Zombihooaja avamatk 2014

Kallid sõbrad, on aeg taas matkama minna.

Paluküla hiiemägi

Paluküla hiiemägi sügisel

Võtke või jätke, kuid mulle tundub, et kevad pressib end vägisi peale ning ei kavatse kuhugi kaduda. Lausa patt oleks istuda toas ning lasta ajal lihtsalt niisama mööda tiksuda.

Läheks seekord matkama Raplamaale? Üle Paluküla Hiiemäe ning poollagunenud Loosalu raba laudtee.

Alustaksime Lellest (sinna saab ilusti rongiga kohale), sealt kulgeksime mööda Oandu-Ikla matkateed Paluküla poole (jah, sellesse osasee jääb kahjuks paar kilomeetrit asfaltteed) ning edasi juba sügavate metsamasiivide Loosalu raba poole. Loosalu raba äärsed metsad on vägagi märjad ja mudased, kuid kuna sel kevadel erililist suurvett pole (ega ei tule) siis võiks see olla põhimõtteliselt läbitav, mudaseks ja märjeks võib seal aga sellegipoolest saada.
Loosalu raba laudtee esimene osa on Pehmelt Öeldes Kahtlane, seda võib iseloomustada nii nagu rabaäärset metsagi – üsna seikluslik teerada.

Loosalu raba algus

Loosalu raba algus

Raba keskele jääb Eesti suurim rabajärv – Loosalu järv, mõne kilomeetri pärast jõuab tee Loosalu lõkkekohta, kus veedaksime ka öö.

Sealt edasi saab kulgeda läbi metsade mõnda Raplamaa Suvalisse Punkti, kus saab istuda lõpuks ka bussile ning koju sõita.

Matk toimub märtsi viimasel nädalalõpul, 29-30.03

Rong väljub laupäeval, 29. märtsi hommikul Tallinnast, Balti jaamast kell 9.10. Pilet maksab 3.80

Nagu plaanitud, alustame Lellest kell 10.32.  Sealt läheme edasi Paluküla poole, edasi üle Loosalu raba RMK Loosalu lõkkekohta, kuhu jääme ka ööseks. Lellest Loosalu lõkkekohani on ca 14 km. Tõenäoliselt pole meie liikumistempo distantsiga otseses korrelatsioonis, vähemalt viimane lõik päevateest tõotab tulla säärane pisut aeglasem.
Öösel keeratakse kella tund aega edasi. Ärge maha magage.
Järgmine päev on aga põnevam – ilmneb, et Raplamaa sügavustest on päris keeruline bussi abil (eriti pühapäeviti) minema pääseda. Kuid tagasi saab ka rongiga.

Ehk siis rongid lähevad Keavast kell 16.53 ja 19.59. Pilet maksab 2.50

Tee Loosalust Keavale saab olema üsna suvaline ja on ca 16 km pikk. Kulgeb see mööda kruusateid, läbi taluhoovide. üle rabalõikude ning kraavide ja läbi suvaliste metsasalude kus pole ei rada ega ka inimasustust. Vahetult enne Keavat ka üle turbartootmisväljade.
Kaua see kõik meil aega võib võtta, ei ole mul aimu. Tõenäoliselt kaua :).
Kindlasti tasub kaasa võtta jalanõud, mis hullusti vett läbi ei lase, kui lasevad, siis rohkem sokke ;). Bahillid on ka igati abiks, ma ei kujuta ette, millised kraavid seal metsade vahel on (suurvett sel aastal samas polnud võibolla polegi midagi hullu). Käimiskepid teevad ka suvalisel rabamaastikul kõndimist lihtsamaks.

Ilm saab nädalavahetusel olema sademeteta, vähese pilvisusega ning sisemaal ka üsna tuuletu, vaid pühapäeva õhtupoolikul läheb pilvisemaks ja tuulisemaks. Päeval on õhutemp. alla +10C, kuid öösel langeb see -2C kraadini või isegi veidi alla selle. Seega päris suve veel ei tule. Ei tule ka sääski, selle üle tasub muidugi rõõmu tunda :). Minek on oma telkidega seekord.

Kõik muu nagu ikka – söök on ühine, kõik muu- hea parem aga tuleb aga endal osta.

Kena kevadet!

Categories: Imeline Eestimaa, Matk, tulevikuplaanid | Sildid: , , , , , , | 68 kommentaari

Navigeerimine

68 thoughts on “Zombihooaja avamatk 2014

 1. Iwan

  teadaolevaid plaane pole, olen poolt. Peab jutestima uusi saapaid (enne võiks neid osta ka muidugi).

 2. Mina mina! (irv@Ivan)

 3. Pingback: Eelmatk enne avamatka 2014 | Zombitrippers

 4. Käpp, olen Loosalu peale mõelnud juba sellest hetkest, kui Triibulised sealt esimese matkatee raames läbi sumasid. Aga viskan siinkohal õhku veel ühe mõtte vb hilisemateks plaanideks – tahaks matkata mööda Peipsi järve äärt.

  • Iwan

   mina tahaks teha Peipsi-äärset rattamatka

  • Nuujah, kogu Peipsi äär ei ole kindlasti rattaga matkatav (ega ka jalgsi mitmel pool) – selle võiks teha mitmeosalise – jalgsi, rattal ja näiteks paadiga.

   • Iwan

    vinge idee! Tahaks seda kohe arutada, aga teema läheb läbuks. Võtame pärast matka ette? Selline multidistsiplinaarne matk oleks ju ka midagi uuenduslikku meie jaoks.

    • Andre

     Absoluutselt. Arutame matkal ja pärast uues postituses.

 5. indrek

  Võiks minna küll.

 6. Kaidi

  Otse loomulikult ühineksin teiega, kuna see on just see lõik, mis mul matkateel läbimata jäi. Ja Peipsi äär kõlab samuti ahvatlevalt.

 7. Iwan

  vahi vaid, Indrek tuleb??! Kas polegi ühtegi sünnipäeva ees? :D

 8. Marju

  Minu käpad on Raplamaa auks püsti. Mis puudutab rattamatka Peipsi ääres, siis ise olen selle retke läbinud ja ma ei ütleks, et see rattaga matkatav pole. Nojah, oleneb muidugi valitud teekonnast, aga üldiselt siiski tehtav.

 9. Minek on juba sel laupäeval. Rongiga minekuks on kaks varianti – hommikul kell 7.36 ja 9.10.
  http://www.peatus.ee/#route_search;A93598;A20577
  Mulle tundub, et see 9:10 rong sobib üsna hästi, Lellesse kohale jõuaksime siis kell 10.32. Või tahab keegi väga vara hommikul minna?
  Vähemalt praeguse ilmaprognoosi kohaselt on laupäeval päris kena ilm – jahedavõitu aga päikseline.
  Kuna me oleme metsas vaid ühe öö, siis väga ränka toidutassimist ette võtta pole vaja, see-eest teeks seekord taas midagi head ;)

 10. olen absoluutselt nõus 9:10 rongiga. Kas see peatub kuskil a la Nõmmel ka? (Läheks ööseks Mustamäele). Nagu aru saan, siis läheb põlvini vees sumpamiseks? Ja kas on toiduga tegelemise vabatahtlikke?

  • my car is virgin

   See rong peatub Tallinn-Väike, Liiva ja Männiku peatustes.

 11. Super, ma saan Liivalt peale tulla näiteks :)

 12. Marju

  Nonii, Marju hakkab jälle blokeerima. Tööteemad lendasid peale, nii et passin.

 13. Päris kurb, et nii paljud peavad sageli nädalavahetuseti tööl olema :(

 14. indrek

  hei,
  mina tulen ja tuleb ka Birger. väljasõiduaeg on hea, pool kaheksa oleks ikka nati vara.
  tervitades,
  Indrek

 15. Suur rõõm, Indrek ja Birger!

 16. Mina tulen ka :) Kas võtan 3se telgi kaasa või on mõnes ruumi üle?

 17. Ingrid

  Päikeselist matka! :)

 18. Andre

  Niisiis, homne plaan:
  Nagu plaanitud, alustame Lellest kell 10.32 (see tähendab, et me oleme eelnevalt istunud 9.10 Tallinnast.Türi poole sõitvale rongile muidugi) Sealt läheme edasi Paluküla poole, edasi üle Loosalu raba Loosalu lõkkekohta, kuhu jääme ka ööseks. Lellest Loosalu lõkekohta on ca 14 km. Tõenäoliselt pole meie liikumistempo distantsiga otseses korrelatsioonis, vähemalt viimane lõik päevateest tõotab tulla säärane pisut aeglasem. Ja mudasem.
  Öösel keeratakse kella tund aega edasi, mis kell täpselt, ei mäleta. Ärge maha magage.
  Järgmine päev on aga põnevam – ilmneb, et Raplamaa sügavustest on päris keeruline bussi abil (eriti pühapäeviti) minema pääseda. Üks liin, mis meid enam-vähem mõistlikul ajal võiks peale korjata käib ümberistumisega läbi Tartu :/. Teine variant hõlmab endas ca 28 km mööda maanteed käimist.
  Aga – halleluuja – tagasi saab ka rongiga, Keavalt.
  http://www.peatus.ee/#route_search;24913,28445,34014,34147;A02
  Ehk siis rongid lähevad kell 16.53 ja 19.59.

  Tee Loosalust Keavale saab olema jumala suvaline ja on ca 16 km pikk. Kulgeb see läbi taluhoovide. üle rabalõikude ning kraavide ja läbi suvaliste metsasalude kus pole ei rada ega ka inimasustust. Vahetult enne Keavat ka üle turbartootmisväljade. Jälle. (kruusateid on muidugi ka, tegelikult enamse ajast ;))
  Kaua see kõik meil aega võib võtta, ei ole kõigevähematki aimu. Tõenäoliselt kaua :).
  Kindlasti tasub kaasa võtta jalanõud, mis hullusti vett läbi ei lase, kui lasevad, siis rohkem sokke ;). Bahillid on ka igati abiks, ma ei kujuta ette, millised kraavid seal metsade vahel on (suurvett sel aastal samas polnud võibolla polegi midagi hullu). Käimiskepid teevad ka suvalisel rabamaastikul kõndimist lihtsamaks…

  Ilm saab nädalavahetusel olema sademeteta, vähese pilvisusega ning sisemaal ka üsna tuuletu, vaid pühapäeva õhtupoolikul läheb pilvisemaks ja tuulisemaks. Päeval on õhutemp. õige pisut alla +10C, kuid öösel langeb see -2 kraadini või isegi veidi alla selle. Seega päris suve veel ei tule. Ei tule ka sääski, selle üle tasub muidugi rõõmu tunda :)

  Kõik muu nagu ikka – söök on ühine, kõik muu- hea parem aga tuleb aga endal osta.

  Näeme siis homme rongijaamas!

  • Kaidi

   Tegelikult leidsin ühe alternatiivi veel, kui ei olda valmis matkama läbi jumala suvalist ja tundmatut maastikku Keavale. Nimelt läheb Suurekivi peatusest Raplasse buss ka pühapäeval kell 15.32. Raplast saaks minna kell 17.00 samale rongile, mis väljub Keavalt kell 16.53. Suurekivi bussipeatus jääb tähistatud matkateele ja Loosalust oleks sinna samuti ca 16 km.

   • Andre

    Täiesti tõsi. Peatus.ee selle info mulle nüüd ka andis. Kuid kuna ma busse otsisin tpilet i kaudu, siis see ei andnud mulle midagi, kuna selle jaoks Raplamaal asuvat Suurekivi peatust lihtsalt ei eksisteeri.
    Siit moraal – peatus.ee on ühistranspordi leidmiseks parem allikas kui tpilet.

    Samas – antud juhul oleks mei 6 km mööda metsateed käimist (iseenesest päris kena) ning sejärel 10 km mööda laia maanteed, mis enam nii kena pole.

    Sul on vist oluline mõistlikul ajal Tartusse jõuda? Keavast käivad rongid vaid Pärnu ja Viljandi suunale kahjuks. Kuidas sa oled muidu plaaninud?

    • Kaidi

     Minul pole probleemi, kuna vajadusel tellin endale auto sinna järgi, kust teie ühistranspordile lähete. Nimelt pole mul võimalik ühistranspordiga ilma suurte ümbersõitudeta ja tohutu ajakuluga laupäeva hommikuks Lelle jõuda. Seega tulen sinna autoga ja jätan auto sõbra kätte.

 19. Andre

  Tulemas on praeguse seisuga peale minu veel 7 (võibolla 8) inimest:

  Kristel
  Külli
  Ivan
  Jon
  Indrek
  Birger
  Kaidi
  Jaanus?

  Kas mul on kedagi kahe silma vahele jäänud?

 20. Analoogiliselt sellele, mida FBs just kirjutasin, kas ei oleks infost parem ülevaade, kui lukku läinud info lisataks jooksvalt originaal-postitusele, siis oleks konkreetne ülevaade koguaeg olemas ja kiire ajakavaga inimesed saaksid asjast ülevaate ka ilma kommentaaridesse süvenemata? :)

  • Andre

   Nii ja naa.
   Konkreetne kõnealune postitus ei pruugi blogis alati enam esimene olla, siis kerimisest ikkagi ei pääse.
   Igal juhul tuleb siis infot dubleerida (kasvõi teatega – täiendasin postitust) – kui lihtsalt lisada info postitusele, siis ei pruugi inimesed aru saada, et midagi on muudetud, kui info on ka kommentaarides, siis teavitab paneel “viimased kommentaarid” sellest, et kommnetaar on lisatud. Mul näiteks näitab ka telefonis teavitust, kui keegi blogis kommenteerib, teksti muutmist ei näita.
   Muidu – nõus. Tehtud :)

 21. A kes siis söögid ostab?

 22. No tegelt nüüd mul läks suht kiireks. Terve aja siin vaikselt nagu uurisin maad ja mõtlesin, aga kuna mul on jäänud aega täpselt 3 tundi, et süüa, pesta, teha tööd, pakkida ja sõita siis ema sünnipäevale, siis nagu veits läks nihu.

 23. Nüüd sain vist aru ka sellest, mida Kristel enne kirjutas. Mulle isiklikult meeldib just kommentaare vaadata, sest kohe on näha, mis on täiendatud ja tehtud.

  • Andre

   Siin on tegelikult mõeldud ka inimesi, kes pole zombikad – väljastpoolt tulnud lugejaid tõesti kommentaarid ei huvita ning nende jaoks on hea, kui päevakohane info on postituses üleval. Võibolla leiame veel mõne toreda matkakaaslase niimoodigi?

 24. Jaa, ega kommentaare keegi ju ära ei võtaks :) need on ju ka nvn näha, lihtsalt kommentaarides on läbu ka alati suht palju – et lihtsalt mulle tundus, et on hea plaan, kui operatiivne, asjalik ja lukus info on põhipostituses ka, ilma läbuta. Progress on “Viimaste kommentaaride” paneelis ja kommentaarides ju nvn näha. See, et kogu vajalik info on ühes kohas, aitab minuarvates lihtsalt asja paremini organiseerida. Aga teisalt tähendab see ka seda, et see põhipostitus peaks olema optimaalne ja konkreetne ja liigendatud, et oluline tõuseks esile ja tühja mulli oleks minimaalselt.

  Ise olen seda varasemate matkade puhul mõelnud, et kui asja hakatakse organiseerima näiteks suht vara ja on mitu alternatiivplaani ja kui vahepeal tegeleb orgunniga keegi teine ja ise koguaeg kätt pulsil ei hoia, on tüütu neid kõiki kommentaare läbi sirvida, et lõpuks teada saada, milline variant siis jäi või mis kell buss läheb. Sama lähenemist kasutasin ma näiteks Mustoja matka planeerimisel. Minu isiklik arvamus :) aga eks see ole vist nagu nende embleemi värvidegagi, et kuidas kellelegi :D

 25. my car is virgin

  Ma võibolla liitun ikkagi ka!

  • yaanus

   Kurat, kesse nuustik on ja missasja see minu arvutis teeb!!!???

 26. yaanus

  Ühesõnaga, kui mu selg lubab, siis ma liituks ka vähe kergemakaalulise seljakotiga.

  • Andre

   Ses mõttes, et täna õhtul tahaks söögi ära osta. Kas sa saad selleks ajaks teada?

   • yaanus

    Seda näitab hommik, kas ma voodist välja saan või mitte :) Ei täna on juba päris hea, pigem ma ikka tuleks.

 27. mul vist on kuskil midagi vahele jäänud… :D aga kes on my car is virgin? :D:D

 28. Jaanus, kas sina ja my car is virgin on üks ja sama isik või:D

  • Andre

   Logis kellegi teise kontoga sisse töö juures.

   • yaanus

    Kusjuures ei ole , aga täna peale postitust märkasin, et millegipärast automaatselt viskas mul siia emailiks nuustik@hot.ee ja nimeks my car is virgin…. WTF?! kes nalja teeb?
    Praegu on ilusti minu enda nimi ja email.

    • Andre

     Keegi oli siis eelnevalt selle kontoga kommenteerinud ning brauser pidas seda meeles.

 29. Iwan

  sõbrad! meie matkapott on jätkuvalt Anni käes, ja täne mul ei ole autot, et selle järgi käia. Kas kellelgi jääb tee peale?

 30. Iwan

  Andre, kas saad kaasa võtta oma matkalaadija Nokia peene otsaga? Tahan proovida, kuidas käituks matkaolukorras minu pulsimõõtja, aga ei tea, kuidas see mobiili akule mõjub.

  • Andre

   Ma ei ole enam Viimsis, kuid laadija on :( Kui saab sinna transpordi või keegi sealt läbi käib, siis saaks muidugi.

 31. Andre

  Veel – seekord on minek oma telkidega.

 32. yaanus

  Kas ma peaks telgi ka kaasa võtma?

 33. Andre

  Viimase minuti küsimus suurele ringile – kas kellelgi on kütust priimusele?

 34. Andre

  Sain bensiini. Pole enam vaja.

 35. Iwan

  tuleme Külliga peale Liival

 36. my car is virgin

  Ma tulen ka Liival.

 37. Iwan

  väljapaistvalt äge matk oli! Seda tõestavad ka pildid, enda omad saan varsti ülesse. Toredat varakult alanud hooaega meile kõigile!

 38. mul on ka mingid pildid telefonis… ja mul oli kunagi Picasas konto, aga hmm, kuidas sinna sisse saab :D

 39. Iwan

  minu pildid on Meedias üleval, kirjeldus käidud matkades ka.

  järgmise matkani.

  Rongi-selfie enne matka

  Rongi-selfie enne matka

 40. Andre

  Panin ka enda hipsterpildid üles :). Kahjuks suurem osa pilte ei õnnestunud väga hästi, seda peaasjalikult seetõttu, et kasutusoskused ei küündinud uue ja imelise riistapuu tasemele. Aga üht-teist siiski on jagamist väärt. Galerii on meedia all ja avaneb ka siit.
  Kena kevadet!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.