Pedassaare 26.-28.oktoober

Rõõm teatada, et järgmine sündmus on juba paigas! 26.-28.oktoober sõidame Pedassaarele tähistama Andy sünnipäeva. Palun kõigil need kuupäevad lukku panna. Ülevedu ja muud võib orgunnida siis, kui kuupäevad lähemale tulevad.

Pedassaar. Foto: et.wikipedia.org

Categories: pidu, tulevikuplaanid | 50 kommentaari

Navigeerimine

50 thoughts on “Pedassaare 26.-28.oktoober

 1. I’m in

 2. mul oleks tegelt juba täna küsimus – millal on sinna plaanis reaalselt minna, kas juba reedel? Sest reede on tööpäev ja nagunii kõik vabaks ei saa. Samas öösel pimedas me ei hakka ju sõitma? Ma küsin, kuna mul on reedel üks tööots ees ja ma ei tahaks seda ära öelda, aga pean neile juba vastuse andma, kas saan tulla.

  • Iwan

   ma arvan, et esialgu tuleb uurida, mis paadiga me sinna läheme. kui nv-l matkalistega kokku saame, võib Anni käest uurida.

 3. Marju

  Ma pigem pooldaks ka seda varianti, et töölt vabaks ei peaks küsima.

 4. Iwan

  kahjuks on aga arvatavasti nii, et mingi kell 6-7 ei saa me endale lubada linnast startida. Oktoobri lõpus läheb kell 8 kottpimedaks, ja ma pole kindel, et paat sõidab.

 5. Liina

  Ma oleks kah osalemas.
  Ja pooldaks võimalikult varajast laupäeva hommikust starti, siis ei peaks reedeõhtustele teatripiletitele uut omanikku otsima ;)

 6. Iwan

  kas keegi tegeleks üleveduga?

 7. lollakasmarni

  Rääkisin maja hooldaja Märt Praksiga. Tema paat mahutab max 7 inimest, kuid kõik oleneb kui palju on kaasas asju. Ta ütles nii, et teinekord on 7 inimest ja ruumi jääb üle, teinekord on 5 ja ruumi tuleb puudu.

  Ühe edasi-tagasi sõidu hind on 50€, kui inimesi on rohkem ja tuleb teha mitu sõitu, siis on hind 7€/ inimene.

  AGA… kui mitu sõitu on mitmel erineval päeval, siis on iga sõidu hind 50€.
  See on sellepärast, et ta ei hoia sügisel paati sadamas, vaid viib selle vahepeal kuskile ära.

  SEEGA… meil tuleb nüüd välja mõelda, kui palju inimesi on tulemas ja kes millal tulla saab.

  Mina ja Andre oleme valmis lahkuma juba reede hommikupoole. Kas selliseid leidub veel?

 8. Mina kahjuks ei saa reedel tulla, see-eest laupäeval vabalt

 9. Iwan

  laupäeva hommik

 10. Mina ja Andrei kah reede hommikupoole, tingimusel, et see juhtub mitte enne kella 10 (tarvis üks kontrolltöö kirjutada). Siis ma tean veel, et Andrei onupoeg Ženja (ainus, keda Andy sooviks lisaks meie seltskonnale juurde kutsuda) oleks tulemas laupäeva hommikul. Ženja vist tahaks meiega ka kunagi matkale kaasa tulla, ma olen aru saanud :)

 11. Liina

  Marju ja Liina – laupäeva hommik0

 12. Kas rohkem tulijaid ei ole? Kokku siis 8 inimest? Sellisel juhul tundub mulle, et ehk oleks (rahaliselt) mõistlikum kõik laupäeva hommikul minna?

 13. Mis seis on Jaanuse, Karu, Indreku ja Grišaga?

 14. Andre

  Eks neile peab üle helistama. Aga igatahes tundub, et laupäeval on mõttekam minna, isegi kui eelpoolnimetatud neli saaksid tulla reedel, millas ma küll kahtlen. Tuleb oluliselt odavam lihtsalt.

 15. Iwan

  Griša ei saa, ta on tööl.

 16. Rääkisin Jaanusega. Ta on laupäeval kella 15-ni tööl. Juhul kui me lähme laupäeva hommikul ära, siis ta tuleb meile kummipaadiga järele.

  Kas laupäeva hommikune minek on lukus? Ma siis muudaks broneeringu ümber.

  • Nii, aga kui te lähete laupäeva hommikul üle ja selle eest küsitakse 50€, siis samal päeval iga hilisem ülevedu on 7€/inimene? Sellisel juhul ma ei hakkaks mingit paati kaasa vedama.

   • minu jaoks on see hinnateema nats segane. et kas siis näiteks kui meie lähme kell 12 vms, ja Jaanus tuleb a la üksi kell 4, kas siis ta maksab 7€? Võiks täpsustada. Nagunii tuleb teha laupäeval mitu reisi, sest meid on ilma Jaanusetagi 9 juba.

 17. minu ja Ivani poolt on laupäev kindel

 18. Laupäeva poolt ka Potterite peres.

 19. Iwan

  laupäev on lukus

 20. Kas siis on niimoodi, et kõigile teistele peale Jaanuse sobiks linnast välja sõita juba laupäeva hommikul? Ma ise oleks pakkunud ülesõidu kellaajaks nt 12.00. Siis ei pea liiga vara tõusma, aga samas jõuab ilusti valgel ajal saarele.

  Rääkisin ka paadimehega ülesõitudest. Ega ta selle üle, et sõitude vahele suur ajaline vahe jääb väga rõõmus ei olnud. Kuna ta elab ise 40 km kaugusel, siis tal pole seal sadamas nagu suurt midagi teha. Aga pakkus, et kui jääb nii, et enamus tuleb 12 paiku ja Jaanus üksinda siis ca 16 paiku siis võiks Jaanusele ülesõidu hinnaks olla nt 10€ vms.
  Kummipaadi suhtes ta arvas, et see võib riskantne olla praegusel ajal.

  Lisaks on ka väike võimalus, et ilm võib meie vastu pöörata ja sõit üldse ära jääda.

  Pidin temaga uuesti rääkima reedel. Otsustagem siis selleks ajaks ära.
  Üks võimalus on, et lähme kõik koos kl 16 paiku.

  Teine teema, millest tahtsin rääkida on söök. Kas tuleb ühine ja kes sellega tegeleb? Kuna selline veidi pidulikum koosviibimine, siis mõlkus minu meeles üks hõrgutav kana-pastaroog, mida tegime legendaarsel Lahemaa matkal (ja ka Hiiumaal, kus me Külli, Ivani ja Andrega neljakesi käisime).
  Olen isegi valmis sellega tegelema, aga olen ka täielikus pankrotis….seega peaks keegi mulle rahakotiks tulema vms.

  Või on kellelgi muid mõtteid-ettepanekuid?

 21. ikka teeks ühise söögi ja mul on ainult hea meel, kui keegi viitsib kokkamisega tegeleda :D Mina vabanen reedel õhtupoole alles ja ei tea, kui palju on aega poes käia. Kas keegi võib veel pakkuda ennast vabatahtlikuks poeskäijaks?
  Paadimehe seisukohast muidugi neli tundi passida sadamas on suht kurb, samas oleks lahe saarele minna valges, eriti kui arvestada võimalusi väikseks pildistamiseks ;) Oleks ka niisama mõnus veeta laupäev saarel. 12 oleks ok minna, kui selle all peetakse silmas paadisõidu algust, mitte starti Tallinnast.

 22. Andrei

  Indrek kahjuks ei saa tulla sellel nädalavahetusel, aga Karu ütles, et suure tõenaoussega liitub meiega.

  Laupäev sobiv väga, kuid ma eelistaks ka natuke varem kohale jõuda.
  Aga kui ei saa ja peame kell 16:00 kambaga minema siis ka ei ole hullu.

 23. kõigega nõus. mida varem jõuame, seda parem. samas pole mul midagi ka ühegi õhtusema aja vastu. ja tuleb tunnistada, et ka mina olen suutnud ennast üsna vaeseks matkata…

 24. Iwan

  aga küsin kohe otsekohaselt välja, kas Andy maksab ikkagi mingi osa oma peost kinni või on sünnipäevalaps ka kirikuroti sõber hetkel?

 25. no niipalju kui mina tean, siis andy ise pole üldse eriti suures vaimustuses sellest “sünnipäeva” kontseptsioonist seal juures olnud, vaid et pigem niisama rahvas on tahtnud kokku saada ja siis on võetud ühiselt üks tore kokkusaamine organiseerida. st ma saan aru, et keegi pole nagu väga vaimustuses sellest ideest, et poodi minna… davaix. lähme käime ära. ma siis võin ajutiselt rahakott olla. pärast siis jagame ilusasti võrdselt ja vennalikult ära ja ma loodan, et ma ei pea pool aastat siis ootama seda, et kõik need asjad laekuksid :) uue kuu alguseni vms pole probleem :D

 26. Kui nüüd natuke meenutada, kust see kõik alguse sai, siis Pedassaarele minek oli ju tegelikult minu ja Andre mõte. Ja siis sai välja pakutud need kuupäevad Andy sünnipäeva-ajal, et saab siis seda ka tähistada.

  Aga söögiga võiksime äkki teha siis nii, et me Andrega hangime midagi ja siis keegi, nt Kristel, ostab mingi teise osa. Mis täpselt saab siis meilitsi selgeks teha.

  Kas nii sobib?

 27. Iwan

  kui Kristelile sobib, siis teeme nii. Ja veel: paneks juba kirja, kui palju meid lõpuks tuleb:

  Andrei
  Kristel
  Anni
  Andre
  Ivan
  Külli
  Marju
  Liina
  ženja

  seega 9 kindlat tulijat, lisaks veel

  Karu
  Jaanus

  kelle kohta ei tea kindlalt? Kas see tähendab, et tuleb igal juhul 2 sõitu teha? Ja kas hind on siis 7eur/nägu?

 28. Karu helistas mulle ja ütles et tuleb. Talle rohkem sobis see aeg, millal Jaanuski tuleb. Jaanus on kolmeni tööl, nii sain mina aru.

  2 sõitu tuleb igal juhul, sest paat pidi mahutama a la max 7 inimest.

  Ma olen nõus, et Andy tegelt seda sünnat vist ei tahtnudki…Seega teeme kuidagi nii, et jagaks lihtsalt selle söögi võrdselt ära.

 29. Kaks küsimust.

  1. Jaanus, Karu palun öelge, mis kellaks te Salmistusse jõuate, et tean homme paadimehega rääkida

  2. Kuidas me hommikused minejad autodesse jaguneme?

 30. Liina

  Marju ja Liina on seekord ilma autota.
  Kellaaja suhtes oleme paindlikud ja kui vaja võime kah miskit poest tuua.

 31. meie Ivaniga stardime Irust see kell, mis vaja. Mina arvan, et ülevedu võiks olla 12 ajal. Mis teised arvavad sellest plaanist? Vajadusel olen autoga, kuid noh, eks kui sealt kaugemalt tuleb nagunii mingeid autosid siia Peterburi mnt algusse, siis vb pole minu autot vaja? Andy ja Kristel on kindlasti autoga ja nende peal on ilmselt ženja. Anni&Andre on ilmselt ka autoga? Asju pole siiski palju vähem kui keskmisel matkal ja kui meid on 9, kas siis 2 autot on reaalne? Äkki pressib?
  Anni, kas Karu helistas sulle juba? Ta suurem asi blogi lugeja ei ole.

 32. hmm, no ma ei tea, põhimõtteliselt mul vist oleks võimalik töölt võtta kummikas ja mootor, ja kui karu ka tuleks minuga, ei oleks probleemi mul see kummikas vette ja veest välja saada. siis saaks tagasitulles ka võibolla kedagi peale võtta? Laupäevaks ennustab Salmistus kuni 7m/s edelatuult, mis on Pedassaare suunas enamvähem soodne, pühapäev rahulikum. Oluline, et keegi seda paati ja/või mootorit sealt Pedassaarelt rotti ei paneks, ehk on selle saare külastatavus oktoobri lõpus esimeste lörtsisajuste ilmadega langenud.
  Karuga suhtlemiseks tuleb paraku telefoni kasutada.

 33. Rääkisin just paadimehega. Temagi sõnul peaks homme sõiduks sobiv ilm olema.

  Leppisin siis kokku, et esimene sõit toimub kl 12, hind on 7€ nägu

  Jaanusele ja Karule pakkus ta hinnaks 8€ nägu. Palun otsustage ja andke teada, mis teete, et saaksin omakorda paadimehega kokku leppida.

  Autodesse jagunemine
  Minu autol pole talverehve, aga ega kellelgi teisel vist ka pole veel, nii et…
  Kuna Jaanus ja Karu tulevad hiljem järele, siis äkki ikka pressib kahte autosse? Ärgem võtkem liiga palju asju kaasa ja siis pressib minu peale tagumisele istmele kolm väikest inimest ilusti. Sõit ei ole ju väga pikk ka, kannatab ehk ära.
  Ma võiksin siis võtta nt Marju, Liina + Külli/Ivan või siis Külli, Ivan + Marju/Liina.

 34. ma ei tea, kuidas Marju ja Liina tulevad, aga meie isiklikult oleme hommikul koos Irus, seega on loogiline vist meid koos peale võtta? samas mul vahet pole väga, kelle autos ma sõidan.

 35. Karuga tuleme koos siis 16:00 Pedassaare paadimehega, 16€ pärast ei tasu hakata enda paati sinna vedama.
  Aga lisaks on mul küsimus, et kas 50€ maksab üks ülevedu või ülevedu Pedassaarele ja tagasi?

 36. see on edasi-tagasi hind

 37. Andre

  Ilm. Teed on jääs ja ropult libedad ning meie autol pole talverehve all. Andrei autol samuti.
  Mõtteainet. Ehk peaks väljasõidu paar tundi edasi lükkama, et teed jõuaks lahti sulada ning varuma kohalejõudmiseks tunni võrra kauem aega.

 38. Ma olen väljasõidu edasilükkamise poolt. Ehk otsustab lõplikult üldsegi homme hommikul.

  Aga kui sõiduks läheb, siis… Ivan, sul oli see hiidpott, eks? Võta see palun kaasa.

  Ja kas kellelgi on gaasi?

 39. minu omal ka ei ole talverehve. homme hommikul on äkki võimalik vahetamas käia? või lükkame sõidu hilisemale kellaajale ja proovime päeval vahetada?

  • Andre

   Hetkel pole võimalik kuskil töökojas vahetada kui just tuttavat meistrit pole, Kui aga talverehvid on koos velgedega, siis võib muidugi hommikul vahetada, ma võin seda kasvõi se teha ;) Meil on aga ainult rehvid.
   Helistasime läbi suurema osa Tallinna töökodasid, kõige varasem aeg oli vist esmaspäeva lõunaks, mõnel pool olid sabad poole novembrini.
   Löögile võib saada vaid juhul kui lähed kohale ja juhuslikult keegi tulemata jääb või muidu järjekorras auk sees on ja viitsid kohapeal oodata.

 40. ups, kirjutasin enne, kui lugesin andre postituse lõpuni…ühesõnaga riskida tegelt eitahaks, praegu pole naljaasi suverulliga minna. Mul on vahetus ju nagunii plaanis. Millalgi peab seda tegema nagunii, iseasi, kas homme kuskil löögilegi saab.

  Mul jäi eelmisest matkast gaasi alles natuke, see suur balloon, ega ta enam väga palju ei sisalda, aga midagi seal on.

 41. Minu poolt veel see kaa, et õhtusöögi kraam läks maksma 27,7€. Ja nüüd oleme me Andrega täiesti rahatud, nii et palun võtke sulli kaasa rohkem ja makske meile kohe ära, sest muidu me ei saagi saarele :(
  Kui jagada 11-ga, siis tuleb 2,5€ nägu.

 42. Kesiganes otsustab, et saab meid peale võtta, võtke meiega ühendust. Meil on võimalus end kesklinna ka orgunnida, kui nii mugavam pealevõtjale on. Kellaaja mõttes võtaks ka ohutuma variandi s.t. vaatame mis seis homme hommikul on ja siis tegutseme vastavalt.

 43. ..mis siis lõplik otsus on, cancel?

 44. Iwan

  tere talv! (Pedassaar jääb ära ja asendatakse Viimsis viibimisega)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.