)
  – vett. hea lahendus on selline, et vett on pudelikorvis raamil ja veel vett kotis. Üks siis tee peal joomiseks, teine varuks. Palavat ilma ilmselt ei tule, aga vett läheb ikka. Samas palju pole vaja võtta. Rattapudelile lisaks kotti nt liiter vett – good to go.
  – tavapärane söögikomplekt
  – tavapärased varuriided (rattamatka oludega arvestades veidi kärbitud?..)
  – tavapärane isiklik magamisvarustus
  – pealamp ja muud vajalikud aksessuaarid

  GRUPI PEALE VÕTAME:
  – 1 gaasipõleti (võtta võiks see, kellel kõige võimsam põleti) – kes võtab?
  – 2 gaasiballooni – kuuluvad veel ostmisele
  – 3×2 telki: 1 kaasas minul (mina + Ky), 1 tõenäoliselt Andrel või Annil, Jaanus ja Kristel otsustavad omavahel
  – 1 pott ja 1 teekann. kuna meid on 6, võtaks Andre teekannu, kuna see suurem, kui Külli oma, potti võtan kodust mina, kuhu kotti see mahub, vaatame jooksvalt
  – esmaabipakk – see Andre oma on asjalik, võtaks kaasa?
  – sisekummid – mina võtan kaasa 2 tk, aga mul rohkem ei ole ja ma ei viitsi rattapoodi minna, nii et kui kellelgi on veel 1 varuks võtta, palun see märkida
  – rattapump – ärme korda eelmise aasta viga. seekord on minul minipump kaasas, nii et ei ole vaja võtta suurt autopumpa. ammugi veel 2 sellist
  – jalgrattakett + lukk: Jaanusel oli selline keskmiselt pädev. kas tal pikkust piisavalt, et 6 ratast omavahel siduda?
  – GPS-i pole kaasa vaja, aga kui keegi tunneb vajadust, laske käia

  Gismeteo lubab meile sellist enam-vähem ilma, laupäev võib olla kohati kerge sajuga.

  Söögiga ma tegelen arvatavasti neljapäeval. Tahaks teada, mis kottidega inimesed tulevad, et arvestada, mis hulka toidu saab kohe kaasa võtta.
  Jalgrattale tehke elementaarne hooldus. Vaadake, kas kummid peavad õhku, õlitage kett ära, pingutage loksuvad poldid. Minul on kaasas rattatööriistade baaspakett, aga kui teie kaherattalisel sõbral on mõnda huvitava poldipeaga kinnitus mõnes probleemses kohas, võtke vastav võti kaasa. Samuti palun teada anda, kui kellelgi on autoventiili asemel mõnda teise ventiiliga sisekad.

  niipalju praeguseks,

  happy trails,
  Ivan

  • Minul on 3000w põleti millele käivad keermega külge need tavalised butaan/propaan gaasiballoonid. Balloone tuleb osta, kuna mul on see peaaegu tühi.
   Võtan kaasa ühe siselohvi (autoventiiliga, minu rattal on kõik autoventiiliga rehvid), selle õhupidavust pole küll kontrollinud ja praegu väga ei viitsi kah, kuid eeldan, et on terve :)
   Kui peaks olema vähe vihmast ilma, siis võiks äkki veidi ketimääret kaasa võtta.
   Minu rattalukk on piisav, et 3, võibolla 4 ratast omavahel kinni ühendada.
   Minul tuleb kaasa legendaarne läpakakott, sest raamiga 70L matkakott rattasõiduks vägagi tõenäoliselt ei kõlba.

   Kutsusin veel ühe ratturist sõbra kaasa, ta esialgu oli nõus.

   • Iwan

    3kW põleti… ok. missugused need “tavalised” balloonid on? kas sellised, mis meil alati olnud on?
    ketimääre kohta asjalik märkus. võtan märja ilma oma kaasa.
    kas see sõber, kes “esialgu” nõus on, on ka päriselt nõus?

    • No needsamad butaan/propaan tavalised halli värvi potsikud, mida priimustega kasutanud oleme.
     Hetkel oli nõus, eks reede hommikul on näha kas ta on platsis või mitte.

   • Andre

    Jaanus, meil jääb üks 35l seljakott üle. Kui soovid, võid selle saada.

 7. Jaanus, sinu konto pilti vaevalt et keegi teine kustutada sai? Kui just Andre jumalik käsi jälle mängus ei ole :D vaata oma login asjad ise üle, oled ju oma parooliga seal sees.

  Ivani juhised on väga põhjalikud, kas kandideerid äkki Suurjuhi ametikohale kuidagi või :D Igatahes tänud meelde tuletamast, et rattakotte võiks kuskilt sebida..

  A kes siis veel tulevad, Andre ja Anni ka või?

  • Iwan

   ole nüüd. Suurjuht on üks ja ainuke ja eluks ajaks.

   Anni ja Andre on liitumas, jah.

 8. oo, kui meeldiv! kiidan heaks.

 9. muide, mul on üks täiesti uus ja kasutamata gaas… ja potentsiaalselt vaba rattakott. 100% kindel veel ei ole, aga kaalun seljakotti ainult.

 10. Andre

  Niisiis – Mina ja Annemarie tuleme seljakottidega, üks siis 55 ja teine 40 liitrine.
  Telki me ei võta, vaid katuse ja sääsevõrgu.
  Meil on 3100W põletid, mis mahuvad kasvõi taskusse, võib mõlemad kaasa võtta; gaasi on aga üks täis 500g pütt, hea kui keegi saaks pigem neid väiksemaid kaasa võtta.
  Kristel, kui suur on sinu balloon?

  Söök!
  Nagu te ka kindlasti teate, siis külapoodide valik võib olla ülimalt kaootiline. Seega kaasa võiks osta lisaks esimestele toidukordadele ka asju, mida ei pruugi poodidest saada kuid mida me ometi soovime tarbida – kilepakis kondenspiima näiteks ;).

  Ilm tuleb selline pilvine, üsna suure tõenäosusega suurt vihma siiski me kaela ei saa. Pühapäeva kohta ei julge muidugi lubada, liiga kauge tulevik. (HIRLAM/met.no andmetel) Õhutemeperatuur jääb sinna 15 kraadi lähistele, ka öösel naljalt alla 10 ei lange.

 11. olete te muidu märganud, et see rong, millega me homme lähme, sõidab NELI JA POOL TUNDI!!!!!!!!!!!
  Elagu Eesti ühistransport!

  • selge see, et see Valka pool päeva kolistab. Niiet kaardipakk ja raamatud kaasa :)

 12. kuna kell on kolm ja ma ei lähe veel kahjuks magama, siis on tõenäoline, et mina magan rongis :D Neli ja pool tundi und on parem kui 0 tundi und. Samas. njah, teades minu kogemusi rongis magamisel, siis ma ilmselt istun ka üleval ja mängin kaarte

 13. sekundeerin :D

 14. Iwan

  palju õnne kõigile osalejatele, te olete läbinud rattamarsruuti “Path of Zombie” ja olete ametlikult ristitud “mauntinbaikeriteks”

 15. Mart

  Aitäh kõigile! Väga mõnus matk ja meeldiv reisiseltskond oli. Minu jaoks oli parim osa kogu tegevuse spontaansus – otsused kellaaegade, teekonna ja tegevuste kohta sündisid sõidu pealt ja hästi vabas õhkkonnas. “Istumised” laagripaigas, kui ka näiteks Mõniste laulukaare all olid hoolimata vihmasest ilmast (või just tänu sellele) tsillid. Huviga loeks nii reisikirja, kui teiste muljeid.

 16. Ma pean ikka veelkord avaldama imestus selle üle, et ma sellel hullul matkal kordagi käna ei käinud.
  Küll aga kukkusin ma täna tööjuures trepist alla :D
  Sellest järeldan ma, et peaksin sõitma rohkem jalgrattaga ja tegema vähem tööd!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.