Juunis rattamatkale: uurin võimalusi

tere,

mul on ambitsioonikas plaan vedada meie klubi juunis rattamatkale. Olen ammu peas mõlgutanud huvitavat marsruuti, mis algaks otse meie pealinnast ja tänaseks (paljuski tänu sellele, et minu Eesti topokaartide kogu sai täis) on see marsruut välja kujunenud – ambitsioonikaks aga ka põnevaks – teekonnaks, mis kulgeb läbi Maardu, Kaberneeme, Kuusalu, Tsitre ja Kalmeoja ning jõuab välja Aegviitu.

Jõesuu rippsild

Jõesuu rippsild

Tegemist on kolmepäevase ettevõtmisega, mille 1. etapp algab Tallinnas ja pakub vaatamisväärsusteks selliseid kohti nagu Jõesuu rippsild üle Jägala jõe, Linnamäe HEJ ja Jägala linnamägi, kus teeksime lõunapausi. Pärast lõunat sõidame läbi ilusate põhjaranniku metsade Kaberneeme telkimisalale laagrisse. Esimese etapi pikkuseks nõnda 41km.

Turje kelder

Turje kelder

2. etapp algab ca. 17km kiirrännakuga Kuusalu poodi varusid täiendama ja pärast seda taaskord põhja poole Turje mäele, kus vaatame Turje keldrit ja siis teeme Tsitres lõunat. Pärast seda sõidame veel veidi metsa ja veidi maanteed ja jõuame Viru raba äärde matkateelistele tuttavasse Kalmeoja lõkkekohta. Etapi pikkus kokku 47km.

3. etapp on ausalt öeldes puhtlogistiline, kuid kulgeb läbi alati võluva Kõrvemaa, lõunapeatusega ajaloolise metsavahi koha juures Orus, ja jõuab Aegviitu. Etapi pikkuseks 35km.

Jaanipäeva rattamatk 2014. Foto: Külli

Jaanipäeva rattamatk 2014. Foto: Külli

Ajaliselt pakun välja 20.-22. juuni, kuhu sisse mahub 1 tööpäev (esmaspäev) kahe puhkepäeva vahel, mis tähendab, et nagunii keegi tööd ei tee :) Selle puudus on see, et tõenäoliselt kõik kohad saavad olema ülerahvastatud, aga ehk saame hakkama :) 23.06 siis saavad kõik rahumeeli sõita kuhuiganes Võidupüha ja Joomapäeva tähistama. Tegin ka Doodli.

Arvestage siis, et selline ettepanek on laual ja ootan arutelu.

Categories: tulevikuplaanid | Sildid: , , , , , , | 19 kommentaari

Navigeerimine

19 thoughts on “Juunis rattamatkale: uurin võimalusi

 1. Annemarie

  Suurepärane mõte! Mulle kuupäevad tunduvad sobivat, märkisin nii ka doodlisse…Loodan, et ma pole suures tööhulluses mingeid eelnevaid kokkuleppeid mainitud kuupäevadeks unustanud.

 2. Jeee! ma tahan ja saan ja tulen! Rõõmustan ka ühtlasi, et Annil on mõni vaba päev vahel :D

 3. Mullegi näivad olevat vabad päevad. Aga – kui ilmad on sellised nagu eelmisel aastal, siis lõkkekohtade ülerahvastatust küll vist karta pole :p

 4. Aga mind huvitab see – kustkaudu on meil plaanis Tallinnast välja sõita, et me niimoodi plärtsti Jägala jõe äärde välja jõuame?

  • Iwan

   Maardu kaudu. Käisin luurel (mul seal detailplaneering pooleli), kõik toimib ;)

 5. Mina olen käpp või siis hoopis jalg. Igatahes mind võib kampa lugeda :)

 6. Iwan

  tore, et huvi on suur! Kui ilmad lubavad, siis teemegi 20.-22.06 rattamatka Harjumaal! Teen eraldi korralduspostituse hiljem.

 7. Maardust saab väga hästi rattaga läbi, suvel on täitsa kena linnake. Ma lisaks marsruudile ka Ülgase daatsade rajooni, fosforiidi kaevanduse/koopad (seal on korralik koobaste rägastik maa sees), Koljunuki poolsaare, seda kõike siis kui aega piisavalt on. Samuti on Neeme väga kena koht (kahjuks majakas võeti sealt juba aastaid tagasi maha, oli hea vaade sealt).

 8. Iwan

  jalgrattamatk toimub koos saateautoga, mida piloteerib Jon. Selline asi toimub meie ajaloos esmakordselt, seega vajab veidi logistilist läbimõtlemist, aga kindlasti avab ka mõningaid uusi võimalusi :)

 9. Ingrid

  Kuna ma hea meelega sõidaks saateautos kaasa ja tahaks ka mingit funktsiooni omada, kas ma võiksin olla kokatädi? St valmistaksin ette need söögikorrad, mis logistiliselt võimalikud oleksid. Kas kõik oleks nõus sellega?

  • Iwan

   see on nii outrageously äge mõte, et pole mõtet küsidagi

 10. Marju

  Ujee, lahe! Ma olen ka üks suur ja karvane käpp!

  • Iwan

   Marju, eelmistel aastatel oled ise öelnud, et sa pole suurim rattasõber, seepärast täpsustan: kas sa oled käpp sõidus või saatemeeskonnas?

 11. ei jõua matka ära oodata!! Tundub, et tuleb üks korralik zombikas.

 12. Infoks, et saateauto sõidab 21.06 õhtul Meriliniga Tallinna ja 22.06 hommikul saab tagasi tulla. Merilin on nimelt 22.06 tööl.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.