Võõbu – Aravete matk 10.-12. mai

hei, zombid,

selle matkahooaja esimene “päris” matk toimub sel nädalavahetusel 10.-12. mai kahe ööbimisega marsruudil Võõbu – Aravete läbi Seli, Laeksaare ja Kodru raba.

voobu_aravete_matk

Marsruudi pikkuseks on ca. 31km, kui peame minema ümber Kodru raba, või 27km juhul, kui saame Kodru rabast läbi lõigata. Arvestatud on tööinimeste soovidega: plaan näeb ette minekut Tartu bussiga (või ükskõik millise Tartu mnt pidi sõitva bussiga) reede õhtul, siis kui kõik on tööpäeva lõpetanud (võiks olla mitte kell 10 õhtul), ehk siis võtke tööle kaasa matkavarustus. Kui Tartu maanteel Võõbu peatuses bussilt maha saame, on meil esimese peatuspaigani minna ca. 5,5km, seal ööbime. Laupäeval on rabapäev – käime läbi Seli soo laudtee, mis võib olla kohati kehvas seisus, ja pärastseda metsarada Laeksaare raba juures ja õhtuks jõuame Simisalu looduamaja juurde, kuhu jääme telkima. Pühapäeval peame jõudma Aravete poole üheksaks õhtul, seega aega on ja võiks proovida lõigata läbi Kodru raba, kus rada on teoreetiliselt olemas.

Pange vaim valmis!

Ivan.

Categories: tulevikuplaanid | Sildid: , , , , , , , , | 31 kommentaari

Navigeerimine

31 thoughts on “Võõbu – Aravete matk 10.-12. mai

 1. Karu

  Mina lähen sellel nädalavahetusel Roheliste rattaretkele “Kuidas elad Pandivere?”.

 2. I’m IN. Olen reedese stardiaja osas paindlik.

 3. Tere,
  Olen need kuupäevad kahjuks tööl Luige laadal.

 4. carry

  Olen reede-laup kinni (see nv selgus paar plaani), kuid annan teada, kui see peaks muutuma.

 5. Iwan

  sain teada, et läbi Kodru raba peaks minema lausa ametlik RMK laudtee (Tammsaare – Järva-Madise loodusrada), millel on RMK koduka andmetel “Vargamäe poolne laudteeosa halvas seisukorras”. Ilmselt läbitav.

  Ja veel: päris iga buss ei hakka seal suvalise metsatee juures peatuma, meie peame jõudma ühele kolmest bussist, mis Paide/Jõgeva suunas lähevad, ehk siis 12.30, 17.00 ja 18.00.

  Tagasisõidu osas hakkas peatus.ee segast peksma ja 20.30 bussi enam ei näita. Järva-Madisele lähedale jäävad ka Kaalepi ja Ahula peatused, kust buss Tallinna läheb 18.00 paiku. Homme helistan vedajale ja küsin pühapäeva kohta üle.

  Ilmaks prognoositakse meile reedeks tugevat vihma, laupäevaks vahelduva pilvisusega ilma koos väikese vihmaga päevasel ajal ja pühapäeval vahelduva pilvisusega sajuta ilma.

 6. mmmm… mõttes jalutan kaasa ja vaatan pärast pilte, kuidas oli ;)

 7. Jon

  Kõlab ägedalt! Saabki ehk 200lumenilisele lambile tööd anda :) Kindla sõna saan anda neljapäeva, kui ilmaprogrnoos on täpsemaks läinud.

  • Iwan

   väike vihm ei tee 200lumenisele elukale ju midagi :D aga spork ostetud?

   • Jon

    ega muidugi, väike vihm ei tee midagi, kui aga tuleb lausvihm, siis korralikku matkakotti katvat vihmakeepi ei viitsiks osta :) endiselt kasutan tavalist metallist kahvlit ja nuga sporki asemel :)

    keegi võiks leiutada sellise hästi mugava söögitegemise komplekti, kus tuleks väiksest kotist välja korralik lõikelaud koos nugade komplekti ja panniga.

    • Kui on soovi võin ma sulle seljakotile vihmakaitse kaasa tuua.

     • Jon

      Andre, kui on väikest telki laenata, siis ma laenaks selle. Mul endal 4ne telk, mis ehk liig suur selle seltskonna jaoks :)

     • Andre

      Saab ikka

  • Jon, misasja, sa võta ikka suur telk ja siis me paneme sinu telgis pidu!

   • Jon

    Nu seome telgi siis sinu koti külge :) Ma võtan diskokera kaasa :)

 8. milleks keep, lükka mingi kilekott koti peale ja asi on korras

 9. Niisiis, ma täiendan natuke andmeid :)

  Matsimäe bussipeatusest (Võõbu külas) on Matsimäe Pühajäre telkimisalale üsna täpselt 5,5 km, aga sealt pisut edasi (1,3 kilomeetrit) asub Matsimäe karjääri lõkkekoht (Vahessaare ääres). See on pisut intiimsem, metsa vahel ning magada saab puukuri kohal lakas. Lihtsalt see Pühajärve telkimisala on üsna lage ning autodega väga hästi ligi pääsetav, äkki pole seal nii tore. (Pildid võrdluseks: https://picasaweb.google.com/andrekaur/SuurSugismatk2010#5522715157480346210 , keri lihtsalt edasi, paari pildi pärast on järgmine lõkkekoht)

  Karjääri juurest Simisaluni on läbi Seli ja Laeksaare rabade 8,1 kilomeetrit. Aega võib minna selle õigu läbimisega aga üsna palju ning tõenäoliselt saavad ka jalad märjaks – vahetussokid kaasa!

  Simisalust on edasi 2,3 km Tammsaarele, kus asub ka ühe samanimelise kirjaniku talumuseum. Sealt algab ka Kodru rada matkarada. Praeguse info kohaselt on Kodru raba rada paremas seisus kui Seli raba rada. Nii et kui me Seli ja Laeksaare rabadest saame läbi, siis sealt saab kindlasti (kui mingid ehitus-lammutustöid pole seal juhslikult praegu tegema hakatud).

  Kokku on Simisalust Aravete bussipeatusesse 14,6 km, sellest viimased umbes 5 km mööda päris sirgeid kruusateid põldude vahel. Täiesti võrreldavad teedega Kellissaare ja Mukri vahel.

  Neljapäeval vastu reedet lubatakse küll äikest, Arevete piirkonda reede õhtuks aga vahelduvat pilvisust hoovihma võimalustega. Laupäev on kah enamjaolt pilves, samuti hoovihmaga, õhtul peaks minema selgemaks. Pühapäev on samasugune umbmäärane ilm. Ehk siis umbes samasugused ilmad kui eelmisel sügisel matkateel, isegi õhutemperatuur peaks olema enam-vähem sama.
  Aga tõsi on ka see, et mitte ükski prognoos ei suuda nii väikesele maa-alale täpset ilma ennustada.

 10. Iwan

  muuseas läbi Tellissaare raba läheb ka ju rada, mis lõppeb Matsimäe juures. Soovi korral võime esimese õhtu ka põnevaks teha, see ju kõigest üks peatus kaugemale, sõita tuleks kohani kutsuva nimega Ussisoo ja sealt minna loodesse Pühajärve suunas. Kilomeetreid oluliselt juurde ei tule.

  • Isegi lühem on see tee tegelikult. Samas võtab selle läbimine kordades rohkem aega – minu optimistlik prognoos ca 4-5 tundi.Tee on mättaline ning maapind veel kaunis pehme. Mihklisaare all (ning ka teel Ussisoo ja Mihklisaare vahel) on tõenäoliselt ka üpris vesine.
   Ma iseenesest olen tegelikult täitsa poolt aga sellisel juhul tuleb varem minema hakata. Ööpimeduses rabamätaste ning älvide vahel ringi kondamine on midagi sellist, mida ma parema meelega väldiksin.

 11. Iwan

  Gismeteo ilmaprognoos on veits täpsemaks läinud, praegu lubatakse reede õhtul pilves sajuta ilma, laupäeval vahelduva pilvisusega sajuta ja pühapäeval hommiku paiku vähest vihma. Kui nii jääb, siis on täitsa hea matkailm.

 12. Jon

  Yr.no ei luba üldse vihma :) Ja üsna soe ka, öösel 7-9, päeval 12-18. Ehk siis mina tulen reedel.

 13. Iwan

  kas kellelgi on võimalust täna tegeleda ostudega?

 14. Anni lubas justkui eile mulle, et ta tegeleb. Jon, kas sa oled üksi või kaksi? ehk palju meid siis on?

  • Jon

   Üksi tulen ja võtan telgi kaasa, kui vaja.

   • Iwan

    meid on sellisel juhul 5, Jon peab ise telgi endale muretsema

 15. Ma tegelen täna söögiga. Kas lisan söögile ka mingisuguse kangema kraami või võtab igaüks ise, mis tahab?

  Ja mis kell siis väljasõit on?

  • Iwan

   pooldan väikestes kogustes ühisalkoholi.

   stardime 18.00 bussiga

 16. kel kodus tühja taarat, pistke paar pudelit kotti. Ma ei ole päris kindel kuidas Simisalus veega on, võib-olla peame rabast kaasa võtma.

 17. Iwan

  buss Aravetest Tallinna maksab 4.50, maksta sularahas

 18. Iwan

  matk võib kuulutada õnnestunuks: hea ilm ja sääsed ei tülita – selline kombinatsioon on ainulaadne!

  palun mulle deklareerida oma matka kulud @ ivan_gavrilov@hotmail.com, teen arvutusi. Jon, nagu rääkisime, pane ühiskassasse need müslibatoonid ja Ahula poe kraam.

 19. Iwan

  Käidud Matkade all on nüüd selle matka ülevaade, varsti tekitan Meediasse ka pildigalerii ja video ;D

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.