Šotimaa 2014

Zombid Šotimaal by Ky

Zombid Šotimaal by Ky

Matk toimub 21.-28.09.2014

Laupäeval, 20. septembril vaatame MAFFI viimase filmi ja suundume Tallinna või chillime veel Lihulas, kuid igal juhul –

Logistika

P 21.09. kohale

6:05 – 6:40 Tallinn – Helsinki (35 min, Flybe Nordic/Finnair, AY2118)
8:25 – 9:25 Helsinki – Manchester (3 h, Flybe Nordic/Finnair, AY2933)

(12:15 – 12:50 Amsterdam – Glasgow (KLM KL1475))

12:30 – 17:15 Manchester – Glasgow (4 h 45 min, Megabus) – piletid on ostetud: Ivan, Külli, Bobjor, Jon, Marju, Aleks, Kristel. Buss väljub kohast “Shudehill Interchange, Stand G“, mis on leitav GoogleMapsis; meil on 3t aega, et sinna lennujaamast jõuda. Glasgows saabub buss Buchanan Bus Station-i

18:00 – 21:00 Glasgow – Fort William (~3 h, Citylink) – piletid on ostetud: Ivan, Külli, Bobjor, Jon, Marju, Aleks, Kristel, Annemarie, Hanna, Daniel. Buss väljub Buchanan Bus Station-ist. Manchesterist saabujad on igal juhul juba seal, Amsterdamist tulijatel on navigeerimiseks 5 tundi.

P 21.09 õhtu ööbimisega tegeleb Kristel

E 22.09. – L 27.09. kuus päeva matkamist

P 28.09. tagasi

7:00 – 10:00 Fort William – Glasgow (~3 h, Citylink) – piletid on ostetud: Ivan, Külli, Bobjor, Jon, Marju, Aleks, Kristel, Annemarie, Hanna, Daniel. Buss saabub Buchanan Bus Station-i, kust hollandlastel on lennujaama saamiseks vähemalt 1,5t, kui arvestada lennujaamas olekut 2t enne lendu.
11:00 – 15:25 Glasgow – Manchester (4 h 25 min, Megabus) –  piletid on ostetud: Ivan, Külli, Bobjor, Jon, Marju, Aleks, Kristel. Buss väljub Buchanan Bus Station-ist ja viib Shudehill Interchange, Stand G-sse. See on ainuke koht, kus meil hakkab kiire, kuna lennuni on vaid 2t ja 25min, ja peame võtma takso või kiirrongi lennujaama, et check-ini jõuda teha. Kiirrong väljub Picadilly Station jaamast 15:53, 15:58, 16:13, 16:17, jõuab lennujaama maks 20 minutiga, maksab 4.10£. Picadilly jaama on bussijaamast minna 15-20min.

(13:25 – 16:00 Glasgow – Amsterdam (KLM KL1476)
17:50 – 22:30 Manchester – Helsinki (2 h 40 min, Flybe Nordic/Finnair, AY2938)
23:45 – 0:20
Helsinki – Tallinn (35 min, Flybe Nordic/Finnair, AY2117)

Marsruut

Tundub, et matkame mööda East Highland Way’d ning läbime kaks esimest osa. Matkaraja kohta kirjutab ka Wikipedia. Teele jääb 1343 m kõrge Ben Nevis‘e mäetipp. Kokku peaks tee olema 75 km ehk keskmiselt 12,5 km päevas, sh raskem maastik kui Eestis ning vaatamisväärsused.

E 22.09. I matkapäev

T 23.09. II matkapäev

K 24.09. III matkapäev

N 25.09. IV matkapäev

R 26.09. V matkapäev

L 27.09. VI matkapäev

Palun mõtleme raja võimalike peatuskohtadega läbi. Mõtleme välja, kust saame korraliku kaardi. GPSi (juhul, kui selle kaasa võtame) peaks ka orgunnima kohaliku digitaalkaardi.

Varustus jaguneb mõtteliselt kahte gruppi: 1) Bob, Külli, Ivan, Aleks, Kristel ning 2) Jon, Hanna, Daniel, Annemarie, Marju.

1. grupi ühisvarustus: bensiinipõleti, kütusemahuti(d) ja tuuletõke (Bob), gaasipõleti (Ivan laenab Jaanuselt), pott ja suur lusikas (Ivan), kann (Külli), kirves (Aleks laenab Andylt).

2. grupi ühisvarustus: bensiinipõleti, kütusemahuti(d) ja tuuletõke (Anni/Marju laenab Andrelt), gaasipõleti (Daniel), pott ja suur lusikas (Anni/Marju laenab Andrelt), kann (Anni/Marju laenab Andrelt), saag (Anni/Marju laenab Andrelt).

Ühisühisvarusts: esmaabi (Anni/Marju laenab Andrelt, Hanna vastutab valdkonna eest), pann ja pannilabidas (Daniel), prügikotid ja mäkkaiver (Marju), maitseained ja tee (Külli).

Kohapealt osta: priimusekütused ja meelepärased joogid.

Menüü

6 matkapäeva, 10 inimest

6 hommikusööki, 6 õhtusööki, 6 lõunat

Hommikusöögid

3 x mitmehelbe puder pähklite ja kondenspiimaga

3 x tatrahelbepuder sulajuustuga

Kiirkohv, tee

Lõunasöögid

Võileib ja kiirsupp/nuudlid/kartulipuder. Olen arvestanud 2 võikut näkku + kiirvärk omal valikul.

Tee

Õhtusöögid

  1. Burritod “Ivani palve”

  2. Orsoto viineripada

  3. Makaronid tuunikalaga a la Bobjör on Ice

  4. Pasta bolognese ehk makaronid lihakonservi-tomatikastmega

  5. Metssea hõrgutis ehk kiirkartulipuder metsseakonservi, tomatikastme ja ploomidega NB! Gruppe integreeriv toit!!!

  6. MMM ehk mõistatuslik metsamöga

Tee, halvaa, šerbett

Snäkid teel

2 pakki beef jerky’t kamba peale päevas

2 müslibatooni per nägu per päev

Kes tunneb, et talle siin nimekirjas olevast väheseks jääb, varustab end ise lisasöödaga.

Veel mõelda: vajalikud kütusekogused, kindlustus (igaüks vastutab ise enda eest), akulaadimisvahendid, GPS. Kui kellelgi tuleb veel midagi olulist meelde, lisage kommentaariumisse.

Categories: Matk, tehtud, tulevikuplaanid, zombid ja maailm | Sildid: , , , | 126 kommentaari

Navigeerimine

126 thoughts on “Šotimaa 2014

  1. Iwan

    Doodle näitab, et ajavahemik 22.-29. september sobib lisaks minule ka Andrele, Kristelile, Ingridile (ja Andreile), Danielile, Hannale, Küllile, Jonile. Oleks vaja saada kinnitust ja teie mõtteid seoses postitaud infoga. Ka kõik teised on endiselt oodatud liituma!

  2. Ma maksaks hea meelega juurde selle eest, et lennukil on tiivad, ning vahelt tekkiva raha eest ostaks viskit või midagi.
    Uurin homme septembris puhkuse saamise võimalusi.

  3. Daniel

    KLM ja easyJet lendavad otse Amsterdamist Glasgowini siis Hanna ja mina saavad jälle natuke lihtsamalt kohale :) Kas on juba selge milline rada on kõige väärilisem tundmaks Zombide samme?

  4. Annemarie

    Oot…kuhu me siis lendama peame? Miks Ivan räägib Manchesterist ja Daniel Glasgow’st?

    Andke andkes kui ma olen midagi maha maganud

  5. Iwan

    sest et tallinnast saab Manchesteri oluliselt lihtsamalt ja odavamalt (OLULISELT ODVAMALT), kui Glasgowsse. Sealt sõidaksime bussiga 10-15 taala eest Glasgowsse.

  6. Annemarie

    Oukei…selge sott. Mulle tundub ka, et ma isegi eelistaks seda Ryanair, sest kui niikuinii peab veel bussiga edasi sõitma, siis ma võibolla ei viitsi ümberistumisega lennata.

    Nüüd on küsimus veel pagasi õige kaalu prognoosimises :D

  7. Annemarie

    Ma otsustasin enne matka minna Hollandisse, nii et tulen sealt koos Hanna ja Danieliga. Selle pileti ostsin juba ära.

  8. Hanna

    Ostke nüüd piletid siis ära. Tahaks juba Šotimaa pileteid taskus omada. Tahan matkale!

  9. Iwan

    ootame teiste huviliste vastukaja

  10. Hanna

    Olin enne jah väga kärsitu aga väga äge, et plaan edeneb!

  11. Iwan

    nii. Bobjor ka osaleb. Pärast mõtlemist ja kaalumist otsustasime järgmise variandi kasuks (allpool selgitan, miks):

    Tähelepanu, matkaplaan:

    Laupäeval, 20. septembril vaatame MAFFI viimase filmi ja suundume Tallinna või chillime veel Lihulas, kuid igal juhul – pühapäev 21.09:
    06.05 – 09.25 Tallinn – Helsinki – Manchester, Finnair, 226€
    12.30 – 17.15 Manchester – Glasgow, Megabus,
    18.00 – 21.00 Glasgow – Fort William, Citylink,

    pühapäeva õhtul peame ilmselt leidma Fort Billis mingi matkaraja alguse, kus ööbida saaks.

    Tagasi asume teele pühapäeval 28.09:
    07.00 – 10.00 Fort William – Glasgow, Citylink,
    11.00 – 15.25 Glasgow – Manchester, Megabus,
    siin peame ilmselt haarama takso et kiiresti saada lennujaama
    17.50 – 00.20 Manchester – Tallinn, Finnair, edasi-tagasi pilet 226€

    see teeb kokku reisikulusid umbes 262€. Nüüd kui me ostame lennupiletid Stocki hullude päevade raames, siis Finnair pakub neid seal 189€-ga. Kokkuvõttes vahe Ryanairiga on marginaalne, see eest on järgmised eelised:

    – lennud on iga päev, Ryanairiga peame lendama esmaspäeval sinna ja esmaspäeval tagasi. Mulle nt. see 1 lisa esmaspäev on ebamugav.
    – Ryanairiga lennates me ei jõua viimasele bussile Glasgowst Fort Billi, mis tähendab, et me pääseks matkarajale alles teisipäeva päeval. Finnairi hommikuse lenduga pääseme Tallinnast raja algusesse täpselt 1 päevaga
    – Finnair on ka muidu mõnusam kui Ryanair

    Kuna need lennukid ja bussid on igapäevased, siis võime lükata kuupäevad edasi tagasi, kuid praegu pakume Boböriga sellise plaani. Hollandist tulijatele see tähendab, et te peate saama Glasgowsse nii, et jõuate enne 18.00 bussijaama.

    Lööme lukku?

  12. Iwan

    kui keegi ikkagi padukategooriliselt soovib jääda MAFFile kuni auhinnatseremooniani, siis võib starti lükata ka esmaspäevale.

  13. Annemarie

    Minu arust võiks küll lukku lüüa. Kuidas piletite ostmine toimub, kas keegi ostab kõigile korraga või igaüks ostab ise? Mul ju veel see asi, et ainult ühe otsa piletit on vaja.

  14. Ingrid

    Vaatasin praegu, et Finnairiga tagasi tulles on selles economy classis ainult 2 vaba kohta järgi. Ilmselt tingituna sellest, et Flybe toob Helsingist siia ja sinna palju rahvast ei mahu.

    • Iwan

      tagasi võime lennata ka 27., kui alustame eelmisel pühapäeval

  15. Iwan

    kaasmatkajad!

    palun näidata üles aktiivsust ja kinnitada oma tulekut. Ingridiga vaatasime praegu pileteid, Finnairi kodukas väidab, et jäänud vaid loetud kohad, samas Scyscanner näitab kõiki võimalusi endiselt. Helistasin Finnairi, neil kodukas praegu streigib ja andmed ei pruugi olla õiged. Igal juhul, kui me soovime lennata valitud kuupäevadel, peame üritama osta piletid nt. kohe Hullude Päevade esimesel päeval. Ma ei teagi kuidas on parim, kas igaüks ostab ise, või kõik kannavad kellelegi ühele, kes kõik korraga välja ostab. Mis te arvate? Loodame, et pileteid siiski jagub. Kuid peame suhtlema operatiivselt ja tegutsema kiiresti.

    Lend sinna, kinnitatud:
    Ivan,Külli, Bobjör, Andrei, Ingrid, Andre, Kristel

    Lend tagasi:
    Ivan, Külli, Bobjör, Andrei, Ingrid, Andre, Kristel, Annemarie

  16. Karu oli ka kunagi huvitatud, osad inimesed tuleks üle helistada, kuna nad ei käi eriti sageli siin

  17. Iwan

    Marju ja Aleks ka paadis

  18. Annemarie

    Käisin täna muus asjus Stockis ja uurisin ka lennupileteid. Sealt ei ole võimalik ühe otsa pileteid osta, nii et pean oma tagasisõidu piletid kuskilt mujalt võtma.
    Et ühe otsa pilet Finnairi kodukalt vaadatuna maksab sama palju kui edasi-tagasi Hulludelt Päevadelt, siis kaalun hetkel veits oma võimalusi.

    Kokkuvõte, olen kindlalt tulemas, kuid lennupiletite ostmisel ärge minu peale mõelge. Hoolitsen enda eest ise.

    • Iwan

      just kirjutasin samasisulise meili. Oma tagasitee eest pead tõepoolest ise hoolitsema, kuid oleks tore, kui sa seda teed siis, kui edasi-tagasi lendav grupp selguseni jõuab.

  19. Iwan

    Kreit saksess.

    Sain täna pileteid 189 euroga järgmisele seltskonnale:
    mina, Bobjör, Külli, Marju, Aleks, Andre.

    Seega reis toimub 21.09 – 28.09 ja on lukus.

    Palun neil, kes tulevad muudel viisidel, arvestada sellega, et me jõuaksime mingitesse kohtadesse enam vähem samal ajal.

  20. Just lisandusid piletiomanike hulka Jon ja Kristel :P (abiks oleks, kui postituses oleks ka lennunumbrid, et ülejäänud, kes tulemas, aga pileteid veel pole, saaksid end samale lennule organiseerida)

    • Iwan

      Postitus uuendatud.

      pühapäev 21.09:
      06.05 – 09.25 Tallinn – Helsinki – Manchester, Finnair, ümberistumisega lennud AY2118 ja AY2933
      12.30 – 17.15 Manchester – Glasgow, Megabus,
      18.00 – 21.00 Glasgow – Fort William, Citylink,

      Tagasi asume teele pühapäeval 28.09:
      07.00 – 10.00 Fort William – Glasgow, Citylink,
      11.00 – 15.25 Glasgow – Manchester, Megabus,
      siin peame ilmselt haarama takso et kiiresti saada lennujaama
      17.50 – 00.20 Manchester – Tallinn, Finnair, ümberistumisega lennud AY2938 ja AY2117

  21. Ingrid

    Kiidan kõiki, kes info jagamise on nii operatiivseks teinud! Tõesti on ju palju parem jälgida, kui päises olev põhi-info uueneb, mitte ainult kommentaarid. Lennunumbrite idee on ka väga pro ja Ivan on tubli, et viitsis/viitsib seda teemat ajada. Respekt!

  22. talkback

    Hey guys, i am new here, is it still possible to join you?

    • Iwan

      hi,

      sure. Where are You from? You want to join this hike?

      • talkback

        i am from tallin, but not that good in estonian, i mean it became s bit rusty )
        Yes, i woul like to join this hike, i can get my own tickets, i guess, ‘cos i know timetables and stuff

        • Iwan

          we are always open to new people, but could you please tell us a bit about yourself? ;)

          • talkback

            Ok, so here i am )
            My name is Anatoli, by the time for the hike i will be 31 years old. Kinda geeky-nerdy guy.
            Live in Tallin, work as QE engineer )
            I am not very expirienced in hiking, but i find this area very interesting. I have some gear and know some basics already. I learn fast, so i promise – i won’t be a problem )

  23. Iwan

    ok, Anatoli, you are welcome to come, but you will have to arrange your own flight tickets, because our group tickets are already bought.

    Also, make sure You have good gear for the trip; you will need a good sleeping bag for autumn conditions and good boots.

  24. Sounds good, new people is always interesting.. Anatoli – come to our next hiking trip in Estonia at the end of May (details coming up soon in this blog), so we could all get to know each other! ..and language-wise.. Russian also works well with at least some part of the company ;) or you can practise your Estonian :D ..or we can always carry on in English.

  25. Hey, Anatoli!
    We met a couple weeks ago, didn’t we?

  26. Annemarie

    Ja hollandlastel on ka nüüd piletid ostetud! Mina, Hanna ja Daniel lendame järgmiselt:

    21.09 12.15 – 12.50 Amsterdam – Glasgow
    28.09 13.25 – 16.00 Glasgow – Amsterdam

    Jeeee! Ma olen niii elevil!!

  27. Daniel

    Less than a month to go!

    Since it’s such a big group, shall we do an inventory check now that there is still time to order additional cookware etc.online?

    How many are going exactly?

    Daniel + Hanna have:
    – 1x gas burner (Pocket Rocket: http://www.moto-travel.cz/eshop/foto/525/525706_o_0.jpg) + strike igniter
    – 1x cookware set: 1 pan + 3 pots (diameter 14-19 cm)

    N.B. I don’t have a fuel burner like a whisperlite since I haven’t needed it yet, but I would consider getting one if we would have a serious need for it.

    • Iwan

      hey,

      we are holding a club meeting on 28.08, where these matters will be discussed. Great, that You listed your gear. We will let You know about the outcome of the meeting and what has been decided about group equipment.

    • Iwan

      So, Daniel, this is what has been settled:
      – 10 people are hiking
      – we will split the cookware and food for 2 virtual groups 5+5: we still hike all together, of course, but everything kitchen-wise will be divided so as both 5-groups are self-sufficient.
      – 2 burners per group (gas or liquid fuel – doesn’t really matter)
      – 5 2-person tents. You could consider taking a smaller tent from Anni, because I remember Your tent was outrageously huge

      I will keep You posted

  28. Daniel

    Alright, cool, but this still leaves the question of whether we need extra burners or not ;) We need 4, I have one, Andre and probably you too, so does anyone else have one more already?

    I was fairly OK with carrying a mansion in Finland, and that was a tough route. Is anything known already about what trail we’ll be following? Distance & terrain?

  29. Hey!

    A little information about the popular insect we may see:

    Midges are similar to mosquitos, only that their blood sucking is more painful and there may be too many near water. The midge season is usually may-end of sept and they may become a problem at hights over 700m. There is also a special midge forecast http://midgeforecast.co.uk/

    So as we may see midges we can wear long clothing and find something like that:

    AND also possible:
    The cosmetic company’s Skin So Soft range does more than guarantee velvety-soft upper arms after a bath: it’s also a powerful midge-repellent. The Soft & Fresh Dry Oil Body Spray (£2; avonshop.co.uk) provides an oily protective layer so effective that the soldiers buy it in bulk.

    By the way, “We know that film crews use it a lot when they are up in Scotland and Mel Gibson used it when he was making Braveheart here. We’re very pleased that it’s proving so popular.” Avon’s representative

    Similarly to mosquitos, midges do not like citrus smells, garlic and yeast. So we can experiment with them as well :)

    Here’s some more info about midges:
    http://www.telegraph.co.uk/health/3342310/Dont-let-the-midges-bug-you.html

  30. Šoti matka korralduskoosolek toimub täna, 07.09. kell 20:00 Anni juures. Kokkuvõtte asjade seisust tekitame kindlasti ka blogisse :)

    Tekitasin Z-blogi avaleheküljele linkide alla ka otseviite Šoti matka korralduspostitusele – vb hetkel aktuaalne postitus, mis on hea kiirelt üles leida ja kuhu saab jooksvalt infot lisada. Kui matk läbi, võib ta sealt ju jälle maha võtta.

  31. hythelday

    Võimalik marsruut (60 km):
    http://bayimg.com/laAIBAAGe
    Pikendatud variant (75 km):
    http://bayimg.com/lAAiCaAgE

  32. Heihei, olen tagasi ja põnevil. Ma näen, et pean söögiga tegelema :D Kes seda sääsetõrjet ostab, Joni postitus hirmutas mind.

    • Ma ostaks siit mingi tiheda võrgu pähe (tavaline sääsevõrk ei pruugi toimida, midged on jube pisikesed) ja tõrjet vaataks kohapeal. Usun, et kui see probleem on tõesti nii suur, müüvad ka kõik kämpad tõrjevahendeid. Samas üks Šoti veebileht väitis, et palju suurem probleem on seal elavad puugid… :)

  33. Iwan

    tänan kõiki kiire reageerimise eest. Bussipiletid on ostetud. Märkisin postitusse ka bussijaamad, mille kaudu me liigume. Kõigil huvilistel on võimalus neid google kaartidel üles otsida.

  34. Ööbimise suhtes: pmst tundub olevat kaks varianti, kui vaadata kämpinguid. Kolmas variant oli ka, aga jäi bussijaamast mingi kuue km kaugusele vales suunas. Need kaks on mõlemad natuke alla tunni jalutamist bussijaamast. Esimene neist sobiks hästi minnes, teine tulles. Igal juhul kirjutasin mõlemasse kohta, kui nad homse jooksul vastanud ei ole, võin neile helistada ja täpsemalt uurida. Kuidas tundub?

    http://www.glen-nevis.co.uk/tents £8 per telk, dušid tasuta, pood/restoran olemas, 45 min kesklinnast kõndida
    http://www.lochy-holiday-park.co.uk/camping-in-Fort-William, £13.50 per telk, ca 3 km bussijaamast

    Nende poodide ja restoranidega peab muidugi arvestama seda, et me vb liigume varastel-hilistel kellaaegadel, mil need asutused kinni olla võivad.

    Igal juhul ootan tagasisidet. (Andre viskas silma peale ka kohalikele hostelitele, aga esmapilgul tundub, et need oleks hinnaklassi mõttes vähemalt kaks korda rohkem… kuidas rahvas soovib, võib ka neid lähemalt uurida. Ja kes tunneb, et tahab seda ise teha – kade ma ei ole ;)

    • Iwan

      kui võrrelda Glen Nevise asukohta marsruudi kaardiga, siis selgub et Glen Nevis paikneb keset rada. Ehk siis, kui sinna minna esimeseks ööseks, pole meil mõtet hommikul alustada matkarada algusest, sest siis peaksime minema justkui tagasi. Samas, kuna me peame hommikul minema nvn tagasi linna, et poes käia, vb pole vahet? Ma ei tea, mida arvata.

      Valiku suhtes on Kristelil õigus, need on 2 põhilist campingut. Seal saab telkida, vetsus-pesus käia ja mingis mikropoes shopata.

  35. Linnas ei asu ju kumbki kämpa nkn. Ma ei teagi miks, kuid mõtlesin, et käime meie rada päripäeva, ehk esimesena jääks tee peale Lochy Holiday Park, mis on vist ka linnale veidi lähemal. Glen Nevisest läheks viimasel päeval bussijaama.

    Või on kokku lepitud raja läbimine teist pidi??

    Üks tähelepanek veel: Glen Nevises on telk £8,1 + £2,5 iga täiskasvanud inimese eest, ehk kahene telk on siis £13,1, peaaegu nagu Lochy-is.

    Muidu kenad kohad mõlemad, kiidan heaks! :)

  36. Esiteks. Mina olen aru saanud, et kõigepealt Ben Nevis ja siis lõpp-punkti ja siis mingi transpordiga tagasi, sest tegemist pole ju ringiga? Jah/ei? Täpsustame, palun. Kui jah, siis kas teame, kuidas on lood transpordiga tagasi Fort Williamisse? :) Vb ma olen jälle jumalavalesti aru saanud :D

    Teiseks. Kui kohapealt süüa ei osta, nagu ma aru saan, et asi on, siis pole meil ka linna tagasi vaja minna. Kui vaja, saab sellest väiksest poest ilmselt midagi osta kämpingus ka. Kuigi kas siis üldse seda kämpingut vaja on? Ei tea täpselt, kuidas seal asustusega lood ja suvaliste telkimispaikadega, nii et võib vabalt kohe matkama hakata, aga samas kirjutasid nad mulle vastu ka, et

    There is no need to book for camping here as we will have plenty of availability. Nightly prices as follows: £10.30 per large tent. £2.50 per adult. We have a restaurant and Bar which opens until 10pm and a shop also which opens until around 8pm.

    Seega võime ka jooksvalt otsustada, lihtsalt siis peab söögid planeerima vastavalt.

    Viimase ööga aga oleks kindlasti tarvis kuskil olla, et puhtaks saada. See teine koht jääb ka muidugi ebamugavalt, kuid mitte ületamatult kaugele. Vb panustaks hoopis hostelile kuskil kesklinnas, oleks hommikul muretum bussi peale jõuda?

    Mina oleksin valmis maksma ka hosteli ja mugavuse eest, saame teha lõpupeo laupäeva õhtul Fort Williamis, melu ja puha (niivõrd kuivõrd seda 10 K inimesega pleiss pakub) :D Äkki neil on mõni tore pubi või midagi.

    Millised on arvamused?

    • Novot, ma tegelt nägin ju küll, et sinisega tähistatud rada kulgeb kaardil ainult ühes suunas, kuid automaatselt arvasin, et kõmbime tagasi (või edasi sõltuvalt suunast) rohelise maantee äärest.. Sati pildilt on isegi näha mingi rada seal kõrval.. :D
      Aga sellisel juhul me siis õhtul lähme kämpasse/metsa magama ja alles esmaspäeval ronime mäkke minnes mõnevõrra rada mööda tagasi. Sest ega õhtul kell 21 ka mäkke minna mõistlik pole, olgugi et mitte kõrgele. Samas, oleme me mõistlikud? :P

      Tagasitee osas, transast ei tea ma miskit, aga mingi hostel linnas kõlab küll kallimalt, kuid arvestades bussi väljumist kell 7:00, igati mõistlikult! Teine variant oleks pidutseda öö otsa + ööbida bussijaama pingil, kuid siis on vist tõesti oht, et meid enam lennuki peale ei lasta.

    • Iwan

      meie Bobiga mõtlesime nii, et läbime rada vastupäeva (Ben Nevis jääb algusesse), viimase päeva õhtuks jõuame sinna raja lõppu, kus on rongipeatus, ja paneme rongiga tagasi Fort Billi. Rong väljub nt. 15:41, 21:36, sõidab pooltundi. Siis oleme 27.09 L õhtuks tagasi Fortis ja magame kuskil, kus pesta saab – olgu see camping või hostel. Kuna Forti piirides campingut väga ei ole, pooldan ka hosteli ideed lõpupeoga, kuid see saab olema üks hiline check-in ja pidu :D

      Kui me suudame planeerida toitu nii, et kõik vajalik tuleb Eestist ja kohapeal jääb osta vaid kütust, siis tõepoolest võib hakata kohe matkama. Ainult et kui me alustame päris raja stardist, siis me ei jõua niipea sinna campingusse, kust väidetavalt gaasi saab osta, ja kuidas me siis esimesel päeval sööme?

  37. Daniel

    [quote]Mõtleme välja, kust saame korraliku kaardi. GPSi (juhul, kui selle kaasa võtame) peaks ka orgunnima kohaliku digitaalkaardi.[/unquote]

    Saksamaal matkal kasutasin ViewRangeri app, jäin sellega väga rahule. Nende tasuta offline kaardil oli näha kõik pisikesed rajad. Kas keegil on marsruut GPX failiks? Ma joonistan praegu ka Viewrangeri lehekuljas aga kontrollimiseks (ja oleks ka hea teada kas niimodi ka töötab).

    Niikuinii ma arvan et ei ole mõte midagi juurde osta, ja kui keegi prindib ruut ka välja vist piisab.

  38. Daniel

    Marsruut 1 & 2 plus kõrguseprofiil:

    (detail level example: http://daniel.knoppel.nl/zombi/detail_example.jpg)

    NB: 1 = 66.5 km, 2 = 79.3 km, ehk natuke pikem kui Bob/Ivan leidsid!

  39. Hea töö, Daniel!
    Saan aru, et nüüd on need kaardid koos radadega offline-is telefonis vaadatavad?
    Distantsi erinevus tuli tõenäoliselt sellest, et su kaardid arvestavad kõrguse muutumisest tekkivat tee pikenemist.

    • Andre

      Rajad on seal muidu ju tähistatud ka. Ei pea ju iga jumala hetk ekraani vahtima – siis ei võta poole päevaga akut tühjaks.

  40. Daniel

    Jah, õige, kõik on telefonis. Viewranger võtab iga päev umbes pool aku tühjaks (aku = 2300 mAh). Siis on +/- 12000 mAh powerbank vaja (eriti kui ma tahaks ka natuke telefoniga pildistada).

    Ma võin midagi osta, aga lapimaal oli keegil powergorilla?

    • Iwan

      powergorilla oli Andre oma, mida ta vist ei saa meile seekord kaasa anda.

      • Uurin, äkki saan kelleltki SolarMonkey’t laenata. Iseasi, kas me seal päikest ka näeme..

      • Andre

        Looduskeskuse oma on see tegelikult ning mul seda vist vahepeal siiski vaja pole kuid – powergorilla (see on see 21 000 mh/h aku) teeb mingeid trikke, siis kui aku on pooltühi paneb end äkki kinni. Ja sisse lülituda ei taha, siis kui veidi laadida paenb end jälle tööle. Seda aga läpakat laadides, ma ei tea heatkel kuidas see väiksemate seadametega käitub. Katsetan.
        Powermonkey’l on aga päikesepaneelid olemas, need käivad sellega iseenesest kaasas. Aga jah, päikese koha pealt praegusel aastaajal Šotimaal…. :D

    • Ma võtan kaasa 2000mAh ja 10 000mAh akupakid. Et siis minu käest saab ka energiat :)

  41. Lähme Šotimaale päris huvitaval ajal, nimelt on 18. septembril neil referendum UK-st eraldumise kohta.
    http://www.aripaev.ee/article/2014/9/9/šoti-firmad-kaotasid-turuvaartusest-miljardeid

    • Iwan

      plaan on kindel: kui asi läheb hapuks. liitume mässulistega. St. Andrews Cross kaasa!

  42. Iwan

    Leidsin veel sellise info, et Manchesteri lennujaama saab kiirrongiga Picadilly jaamast, kuhu meil on bussijaamast kõndida 15-20min. st. et me jõuaksime rongidele 15:53, 15:58, 16:13, 16:17. Rong sõidab 16-19min, oleksime lennujaamas normaalsel ajal. Pilet maksab 4.10£.

  43. Kristel

    Daniel, tõesti hea töö kaartide osas. Andre käest vb saab ühe powermonkey, ma pole kindel. Aga Andre leidis meile ka GPSi jaoks aluskaardi, nii et minu ettepanek on, et võtame GPSi ka kaasa ikkagi. Daniel, kas seda kaarti GPSi formaati ei anna tõlkida?

    • Iwan

      kelle GPSi me võtame?

      • Andre

        Viimsi looduskeskusel on üks 62s. Kui seda vahepeal tarvis ei lähe, siis saate selle ju võtta.
        Ühe Powermonkey saaks kindlasti ja minupärast powergorilla ka. Üht powermokeyt läheb mul endal aga vahepeal tarvis.

  44. Annemarie

    Eelistan viimase päeva osas ööbimist Fort Williamis hostelis.
    Saabumispäeva osas pole mul eelistusi, aga selle võiks ruttu ära otsustada, et saaks menüü lukku. Tuletan meelde, et sõidan laupäeval ära. Eks ma saan Hollandist ka seda menüüd teha, aga…

    • Iwan

      Anni, meil tekkis plaan, et paneme teile kolmele ülesandeks osta Glasgowst kütust priimustele. Mis sa sellest arvad?

      Siis saaksime 21.09 pühapäeva õhtul kohe minna rajale ja mitte otsida ööbimist.

  45. Andre

    GPS aluskaart Garminile Šotimaa loodeosast on mul olemas, seal on peal ka kõik need rajad, mida pakub ViewRangergi. Lisaks on seal olemas ka laagripaigad, aga kas ka kõik, ei ole mul aimugi.
    Ma võin need Danieli pakutud rajad .gpx formaati ümber teha, kui seda keegi veel teinud pole. Siis on teil lihtsam rada leida.

  46. Andre

    Ma organiseerin teile ka paberkaardid; annan teile teada, kuidas te need kätte saate.

  47. Daniel

    @Kristel: saab küll:
    http://daniel.knoppel.nl/zombi/route-a.gpx
    http://daniel.knoppel.nl/zombi/route-b.gpx

    Ma arvan et vähemalt mina saan Jon’i akuga hakkama, aga palun küsi Andre käest ka kas saab seda powermonkey’t laenata? Või kui keegi teine on kindel et võtab midagi, niiet meil on backup.

    • Aitäh, ma panen need rajad teile GPSi kaasa.

      Ning powergorillat ma teile kaasa andma ei hakka, see kaalub 1,2 kg ning milleks me seda Sooma matkal õigupoolest kasutasime – raskuseks kotis ju. Sithotstarbelist kautust see ei leidnud :)
      Ma saan hoopis ühe powermonkey kaasa anda, gorilla jätan endale. Või kas seda on üleüldse veel vaja?

  48. Oh, kõik on nii tublid!! Edastan info Ivanilt, kes oli rääkinud Anniga, et:

    – “hollandlased” st Anni/Hanna/Daniel muretsevad Glasgowst vajaliku koguse priimusekütust, nii gaasi kui bensiini. Vajaliku koguse mõtleme eelnevalt välja.
    – sööke arvestame 21. sept ehk pühapäeva õhtust kuni 27. sept ehk laupäeva lõunasöögini. See tähendab, et ühismenüü on alates sellest õhtust kui fort williamisse kohale jõuame ja matkama hakkame (olgugi, et vb ainu 45 min kaugusele kämpingusse) kuni viimase matkapäeva lõunasöögini ehk veits enne seda kui rongiga tagasi fort williamisse sõidame. seega on meil 6 õhtusööki, 6 lõunasööki ning 6 hommikusööki x10inimest
    – igaüks vastutab seega ise selle eest, et sõidul sinna midagi näksida oleks. tagasiteel panustame siis hostelile, üritan täna-homme mingid variandid leida, ning panustame sellele, et fort williamis tuleb pidu ja leiame linnapealt süüa

  49. Iwan

    suudame küll olla üsna mittezombilikult tublid, kui tahame

  50. Annemarie

    Üks powermonkey on muideks minu käes ;-)

  51. Annemarie

    OMG!OMG!OMG! Ma olen niiiiiii f*cking excited!!!!!!! Elu on ilus ja ma armastan teid sõbrad!!!

    PS.Vabandan läbustamise pärast! P*rak!!!

  52. Väheke silmailu enne minekut :)

  53. Daniel

    Spoiler alerrrrt!! :)

  54. 2014-09-16-1463

    muahhahaa

    • Mingi sööma lähme sinna vä?
      Ma muidu just tahtsin küsida, et kes ja millal söögid ostab. Vist pole enam vaja küsida.
      Uus küsimus hoopis, kes seda kõike kannab? :D

      • üllataval kombel seda kõike ei ole tegelikult üldse palju. hinnaks kujunes 307€, mis teeb ca. 30€ per capita kokku ja ca. 5€ per capita / päev. Sellele lisandub veel viimase hetke kraam, mida säilvuse mõttes ei saanud täna osta. Aga kokkuvõttes on minuarust toit üsna odav. Avaldan tänu menüü ja ostunimekirja koostajatele ning Andrele, kes poes oskas/teadis/aitas.

    • :) Ma tänan.
      Aga ma tuletan veel meelde, et parema äramahtumise ning pakendite tervena säilimise (“oh mu sokid on üleni tatart täis”) huvides tasub kaaluda osade toiduainete ümberpakkimist paremasse pakendisse.
      Mul on teile veel kaasa anda ka 2,8 kg 4-viljahelbeid, need on mul kõik ühes suures kotis.

      Aga poest on vaja veel asju (seda mis kaua ei säili):
      *(sügavkülmutatud) hakkliha 1,5 kg
      *viinerid (vms valmis vorstikesed) 1 kg
      *kurki ja paprikat (võikude peale, kogus pange oma äranägemise järgi (olenevalt kurkide ja paprikate suurusest) aga umbes 7-8 kurki ja 5-6 paprikat võiks olla)
      *kondenspiima 6-7 kilepakki

      Ning keegi pidi vastutama maitseainete (pipra, igasugu ürtide, soola ja suhkru eest), ärge neid siis unustage.

      • Annemarie

        Kurgi ja paprika kogused olid samuti ostunimekirjas olemas – neid tuleb interpreteerida vastavalt poes saadaval olevate toodete suurusele, sama moodi nagu sibula ja küüslaugugagi.

        Maitseainete osas:
        Mul on kaasas üks purgike soola, pipart ja tüümiani (Santa Maria tavalised siniste siltidega purgid). Teist sama palju võiks veel vähemalt kaasas olla, võibolla isegi veidi rohkem.

  55. minuarust on lahe, et Andre, kes üldse ise matkale ei tule, otsustas lõpuks poodi minna :DD

  56. ma võtan

  57. Kas meil jääb muidu enne Fort Williami jõudmist aega ka mõnes toidupoes käia et joogipoolist kaasa osta, sealjuures joogivett?

  58. Annemarie

    Kuidas selle viimase päeva ööbimiskohaga on?

  59. VARUSTUSE CHECK:
    1. kas kõik, kes pidid kellegi käest midagi laenama, on seda teinud või teevad lähiajal?
    2. Kelle käes need lipud siis lõpuks on? Ärme kaasa unusta.
    3. kuna kogu toit on minu juures ja peab olema ilusti ära pandud kottidesse lennu ajaks, pakun kaaluda ühisstarti, nagu enne Soone matka, aga seekord minu juurest, s.t. õhtul suur pakkimine minu juures, mõned tunnid und, hommikul ühiskambaga lennujaama

  60. lipud on minu käes, võtan kaasa. öömaja meil ei ole hetkeseisuga, tegelen. kui keegi saaks sellega aidata, oleks väga abiks. maffile ei pruugi jõuda, lihtsalt sellepärast, et aega pole, tööd on palju ja pakkimise peale pole üldse jõudnud veel mõelda…

  61. Hanna

    1. Mina ja Annemarie vaatasime majutust viimaseks ööks. Kirjutasime Fort William backpackers hostelile ja Bank street lodge. Nüüd ootame vastust.

    2. Kui palju me peame vedelkütust ostma? Ja kui palju priimuse gaasi?

    3. Kas meie (Hollandlased) ostame Glasgows hakkliha?

  62. Hanna

    Jaanuse priimus on ka ikka keermega, eks?

    • Jaanuse priimus on keermega. Hollandlastel paluksime liha osta vist tõesti, ja ehk kurki ja vb midagi seal oli veel, mis ei säili. Kui keegi kiiremini reageerida ei jõua, siis reede õhtul – laup saan mina ka viimaks matkaplaneerimisega tegeleda (st võin ka Andre käest kogused välja pommida :D). Ma muidu kirjutasin ka eile ühte Bed and Breakfasti, aga pole vastust saanud. Kui mailitsi asi ei toimi, võtan laup hommikul võimalikud kohad järjest ette ja helistan läbi. Aga nii tore, et appi tulite, aitäh! :) Glasgowst oleks veel hea võtta raamatupoest paberkaart kah, pidi olema kõigis poodides. Aga täpsustame. Laup on vist ju kõik veel internetilevis?

  63. Marju

    Sama küsimus, mis Aleksil – millas toidu ja vajadusel varustuse jagamine toimub? Lennujaamas?

    • kordan:

      kuna kogu toit on minu juures ja peab olema ilusti ära pandud kottidesse lennu ajaks, pakun kaaluda ühisstarti, nagu enne Soone matka, aga seekord minu juurest, s.t. õhtul suur pakkimine minu juures, mõned tunnid und, hommikul ühiskambaga lennujaama

  64. öömaja kah olemas: http://fortwilliambackpackers.com/ – poole km kaugusel bussijaamast, 20,33 € (jah, eurot :)/nägu.

  65. Satun homme Travermotox’i (matka)poodi ja uurin nende müüdavat putukavõrku pähe. Kui võrk on piisavalt tihe midgie’de eemal hoidmiseks, siis kas on veel huvilisi? maksab u 5€. :)
    Võimalik, et uurin ka MatkaSport’i varianti, kuid sealne tundub olevat liiga suure silmaga ja 8€.
    HUrraaa ööbimise leidjatele! Ja üldse kõigile! Viski ka ruulib! :D

    • Daniel

      Kas keegi võtab labida kui seal ei ole peldikut? Või on seal peldikud?

      • Kahtlustan, et peldikuid seal pole ja ka labidaga pole midagi peale hakata.. Paned kivi peale ja korras! ;)
        Surfasin täna TLL poodides ja soetasin mingid putukavõrgud Kroonuaidast (Gonsiori tn, homme lahti 10-15). Matkaspordis ja Travermotox’is midagi head polnud.
        Ei tea, kas peaks ikka seda Ben’s100 mürki kaasa ostma? http://www.matkatarbed.ee/oc/saasetorjevahend-bens-100-1 Peaks olema efektiivne, aga on ise ka selline mürk, et vähe pole. Väiksed lapsed pidid juba siis haigeks jääma, kui keegi seltskonnas kasutab. Söövitab läbi sünteetiliste riiete jne.. :)
        No ja ärge siis soojasid riideid ja mütse maha jätke.

        • Võtke seda Ben’si ikka kaasa. Mul on üks poolik Viimsis, annan sellegi teile kaasa.
          Bens on küll efektiivne ja pole see nii hull midagi, ennegi kasutatud. Peaasi, et suhu ja silma ei satu. Ning sünteetilistest riietest see ka mürtsit läbi ei söövita, aga nende pinda võib kahjustada küll, tõsi.
          Praegu on habesääskede hooaeg täiega käimas ning Fort Willimi piirkond näib neist eriti rängalt tabatud olevat.
          Kuna need kuramuse habesääsed on meie kodumaistest kihulastest veelgi väiksemad, siis peab see putukavõrk olema piisavalt tihe, pmst. peaks see olema selline, et peale vaadataes võrgusilma palja silmaga ei näe, midu tulevad need tegelased läbi. Seega tavaline sääsevõrk ei kõlba.

  66. igaks juhuks täpsustan, viimase öö hostelis peame maksma 151 naela kamba peale. arvestatagu rahavahetusel… vb muidugi saab kaardiga ka, seda ma ei tea praegu.

  67. Iwan

    ulmevinge matk!

  68. Annemarie

    Tõepoolest! Ma tahaks juba uuesti minna! Sinna http://www.walkhighlands.co.uk/cape-wrath-trail.shtml
    Kes muga tuleb sinna? Ivan sina vist mitte, sa lähed Korsikale onju? :P

    Aaaga…kes teeb järelmata? Toidukulutustesse palun lisada minu poolt 17.61 £

    Ja siis veel klubi kulutustesse gaas, saadan klubi meilile tšeki skänni.

    • Iwan

      sinna läheb sinuga kindlasti kõige parema meelega Bob. Mina teen samal ajal matka Korsikal hotellist randa :D

      Klubi kulutustesse peab minema ka paberkaart, kelle käes selle kviitung on?

  69. Daniel

    STATISTICS [according to ViewRanger app]
    ——————————————————–
    Total DISTANCE with bags: 69 km (excludes hostel walk in Fort William and Külli’s detour)

    Total CLIMB: 2710 m

    Total DESCENT: 2638 m (ended at a higher point in Spean Bridge)
    ——————————————————–

    It is possible that the actual walked distance is higher; my tracker was set to 50 m / 1 min minimum intervals, so it is somewhat rough.

    Kristel, can you export your GPX for comparison?

    In any case the planned route track has the same roughness, so for daily progress calculations it works out correctly. If you want to follow a different GPS you should apply a multiplier to the planned route.

  70. Daniel

  71. Annemarie

    Nüüd on ainult veel üks küsimus: millal teha järelläbu? Järgmine nädalalõpp? Üle-järgmine?
    Tahaks juba kokku saada ka koos jälle rõvedat nalja teha. Kuidagi imelik, juba kaks päeva pole rääkinud krakovi vorstist ega roojaskaalast. Ja kui ma kodus riideid vahetan, siis ei hüüa keegi “ALUKAAAAAD!”
    Asukohana pakun oma imelist pleissi, siis on mul ehk ka motivatsiooni remondijärgsed koristustööd lõpuni viia.

  72. Mulle sobib Anni imeline pleiss ja ilmselt sobivad ajad millalgi pärast käesolevat nädalat.

  73. Iwan

    Meie reis Šotimaale tekitas ca 0,33t CO2 / per capita. Kui see üldse kedagi meist loodussõpradest kottima peaks, siis seda on võimalik loodusele veidike heastada, ostes nö. isiklikku saastekompensatsiooni. Mina just ostsin endale siit: http://www.carbonfund.org/individuals

    See pisike raha investeeritakse kuskil maailmas mõnda CO2 emisiiooni vähendamisele suunatud projekti.

    Kuna teenisin ka Finnair Plus punkte, mõtlesin, et saaks neist ka kuidagi kasulikul moel ära, et ei tekiks kiusatust toetada ületarbimist ja osta mõni ebavajalik “disainisuveniir”. Selle asemel sai lennufirma punktipoes annetada need punktid rahalises ekvivalendis HELCOM Baltic Sea Action Plan programmile, mis investeerib raha Läänemere puhtuse taastamisele suunatud tegevustesse.

    Lihtsalt mõtlemisainet.

  74. Iwan

    tiiser enne suurt piltide vaatamist:

    Zombitripperid Ben Nevise taustal. Foto: Iwan

    Zombitripperid Ben Nevise taustal. Foto: Iwan

    Snoop-Dogg-Daniel

  75. Iwan

    lisasin Šotimaa ülevaade käidud matkade alla.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.