for now i am winter

..aga läheks matkaks veel? Talvine pööripäev mõne lumise raba jäises selguses võiks ju täitsa olla selline koht, kus koos sauna teha ja vaikselt päevi pikemaks lükata, natuke lumes möllata ja Z-aasta kokku võtta..

Minu ettepanek oleks nädalavahetus 20.-22. detsember. Nendele järgneb  3 vaba päeva, nii et olenevalt kellegi plaanidest (ilmselt tahetakse rohkem või vähem kodus olla) on võimalik ka tööinimesel kokku nädalake metsas olla, aga üle ei pea pingutama ja igaüks vastavalt oma soovile ja muudele plaanidele. Endal mõlgub mõttes Mustoja, kuhu kõrvale jääb sobivalt Värska, kus teadaolevalt annab ilmselt korraldada ka väike saun. Kuigi muidugi mõni nendest rmk poolsalajastest avatud saunaga varustatud majadest kõlab samuti hästi. Kuidas tundub, kas mul on mõttekaaslasi?

Categories: tulevikuplaanid | Sildid: , , , , , | 52 kommentaari

Navigeerimine

52 thoughts on “for now i am winter

 1. Iwan

  kõlab hästi!

 2. Talvine Mustoja on väga äge. Rabasid vaid na vähevõitu seal :)
  Koidula-Lõunalaagri-Värska?
  Saaks rongiga kohale minna ka.

 3. Aga miks mitte hoopis aastavahetuseks mingisse RMK metsamajja minna?
  20 – 21. ja 23. olen mina tööl, need niiöelda kolm vaba päeva on 24.-26. kuid ma planeerisin enda töögraafiku nii, et alates 24. dets kuni 2. jaanuarini on mul vaba.

  • Jaanus, üks ei välista teist ;) mulle meeldib idee sellest pööripäevast metsas. aastavahetus on nvn kuskil pidu ja kui otsustame seda kuskil rohkem või vähem sama seltskonnaga tähistada, siis i’m all for it. jõuab kaks nädalavahetust järjest teid välja kannatada küll.

 4. See kõlab hästi, kui saab enne jõuluvana tulekut seespoolt matkajoogiga loputada ja metsasaunas ilusti väljastpoolt ka puhtaks kraamitud. Siis saab salmi lugeda puhas poiss :) Mu überodava talvekoti tarne lükati detsembri lõppu, aga ehk saab siis laenata midagi.

 5. Iwan

  aga kas tegu oleks matkaga või kohapeal chillimisega mõnes majas/onnis?

 6. Andre

  Pööripäeval teeme ikkagi matkamist, eriti, kui me rongiga sõita tahame. Saab ka kõhud jõuluks ette valmistada :)
  Aastavahetus on niikuinii ju pigem chillimine

 7. I’m in. Natuke pean kuupäevadele mõtlema, hetkel ei tea, mis sel ajal ees on, aga kindlasti annab kombineerida. Rong meeldib hästi. Nii vana kui uus.

 8. Jon, aga sa ju eelmine aasta käisid seal Juminda talvematkal ka mingi sooja magamiskotiga?

 9. Iwan

  ma juhin tähelepanu, et 23.12 esmaspäev on siiski tööpäev, mis jäi algses eufoorias märkamata.

 10. Poolik või mitte, matkaplaanid teeb see katki, kui rääkida nädalavahetusele järgnevast kolmest vabast päevast. Mina pooldaksin varianti alates 23. dets teisest päeva poolest alustada, siis kui lühike tööpäev läbi saab.

 11. mina jällegi seda ei poolda, sest 24nda ma veedan traditsiooniliselt oma perega ja ma arvan, et on teisigi võibolla, kes sama teevad?

 12. 24. dets. olen/oleme kindlasti koos perega ja see on minu jaoks väga oluline. 20.-22. dets. on rohkem mõeldavam.

 13. Marju

  Minu pereüritus algab juba ilmselt 20ndal kui Võru poole tiksuma hakkan. Kui matk toimub kuskil Lõuna-Eestis, siis on ehk võib olla isegi mõeldav, et ühinen.

 14. Minule sobib ka rohkem 20.-22.dets. 24. ja sealt edasi veedan traditsiooniliselt vanaema juures. Pooldan rongi ja korralikku matka.

 15. Kuidas oleks selline plaan:

  Piirkonnaks jääks Mustoja maastikukaitseala, sest seal on tõesti väga ilus. Asustamata, kõrged männid, natuke Lõuna-Eesti ‘mägesid’, Mustoja. Tulemas praeguse seisuga Aleks, Andre, Annemarie, Бобёр, Ivan, Jon, Kaidi, Karu, Külli ja mina (Raimo lubas järgmine kord platsis olla, sest vahepeal saabus ootamatu jõuluhooaeg :).

  Kontseptsioonis ühistransport, saun ja matk. Võib mõelda suuskade peale, kui on lund ning suusahuvilisi.

  R 20.12. bussiga Värskasse. Buss stardib tööinimestele mõeldes Tallinnast 17:15 ning on Värskas 21:40. Pilet 14 €. Õhtul kavas saun näiteks Luige metsamajas (ma muidugi ei tea, kas see võiks vaba olla..). Maja piisavalt suur, et kõik mahuvad ärklikorrusele ritta ööseks. Iseenesest eeldab see plaan seda, et keegi on seal varem kohal, et saun oleks tööinimeste saabumiseks valmis. See võin olla nt mina.. või kes iganes minuga sama päeva hommikul või, miks mitte, eelmisel päeval liituda soovib.

  L 21.12. matkame Luigelt/Värskast Poogandi lõkkekohta. Minna on 16 km, nii et on matk, mitte liiga lihtne, samas ka mitte liiga korralik, st võib magada hommikul peale sauna natuke kauem. Poogandil on lahenduseks klaabu. Peale katuseta laua, peldiku ja lõkkeaseme (ja järve) seal muud minuarust väga polnud. Soovijad saavad ujuma või uisutama :D

  P 22.12. matkame Poogandilt Koidulasse rongi peale. Minna on 12 km. Start ei tohi olla väga hiline, sest rong stardib veidi peale kolme. Samas on teekond piisavalt lühike, et kolme-nelja tunniga on kindlasti käidud.

  Tagasi rongiga 15:21 (Koidula) – 17:01 (Tartu) ning 17:11 (Tartu) – 19:26 (Tallinn). Neli tundi sõidurõõmu väärt seltskonnas garanteeritud. Võib teha ZT tulevikuplaane, näiteks. Õhtuks kõik kodus tagasi ja vaim jõulusöömaks valmis.

  Kaasa isikuttõendav dokument :D – eelmisel korral läks reaalselt tarvis, oht piirivalvureid kohata.

  • Tervitus.
   Olen teie blogil aegajalt silma peal hoidnud ja käite mööda huvitavaid matkaradasid. Minu hobiks on ka matkamine, aga alati on väga raske leida toredaid kaaslasi, kes tahaksid minuga ühineda, seega aegajalt käin üksinda. Kas oleks teie seltskonnas ruumi vahel veel ühele matkasellile. Olen rahulik, keskmisest paremas füüsilises vormis, oskan kaarti lugeda, külma ei karda, vinguda ei meeldi, seiklused meeldivad….

   • Tõepoolest, reklaam kõlab väga hästi :) nagu Külli ütles, oled teretulnud! Otsi mind FBst üles (Kristel Lepik) või +372 5693 7829 või tule lihtsalt kohale ja siis vaatame edasi. Me oleme tavaliselt teinud ühised söögimenüüd, nii et vb võta ühendust, saab kooskõlastada..

 16. mulle peaks küll sobima. Irv@ Soovijad saavad ujuma või uisutama.

 17. Ma tulen ka!
  Kas räätsadega jõuaks suusatajatele järgi (kui suusad üldse teemaks on)?
  Kuna seal vist suusarada ees ei ole, siis pole ka kiirus vast teab kui suur..? :)

 18. Mulle see plaan väga meeldib. Luige maja panin kinni, ööpäeva hind on 60€, see tuleb meil siis sõbralikult ära jagada.

 19. Raimo, oled teretulnud!

 20. @ndy

  Ilusat matka Teile!
  Mina ja Ingrid ei tule.

 21. hythelday

  Ühineksin seltskonnaga, juhul kui a) ma ei saa surma lõpurännaku ajal ja b) leian sobiva transpordi Võru – Värska. Juhul kui keegi oskab soovitada mingit kohaliku maaliini vms milllest ei ole infi internetis, oleks väga tore.

  • Kaidi tuleb ilmselt autoga Antslast. Ma arvan, et annab korraldada nii Värskasse kui pärast tagasi Võrru jõudmise ;)

   • Võrru tagasi ei ole transport vajalik. Võrust Värska on küll vaja saada, kuid praegu ei ole teada, millal Bobjör väeosast välja saab, see võib juhtuda nii neljapäeval, kui reedel (kui ka laupäeval :D )

    Praegu läks Bobjör läbima XXX kilomeetrit rännakut, temasse puutuvatele küsimustele vastan mina,

   • Kaidi

    Liigun reedel umbes üheksa ajal Võrust Värska poole. Seega peaks ma Värskasse jõudma Tallinna bussiga samal ajal.

    • Bobjör andis teada, et rännak on läbitud ja “see oli täielik jama”, nii et nüüd ootan teadet, millal neid välja lastakse. Kui täna, siis ta tõenäoliselt tuleb Tallinna ja homme lähme kõik koos bussiga, kui homme, siis ta loodab Kaidi autole saada.

 22. Andre

  Mõistlik oleks sel matkal taas väla kraamide meie pisut unustusehõlma vajunud klaabu – Ivan, kui ma ei eksi, siis jäi see peale Juminda üritust vist sinu kätte?

 23. Ma igatahes ostsin reedese bussipileti Värskasse ära. 44tk peaks veel olema :)

 24. alekseichik

  Kas seekord on ka ühissöök? Kes ostab?

  • Ühissöök tuleb. Homme selgub täpselt, kuidas. Ühtlasi on ka ühistelk. Alkoholi muretseb igaüks ise.

 25. Infoks niipalju, et meiega liitub ka kodanik Karu, kes tuleb oma autoga (start umbes samal ajal kui bussilgi ehk õhtul viie paiku). Tal on autos 4 vaba kohta, nii et kes ees, see mees. Karu saab kätte: +372 5660 1015. Tagasi Tallinnasse ta meiega pärast ei tule, suundub hoopis Ida-Virumaale ehk jõuluks koju.

  Tore. Tõotab tulla taas massimatk, sedapuhku siis 10 nägu koos. Hurraa!!

 26. Iwan

  Külli ja Ivan soovivad Karu auto peale. Lisaks on meil veel Bobjör ka ripakil, kas Kaidi võtaks ta Võrust või me võtame Karu autoga?

 27. Iwan

  Selgus, et on võimalik, et Grisha vabaneb juba täna ja seega stardiks homme Tallinnast. Kahjuks see ei ole veel päris kindel. Kas on veel inimesi, kes Karu autole pretendeerivad? Muidu oleks täitsa mõistlik, et me siis tuleme võibolla kolmekesi peale Tallinnast. Ma arvan, et autosse 5 inimest panna koos kottidega oleks veits liig.

  • Kaidi saab Võrust sõdurpoisi peale korjata, kui on vaja. Võtke taga ühendust ja täpsustage ;)

 28. vahepeal kommenteerib siin minu nime alt Külli, teistele teadmiseks segaduse vältimiseks, hoho

 29. hythelday

  Istekoht nr 17 Tallinn – Varska bussis!

 30. Ühesõnaga siis, et Karu stardib natuke hiljem. Kui keegi veel avastab, et bussile ei jõua/ei mahu/ei viitsi vms… siis kella 9 paiku on veel lootust Tallinnast minema saada ja sauna jõuda. Aga Karuga peab ise ühendust võtma :)

 31. Toomas Valk

  Hea meelega ühineks ka seltskonnaga homseks Mustoja matkaks. Võimalik, et jõuan Luigele juba täna õhtul, homme ööseks Poogandile ei jää.

  • No aga siis pead ikka täna jõudma.. Saun ootab ja süüa saab ka :) seltskond koguneb 10 ringis õhtul. Joogipoolise eest muretseb igaüks ise vastvalt oma maitsele.

 32. Annemarie

  Ühissöögi osas.
  Mul on kodus üks päts Muhu seemneleiba ja üks latt põdravorsti, mis ma kavatsen kaasa võtta. Ühissöögi ostjad võivad sellega arvestada.

 33. Toomas

  Tänan toreda matka ja seltskonna eest! Mis ma võlgnen Luigel ööbimise ja söögi eest?

 34. Iwan

  piltidel tundub, et oli õudne läbu.. aga eks vist oli ka :D

  http://www.flickr.com/photos/108874614@N04/sets/72157639008240184/

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.