Aegviidu – Ähijärve matkatee 2013

Uus matkatee on taas läbikõndimise ootel.

627 km. Matsimäe – Elistvere – Otteni – Vällamäe – Ähijärve. Eesti loodus on maagiline ning ega linnas niikuinii midagi targemat teha ei ole.

Plaan on siin.

Kuna seekordne matk tuleb pisut töisem kui eelmise aasta oma (sellega seoses võivad matkatee enda põhimarsruuti muutused sisse tulla – rada ei ole siiamaani veel päris paigas), siis pikaks ajaks me täpset kava ette anda ei saa. Kindel on see, et 16. oktoobriks jõuame Elistverre, kuid mis sealt edasi saab – millist rada pidi, millal ja kuidas me edasi läheme on tänaseks veel ebaselge. Ka peatuskohad võivad muutuda, sellega seoses ka kuupäevad ja distantsid. Oma plaanidest anname matkatee blogis igatahes teada. Aga kindel on see, et üllatusi tuleb seekord rohkem ette (noh, tee on ju ka pikem).

Seekord alusame vaid kahekesi.

Kuna tee Aegviidust Napuni (ning sealt ka pisut edasi) on palju-palju kordi ühte ja teist pidi läbi käidud ja väga tuttav, siis ei alusta me seekord päris algusest, vaid pisut kaugemalt – Matsimäe karjääri lõkkekohast. Niiviisi hoiame ka paar päeva kokku.

Seljakotid on veel raskemad kui eelmine kord, loodetavasti ei vaju me selle tõttu matkal väga palju lühemaks ;)

Näeme lõunarajal!

lõunarada

Categories: Imeline Eestimaa, Matkatee, tulevikuplaanid | 5 kommentaari

Navigeerimine

5 thoughts on “Aegviidu – Ähijärve matkatee 2013

  1. aga nõnda te ju ei käigi TERVET rada läbi :(
    Ma arvan, et te peaksite ikka õigest kohast alustama :)

    • Andre

      Ega terve raja iga hinna eest läbi käimine polegi meie eesmärk. Plaanis on ikka käia seal, kus varem on vähem käidud ja rajaäärset pole nähtud. Milline on seis Aegviidu – Napu lõigul, tean ma niigi – alles paar nädalat tagasi sai seal käidud ja rajamärgistust parandatud. Ning ega meil ajaga väga laiata pole, paar päevagi vähemaks näpistada on asi. Aga mis sa seal linnas seletad, tule parem meiega metsa ;-)

  2. käivad jutud, et Zombikad plaanivad liituda matkateelistega novembri esimesel nädalavahetusel, kuid kas on loodud mingit plaani kuupäevades, kellaaegadest, logistikast ja osalejatest?

  3. ma tean, et meie pidime peale võtma veel Tarmo Tallinnast ja mingi neiu Tartust. Olen ka aru saanud, et tulla tahab veel Jaanus, Karu ja Andrei. See on justkui kokku juba 7 inimest. Mõistlik oleks vist minna autodega, samas ma kuulsin, et Anni tahab sealt tagasi tulla pühapäeva õhtul, kui ma õigesti aru sain, seega tundub veits nõme siis jällegi 3 autoga tagasi sõita.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.