Lähme metsa!

Tervist, austatud kaaszombid!

Kuulge, kui palju aega on sellest möödas, kui me viimati koos metsas matkal käisime? Mulle tundub, et see aeg olnud liialt pikk ning see on pisut murettekitav. Seega on mull teile kõigile üleskutse – Lähme Metsa! Täpsemalt – Alutagusele karusid vaatama.

Matka sihtkohaks saab olema siis Alutaguse mets – Varessaare ja Seljandiku metsaonnid Ida-Virumaal.
Matka aeg – mai teine nädalavahetus – 8-10.05 (kui väga vaja saab ka 9. hommikul minna). Andke endast märku!

Alutaguse karu. Foto: Remo Savisaar

Alutaguse karu. Foto: Remo Savisaar

Veidi asjalikumat juttu siis ka.

Matkapiirkonnaks saab olema Iisaku kant – Alutaguse massiiv on nii hirmus suur, et kõike me ühe nädalavahetusega mingi valemiga läbi käia ei jõuaks. Kuna mõned meist tungivalt soovisid külastada Varessaare metsaonni Muraka raba servas, siis jääb ka see sisse.

Matk tuleb selline keskmisest pisut tehnilisem – tuleb raba, sügavat ja märga metsa, üle puutüvede turnimist ja ilma teeradadeta absoluutses võpiskus pikka maad komberdamist (vahepeal oleme paraku sunnitud ka mööda kruusateed käima)

RMK Seljandiku metsaonn

RMK Seljandiku metsaonn

Plaan on järgmine: sõidame reede õhtupoolikul autodega Tallinnast Iisakule, autod jätame Iisakule kuid ühe neist viime Väike-Pungerjale, sealt saab metsast välja tulles Iisakule tagasi sõita ning ülejäänud autod ära tuua.
Iisakul suundume metsarajale (või tegelikult tundmatus seisukorras metsasilhil olevale teele ;)) ning kõnnime mööda väikseid metsaradu ca 5 km Seljandiku metsaonnini, kuhu jääme esimeseks ööks.

Järgmisel hommikul seame sammud põhja poole – kõigepealt mööda radu ja kruusateed üle pisut suurema maantee ja ragistame siis võsas, et ühte pea olematut teeotsa kätte leida. Edasi tuleb kahjuks ca 5 km suurt kruusateed, kuid pärast saame taas rabade ja metsade vahele. Lõpuks jõuamegi Muraka raba serva, kus meid ootab peale ligi 20 kõnnitud kilomeetrit – kõikide mugavustega – kilest akende ja kahe korrusega – Varessaare metsaonn. (Ma hiljuti avastasin, et mul on sellest onnist ja Muraka rabast kodus terve raamat – välja antud 1977 ning pealkirjaks on ahvatlev “Tee vaikusesse”)

Viimasel päeval läheme itta – piki metsaradu, soosaari ja metsamassive Selisoo rabani, millest me täie hooga ka üle peaksime minema (käivad jutud, et üle raba viib ka mingisugune laudtee kuid selle seisukorrast pole mul hetkel aimugi, ning et põnevust säilitada, ei kavatse ma ka selle kohta ka mingeid järelepärimisi teha).
Teisel pool raba algavad jälle mõneks ajaks karuderikkad metsad ja lõpuks on seal taga maantee ja ka inimasustus – Väike-Pungerja küla, kuhu lõpuks välja jõudes polegi meil enam suuremat midagi teha kui lihtsalt tagasi sõita. Päevateekonnaks võiks sel päeval kujuneda ca 14 – 15 kilomeetrit. Püüame mingil mõistlikul ajal metsast välja jõuda.

Rabaservades, rabades ja märgades metsades käimist saab olema meil üsna kõvasti, nii et arvestage sellega oma jalanõude ja varusokkide valikul.
Ilma kohta on hetkel veel pisut vara öelda, kuid tõenäoliselt saab olema täiesti tavaline ilm – ilus siis kui kohale jõuame ning ära läheme, muul ajal mingi suvaline märg pläust. Ilmateade lubab küll väga ilusat ja päikselist, ehkki pisut jahedat ilma. Aga noh…

Kuna plaanis on onnides ööbida, siis telke pole tarvis kaasa võtta. On tassimst seekord pisut vähem. Loodame, et onnid pole enne meid juba rahvast täis muidugi.

Matk tuleb igal juhul äge. Kohtume metsas! (enne kohtume küll vist kuskil linnas ikkagi).

Categories: Uncategorized | 46 kommentaari

Navigeerimine

46 thoughts on “Lähme metsa!

 1. See oli pari kiri, mis ma eile Helsinki lennujaamas istudes oma telefonist lugesin! Muidugi metsa ja kohe!!!

 2. Annemarie

  Mind pole Eestis siis :( aga eks te saate minuta ka hakkama

 3. hythelday

  Ma isegi läheks

 4. Iwan

  lähme

 5. Ingrid

  Me tuleks ka. Reedel, nagu ikka, on tööpäev meil viieni ja saaks alles peale seda liikuma. Pühapäeval tahaks normaalsel ajal tagasi jõuda, emadepäev siiski :)

 6. Jaa, ma ka tahaks nii,et päris öösel ei jõua pühapäeval, peaksin ka ema juurde minema. Päevade mõttes oleksin nõus ka reede hommikuga vms.

 7. Mina liituksin ka hea meelega. Loodan uustulnukana tasemel olla :)

 8. Marko, tule muidugi! Kas üksi või naisega?

 9. Ingrid

  Väike-Pungerja peatusest läheb pühapäeval täpselt 2 bussi, 1. kell 9.58, millega (st überistudes Jõhvis) jõuab Tallinna kell 14.30 ja 2. kell 18.38, millega jõuab Tallinna parimal juhul 21.40. Mõlemad variandid on natuke nadid…

 10. Seekord tulen ilma naiseta, sest ta on veel magistritöö lõpetamisega seotud.

 11. Kaidi

  Hirmus kahju, et see matk nädal varem ei toimunud :( See nädalavahetus kahjuks juba kinni, aga ehk õnnestub ühineda järgmisel korral. Teile aga soovin meeldejäävaid kohtumisi karuga :)

 12. Andrei

  Kas keegi kavatseb autoga kohale minna? Kuna palju emasid tuleb külastada samal päeval, tahaks jõuda viieks juba tagasi Tallinnasse. Kuid see auto teema eeldab, et meil on kaks sõidukit, millega saab rakendada Punkt A to Punkt B strateegiat :)

  • Me vist olemegi sunnitud seda varianti kasutama. See bussitranspordi skeem esialgu näiski Eesti kohta liiga hea, et olla tõsi – täpsem uurimine paljastas, et kõige hilisem buss, millega me Tallinnast Iisaklule jõuaksime väljub juba kell 17. Hmh. Ning tõsi, Väike-Pungerjalt läheb pühapäeva õhtul Tallinna poole vaid üks väga hiline buss…
   Samas ei asu Iisaku ja Väike-Pungerja üksteisest kuigi kaugel, nii et AB autologistika töötaks siin päris hästi. Lisaks oleme siis ka bussiaegadest sõltumatud.
   Kes veel oleks peale Marko nõus autoga tulema? Andrei?

 13. Kui vaja, siis saaksin mina autoga tulla ja peale võtta veel 4 inimest. Eks mahutame peale ka matkakotid

 14. alekseichik

  Tundub, et tulen ka.

 15. Kõlab liiga hästi kõik, et tõsi olla! Meie autoga vist ei saa kahjuks arvestada, see müüdi just maha..

  • alekseichik

   Kõlaski liiga hästi.. Ma kahjuks ei saa perekondlikel põhjustel tulla.
   Head matka teile! Jään karupilte ootama :)

 16. Iwan

  ma lugesin praegu kokku 8 tulijat, täitsa norm kahe auto kohta ju. Paistab, et hakkab ilmet võtma. Hea töö, Andre!

  Kellel on võimalust ja aega ühistoitu osta?

  • Muide, on võimalik, et Indrek ja Birger tulevad ka. Kindel see pole, Indrek oli just haige olnud, aga igatahes lootust ta andis. See tähendaks juba 3 autot siis… Või hästi tuhedalt taäis pakitud 2 autot :D
   Lisaks veel see, et Seljandiku onn on selline üsna pisike kümmnekesi saab seal korralik puntran**s olema. Aga seda soojem meil on.

   Ma saan reedel minna toitu ostma küll. Kuid kuna tegu on potentsiaalselt juba 10 inimesele toidu ostmisega, siis ma hea meelega tahaksin endale kedagi appi.

   Update – ilmes kurb tõsiasi, et Indrek kahjuks siiski tulla ei saa. Seega saab meid olema ikkagi 8.

   • Mina saaksin tulla appi toidukraami ostma. Andre, anna märku, mis kell ja kuhu läheme.

    • Päratlõunal – mitte enne kella 14. Võtame selle praegu plaaniks, kui sobib.

 17. mina jään ka karupilte ootama. nädal pärast matka on konverents käes, kuhu ma viimasel aastal lisaks tööle kogu oma aja pannud olen, mistõttu nende tegevuste osas lõpuspurt ja matk ei mahu hetkel päevakavasse.

 18. Update ilma koha pealt:
  Ka preagu lubavad mitmed allikad nädalavahetuseks kuiva ilma. Kuna nii reedel kui laupäeval peaks olema üsna selge ilm, siis sellest tulenevalt võib öösel minna päris jahedaks – ööseks lubatakse Iisaku kandis heal juhul vaid paar soojakraadi.
  Pühepäeva öösel läheb ilm pilviseks, see tähendab siin aga seda, et öösel on oluliselt soojem. Pühapäeva hommikul aga läheb taas enam-vähem selgeks.
  Päeviti on sooja ca +10 kraadi ja veidi pealegi.

 19. Kuid järgmine küsimus ringile – kes peale Marko saab veel autoga tulla?

  • Iwan

   Andreiga rääkisime teisipäeval, et ta saab ka autot pakkuda.

 20. indrek

  Kahjuks mina tulla ei saa (kuigi karumatk on tõesti äge plaan!).

 21. Andrei

  Nii, viimane hetk küsida ühisvarustuse kohta ( kirved, saagid, pottid jne ).
  Kes mida kavataseb võtta kaasa? Vältime olukorda, et meil on 7 kirvest kaasas.

 22. ma võin võtta teekannu ja põleti. Ning teed, suhkrut, soola ja pipart. Neid siis vb teised ehk ei peaks võtma. Kas kann oleks vajalik või Andre võtab oma kannule lisaks keedupoti ja minu kannu pole üldse vaja??

 23. Marju

  Mul jääb ka kahjuks tripp tervislikel põhjustel vahele. Tulgu teie oma vinge!

 24. Kusjuures, ma ei mäleta, et meil oleks 7 kirve probleem kunagi esile kerkinud. Aga mõte sellest kõlab nagu 7 pöialpossi lähekisd metsa langetama :)
  Aga: ma võtan kaasa kirve ja sae, suure poti, väikse poti ja teekannu, kui Külli võtab enda kannu, siis võtan minagi ainult kannu, keedupotti ei võta. Võtan ka suure priimuse kaasa.

 25. võtan teekannu. Aga minuarust 7le inimesele ikkagi Andre toidupott jääb väikseks…

 26. Iwan

  ulmevinge matk oli! Karu küll ei nähtud, aga Varessaare metsaonni “kurat-teab-kus” asuval teel väääga värsked jäljed ja meie lähenemisel korralik ragistamine metsas, kahjuks seekord meist eemale…

 27. Über lahe oli see matk. Ööbimiskohad olid fantastilised, rada oli mõnusalt vaheldusrikas ja seltskonna kohta pean ÕS-ist veel otsima õigeid sõnu, et saaks täpselt kirjeldada neid positiivseid elamusi. Väga hea, et Andrel oli ka ilmataadiga diil tehtud. Hetkel püüan õppida mõlema jalaga korraga lonkamist, sest pöidlasuurused villid talla all sunnivad selleks :) Jään innuga ootama järgmist korda

 28. Tõesti üks vajalik akude laadimise üritus laheda seltskonna ja imeilusa ilmaga, loodusest rääkimata. Lonkan erinevalt Markost ainult ühte jalga. Ootan kannatamatult pilte! Aitähh Andrele korraldamise eest!

 29. See oli kõik nagu vanasti. Selline… päris matk. Me oleme ikkagi täiega ägedad! :)

  Ma panin üles ka mõned mobiiliklõpsud, mida mul metsas teha õnnestus. Galerii on siin (niikauaks kuni Picasast veel elulooma on)

 30. Iwan

  lisasin matka käidud matkadesse. Kui Andrel on pädev kilometraaži info, seda võiks sinna lisada. Marsruut on minu mälu ja silma järgi.

 31. wow, pildimaterjalini pole veel jõudnud, kuid loen ja kibelen, väga-väga oleks tahtnud just sellisel matkal teiega olla!
  Marko, me pole vist kohtunud, kuid igal juhul Tere tulemast Zombide sekka!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.