Šotimaa

Highland cattle

mmm… groovy

Kuigi ma pidin reklaamima Põhjamaade matkarada, otsustasin pöörata meie z-pilgud hoopis lääne suunas. Juhul kui klubi soovib rännata välismaal on minul pakkuda suurepärast sihtpunkti – Šotimaad! Huvi äratamiseks soovitan külastada äärmiselt kasutajasõbraliku ja informatiivse walkhighlands.co.uk. Šotimaa metsik loodus ei ole nii kauge inimasutustest nagu Skandinaavias, seega rahaliselt transport ei ole palju kalleim (nt Manchester – Glasgow Megabus maksab 10£). Matkarajad pakkuvad maalilist loodust ja algaja tasemel mäeronimist – hillwalking’u, samuti fotopeded saavad seal ohtralt pildistada lambaid, mäeveise ja punapõtru; napsutajad saavad valida 105 erineva pruulikoda toodangust!

Iseseisvaks lugemiseks jätan mõned lingid:
http://www.snh.gov.uk/
http://www.west-highland-way.co.uk/home.asp
http://www.scotlandsgreattrails.org/

 

black_mount

loch-maree-slioch

 

 

 

 

 

 

 

dalmallyhighland_cow09

Categories: tulevikuplaanid, zombid ja maailm | 40 kommentaari

Navigeerimine

40 thoughts on “Šotimaa

 1. alekseichik

  Me likey!

 2. Annemarie

  Jaaaa!!!!

 3. mulle tundub ka ikka see plaan väga äge. Kõik oleneb kahjuks rahast. Mis ajal selle plaani võiks võtta?

 4. Iwan

  hea postitus, kutsuv.

  ma arvan, et see on teostatav küll, kuid 2014. hooajal tuleb valida, kas Halti mäe matk või mõni muu matk (nt. seesama šotimaa, või siis Bobjöril oli see Islandi plaan ka?). Mõlemat korraga arvatavasti ei saa, mina vähemalt mitte.

  Pildid on megailusad.

 5. Marju

  Keku-keku, Marju on Šotimaal ringi rännanud, natuke põhjalikumalt Lõuna-Britannias, kus üks väiksem mägigi, Snowdon, üle vaadatud sai… nagu ülevalt alla ikka. Tutvustav tekst on ahvatlev ja tõsi- häid vaateid saab, häid pilte saab, häid mägesid saab, head kesvamärg saab, head juustu saab…ja nüüd filmi “Highlander” vaatama!

 6. Igal juhul käpp, kui raha on ja aega on. Kummagi kohta ei oska praegu midagi lubada, paraku :D Kõige kindlam lahendus oleks vist otsast planeerima hakata, lennupiletid on ilmselt varem ostes odavamad, inimesed teaks ka oma töögraafikuid sättida, kui kuupäevad paigas jne. Mulle tunduks mõistlik äkki mingi aeg kohe pärast seda, kui Bob sõjast vabaneb? Siis ei oleks liiga järjest kaks ettevõtmist ja samas oleks enamvähem normaalne ilm äkki. Natuke aega raha koguda ka :D Hoiame ikka lippu kõrgel ja eelmise aasta üks välismatk tuleb järgmisel aastal ikka kahega üle lüüa!!

 7. hythelday

  Kiire surfamise tulemusena leidsin alljärgneva info.

  Ryanair, olgu ta neetud, on odav:
  Tallinn – London – Tallinn ~90 + 50 eur 20kg pagasi eest
  https://www.bookryanair.com/SkySales/booking.aspx?culture=en-gb&lc=en-gb#Select

  Tallinn – Manchester – Tallinn ~80 + 50 eur 20kg pagasi eest
  https://www.bookryanair.com/SkySales/booking.aspx?culture=en-gb&lc=en-gb#Select

  Manchester – Glasgow Megabus buss on 10 gbp * 1.198 = ~12 eur, korda kaks on 24 eur
  http://uk.megabus.com/Default.aspx

  Glasgow – Fort William Scottish CitlLink buss on 5 gbp * 1.198 = ~6 eur, korda kaks on 12 eur
  https://www.citylinkonlinesales.co.uk/Action/ViewJourneyPlannerResults?random=1388329979159

  Kokku saame 130 + 36 eur roundtrip Tallinnast Fort Williamisse ja tagasi. Lisaks kulub paar euri linnasiseseks transpordiks lennujaamst bussijaama. Fort William on koht, mille lähedusest algavad enam-vähem mõistlikud matkarajad.

  Ryanairi hinnad vaatasin juuni kuu jaoks, kahtlen et saab veel odavamalt.

  Ehk siis kui need numbrid ei muutu, toitu osta kohapeal suvalises hindu-marketis ja alkohol hinna sisse mitte arvestada, võib teha väike reis Šotimaale umbes 250 euroga

 8. ma pean teatama, et maikuu mulle küll eriti ei sobi. Kui, siis võibolla varajasem osa sellest. Aga see reis tundub mulle praegu ikka väga äge idee ja selle 300€ ma leian ka. Kristelil on õigus, et tuleb panna ruttu plaanid paika ja osta piletid, muidu jahume siin niisama.

 9. Marju

  Käpp ja enne maid ei tahaks minna. Alates maist on aega rännata kas või maailma lõppu ;)

 10. Iwan

  kõlab odavamalt, kui meie mullune Soome matk.

  PS: LOL @ hindu-market :D

 11. hythelday

  Mai/veebruar/märts on valitud mõnedes kohtades sellepärast, et iga firma ei lase broneerida 6 kuud ette… Mina ise olen üsna hõivatud vähemalt 31. maini, võib-olla isegi juuni alguses, nii et juuni teine pool on palju parem variant (Jaanipäev Šotimaal?!) . FYI vuti MM veerandfinaal on juba 04.07, ehk enne seda aega tahaks tagasi teleri ette jõuda

 12. Marju

  Jaanipäev Šotimaal kõlab ju suisa sulnilt.

 13. 23.06-09.07 oleme ilmselt Andreiga Eestist ära Mont Blanc’i ilu nautimas, seega meiega mitte arvestada sel perioodil.

 14. Liina

  He-he Ben Nevist vallutama :)
  Mõte kõlab hästi.
  Ise oleks pakkunud Ryanairi Riia-Glasgow lendu. Olen Liverpolist Edinburghi autoga sõitnud ja ei olenud just kõige tagumikusõbralikumad 6+ tundi. Samas 5 tundi UKs või Tallinnast Riiga ei ole suurt vahet. Riia-Glasgow lendab kuni juunini ainult reedeti ja sealt edasi reedeti ja esmaspäeviti ning on ka hinnalt kallim.
  Leppige matka aeg kokku. Ma vaatan, millised puhkusetingumused ma endale välja võidelda suudan :)

 15. Iwan

  ärkamisaeg!
  lennupiletid hakkasid vaikselt kallinema. Teen Doodli juuni kuusse, palun aktiivset osavõttu. Vormistame meie järgmine välismatk!

  http://doodle.com/xndxmhy2tardf9ex

  eelarve 300-350€ kandis, ja lennupiletid tuleb osta VARSTI

 16. Annemarie

  Panin oma kuupäevad kirja, aga mul juunis juba üks reis ja üldiselt väga hea see juunikuu mulle pole – hooaeg ja värki. Seega pigem tehke plaanid ära ja ma vaatan kas sobitun sinna kuidagi.

  Ja loodan, et Šotimaa toimumine ei känsleda sügisesi Sooma-matka plaane, sest ma olen oma puhkuse rohkem sügisesse paigutanud.

 17. Ma panin ka end kirja. Olen võrdlemisi paindlik, aga just mitte siis kui Anni saaks :D
  Soome kohta vaatame, ma vb olen huvitatud, aga rohkem tahan Šotimaale.

 18. Minu suurem puhkus jääb samuti septembrisse. Sama lugu mis Annil – juunikuu on kõige kiirem tööaeg iseenesest. Ehkki jaanipäev Šotimaal on äge konseptsioon tõepoolest.
  Ma praegu ei oska kuupäevade kohta miagi öelda, veidi peab planeerima. Aga üsna ilmselt olen ma ikkagi tulija :)

 19. Olgugi, et minu Mont Blanci trip ära jääb, jääb meie leibkonna juuni-juuli eelarvest kahe suuremat sorti reisi peale väheks. Kui matk toimuks sügisel, oleks see mõeldav meie mõlema jaoks. Šotimaa iseenesest on muidugi lummav :)

 20. Daniel

  Nii kiiresti juba? Hmm.. Meil on juunis matk Saksamaal planeeritud, ja Hannal on selline probleem et ta peab puhkus umbes pool aastat enne haiglasse u:tlema, muidu ei ole kindel et ta saab. Siis meie doodle ei ole nii kindel praegu.

 21. Karu

  Kui mingi 400´ga välja tuleks siis oleks minu poolt ka mõeldav. Minuga oleks nii et oleksin nõus maksma lennupiletite eest ka nats rohkem, aga väga pikalt enne ei tahaks kuupäevi lukku lüüa.

 22. hythelday

  Seda matka võib ka septembris teha, nt 19 – 29 on hinnad väga soodsad. Tehke siis mingi tabel kellel kuna puhkus on vms

 23. et mul selline segane aeg praegu, siis ühinen jooksvalt plaanidega, kui mul see võimalik on ja muus osas ei hakka kaasa rääkima. tahaks nii soome kui šotimaale, aga rohkem konkreetsemalt ei oskagi midagi öelda praegu.

 24. Iwan

  kuna rohkelt kõlab soov teha matk sügisel, võime ju ümber tõsta? Kuid siis võib tekkida konflikt Soome matkaga, sest sügisel tahavad Soome pooldajad kindlasti hoopis Haltile minna? Kuidas teha nii, et need vastuollu ei satuks? Mina tahan minna pigem Šotimaale.

  • Vastuollu ei satu nii, kui lihtsalt muul ajal teha.
   Siin ei ole põhimõttelisi Soome vastaseid? Kilpisjärvi-Halti-Nordkalottleden on üks ilus plaan, mille me loodetavasti ka kunagi teoks teeme, sest see on vähemalt sama lummav kui Šotimaa ning tehniliselt ka hoopis nõudlikum.
   Kuna ma ei ole Soome-Norra kohta veel infot ega ilusaid pilte jaganud, siis ei hakka ma seda ka praegu enam tegema, see oleks pisut inetu ;). Hiljem.

   Sügisel tahan minna ikkagi tundrasse, kuna muul ajal sinna väga hästi mõtet minna pole.

   • aga kas sa ei tahaks vahelduseks käia see aasta mujal, kui Soomes, kus käidud alles möödunud hooajal?

  • Andre

   Ega mul ju Šotimaa vastu polegi midagi. Samas pole ma sellest pisikesest Soomest pärast üht täiesti fantastilist matka veel tüdinenud, et mul väga vaheldust vaja oleks ;)
   Aga tegelikult ei meeldi see, kui plaanidele lihtsalt julmalt sisse sõidetakse.
   Ma oleks ise kasvõi üksinda Soome võinud minna, kuid praegune variant sellist võimalust väga ei jäta.

   Kuid olgem ausad – ilmselgelt on ägedam see, kui me koos kuhug läheme ning kui enamusele sobib vaid väljapakutud aeg, siis ma võin ka Lapimaa plaanidest sel aastal loobuda. Loomulikult läheme suurele ühisele matkale koos.
   Ikkagi on mul natuke veenmist veel vaja ;)

   Siiski ei meeldiks mulle, kui matk toimuks MAFFi ajal – ma ei ole seal veel kunagi käinud ning sel aastal olin ka selle tõsiselt plaani võtnud. Mõlemast – Maffist ja Soomest ma loobuda ei taha.

 25. Iwan

  Aleksi sissekanne on eepiline

 26. alekseichik

  Kahjuks suve algus mulle seoses uuel töökohal alustamisega ei sobi, kuna puhkust veel anta. Loodan, et õnnestub midagi septembrisse orgunnida.. :)

 27. Mu ettepanek on ka, et valida aastas üks välismatk. Mulle tundub, et nii ajaliselt kui rahaliselt me ei suuda rohkem ja samas tahaks ju osa saada, kui minek on.

  Olen Prantsusmaa kahenädalaselt tööreisilt tagasi 8ndal septembril, seega oleks maru äge, kui see Šoti reis ei algaks kohe samal päeval :D (Vahelduse huvides ja Grisha tehtud head reklaami arvestades tahask vist seekord pigem Šotimaale kui Soome.) Veel siis infoks, et Tallinn Horse Show on 3.-5. oktoober, seega tahaks vahetult enne seda olla tagasi Eestis.

  Ja 17.-21. sept on MAFF. Kui Grisha pakutud aega silmas pidada, siis Lihulasse väga ei jõua, samas mina isiklikult saaksin filme vaatama minna juba ka kolmapäeval, seega väike võimalus on.

 28. Iwan

  tegelikult on see vist Soomega võrreldes isegi lühema logistikaga matk vist? Sest lennuk+buss+buss toob meid raja algusesse 1 päevaga, sama on tagasiteega. Ehk siis tegelikult saaks hakkama nt 7 päevaga, või vähemagagi, olenevalt matkaraja enda pikkusest.
  Nii võib minna Šotimaale kohe pärast MAFFi nädalaks 22-28. september. Nii mahub sinna soodsate piletite aknasse, ja Lihula loodusfilmid ei jää nägemata!

 29. Appi kui äge, paneme juba paika! Väga väga tahan minna matkaleeeeee. Inx ütles, et kui mingi matk toimub sügisel, oleks ka tema käpp? Igatahes ma arvan, et kahte matka sinna septembrisse ei pressi, teisalt ega keegi ei keela kellelgi teisel end ogaraks matkata soovi korral. Võime ju hääletada, kes tahaks Soome, kes Šotimaale, ning siis enamuse järgi otsustada. Ilmselt tahaks kõik igale poole minna :D

  • Kindlasti oleksime tulijad, kui matk oleks sügisel, siis olen ilmselt nii füüsiliselt kui finantsiliselt selleks ka valmis :)

 30. Daniel

  September-Doodle siis?? :) Tahaks ka v2ga Sotimaale matkama :)

 31. Iwan

  nii. mina leian, et praegu best-shot on 22-29. september, kus kokku on edasi tagasi 100eur. St minek esmaspäeval pärast MAFFi ja tagasitulek esmaspäeval, mida tuleb vabaks võtta. Lennud on esmaspäeviti ja reedeti. AUG-SEP Doodle on siin http://doodle.com/7k2t7qqfduws89ur

 32. hurraa. no krt, selleks ajaks pean ma ka käpp olema, kaua võib :D tundub, et tuleb esimene massivälismatk. ja meeldib väga, et MAFFist loobuma ei pea! hea planeerimistöö!

 33. Iwan

  hola,

  viimane Doodle näitab, et septembri lõpp sobib ajaliselt vähemalt 7le inimesele, millest võiks järeldada, et matk toimub. Pakun lüüa lukku kuupäevad 22.-29. September.

  Tuleb ka uurida, missugune ilm võib seal sel ajal umbes olla. Ehk keegi teab mõnda teenust, kus saab vaadata mingit keskmist ilma kuude läbilõikes vms?

  Ja kui kõik on nõus, siis oleks tore aprillis piletid osta.

  • Iwan

   samas 11.-18. august tundub ka hea variant olevat ju… Need, kellel seal pole märgitud, saavad ehk midagi sättida?

   Keskmise ilma kohta leidsin, et september Fort Billi kandis ei ole veel talvine kuu õnneks.

 34. Daniel

  “Statistically, your best chances of fine weather are in May, June and September; July and August are usually warm, but may be wet too”
  http://www.lonelyplanet.com/scotland/weather#ixzz2wvhuJoIC

  “I live near the national park. August tends to be our wet month and September often gives us an Indian summer. The best thing is to pack for rain and wind and anything else is a bonus.”
  http://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g551927-i11169-k4622595-Weather_in_Scotland_in_September-Loch_Lomond_and_The_Trossachs_National_Park_Scotland.html

  :)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.