Korralduspostitus: jalgrattamatk “Põhisuund”

Üldine jutt

Jalgrattamatk toimub 20…22. juuni, s.t. kahe ööbimisega. Alates 22.06 õhtust on vabakava – kes tahab, läheb kuskile Jaanipäeva pidama, kes tahab matka jätkata – kõik võimalused on olemas. Marsruut on Tallinn – Maardu – Kaberneeme – Kuusalu – Tsitre – Kalmeoja – Aegviidu. Täpsemalt on toodud päevade kaupa allpool.

Matk on planeeritud saateautoga. Saatemeeskonda kuuluvad Jon ja Ingrid. Me kohtume nendega vähemalt igas laagri- ja lõunapeatuses, kuid võib olla ka tihemini. Toitlustust planeeritakse korraldada nii, et peatustes valmistab meile toitu “kokatädi” Ingrid umbes rattagrupi tuleku ajaks (kuidas me seda täpselt ajastame, tuleb veel veidi mõelda), toidukraam saab olema auto peal. Samuti auto peale on võimalik jätta näiteks kogu ööbimisvarustus. Isiklik varustus, mis kaasa võtta, on igaühe enda otsustada. Rattasõidugrupis saab olema kindlasti paar inimest selja- või pakiraamikotiga, kuhu on võimalik poetada vahetult rattasõiduajal vajalikku.

Ajakava

Kogunemine on 20.06 kell 10.00 Torupilli Selveri parklas. Väljasõit on mitte hiljem kui 11.00 sealt samast. Matka kokkuvõttev ajajoon on:

Ajajoon_0

Edasi kommentaarides!

Categories: tulevikuplaanid | Sildid: , , | 30 kommentaari

Navigeerimine

30 thoughts on “Korralduspostitus: jalgrattamatk “Põhisuund”

 1. Iwan

  Päevakavad

  Päev 1:
  11.00 väljasõit Torupilli Selveri juurest
  14.30 lõunapaus Jägala linnamäel
  18.00 saabumine Kaberneeme laagripaika

  Kokku esimesel päeval 41km

  Ajajoon_1
  01_stage_Kunderi-JagalaHEJ-29km
  02_stage_JagalaHEJ-Kaberneeme-12km

  Päev 2:
  10.00 väljasõit Kaberneeme telkimisalast
  11.30 Kuusalu: poeskäik ja kohvipaus vahepalaga
  14.30 lõunapaus Tsitre telkimisalal
  18.00 saabumine Kalmeoja laagripaika

  Kokku teisel päeval 47km

  Ajajoon_2
  03_stage_Kaberneeme-Kuusalu_17km
  04_stage_Kuusale-Tsitre-Kalmeoja_30km

  Päev 3:
  11.00 väljasõit Kalmeoja lõkkekohast
  13.30 lõunapaus Oru lõkkekohas
  18.00 saabumine Aegviidu rongijaama
  18.41 rong Tallinna

  Kokku kolmandal päeval 35km

  Ajajoon_3
  05_stage_Kalmeoja_Oru_Aegviidu_35km

  Kõik kohad on ligipääsetavad autoga. Kaberneemes on 2 kaetud lõkkekohta. Kalmeojal on laavu. Ajakavas ja marsruudis võib esineda spontaanseid muudatusi. Planeeritud vaatamisväärsustega tutvumist uuri eelmisest postitusest.

  Näeme matkal!

 2. holy shit, kõige vingem korralduspostitus üldse. Oled mingi matkaproff vä :D

 3. Põhisuund? Päris lahe nimi. Ka sellel on ka mingi sügavam tähendus?
  Aga ega meil pole ka varem kahe eraldi grupiga (ratturid ja saateauto) matkamist olnud ka. Sellised asjad peavad olema üsna koralikult planeeritud, muidu võib juhtuda igasugu põnevaid asju (nt. meie lõunasöök jõuab ilusti Aegviitu aga meie oleme hopis Jägalas).
  Väga äge!

  • Iwan

   Andre, kuna matk kulgeb mööda Põhja-Eestit, siis mõtlesin panna nimeks “põhjasuund”, aga see kõlas tobedalt – sellest ka Põhisuund. Sügavat mõtet võime otsida, kui matk käes :D

 4. Iwan

  infoks, et saateauto jätab meid korraks omapäi 21.06/22.06 ööseks. St 21.06 Jon sõidab Tallinna tagasi ja 22.06 hommikul liitub taas matkaga. 22.06 me oleme hommikul laagris niikaua, kuni Jon tagasi tuleb, et Ingrid saaks auto peale ja ei peaks Joni üksi ootama.

  Cateringut 3x päevas teeb Ingrid meile valmis. Vahepealsed palad on jalgrattagrupi enda vastutusel.

 5. Ingrid

  Selleks, et toitlustus õnnestuks ja keegi nälga ei jääks, siis palun andke teada, kui kellelgi on mingi toiduaine suhtes allergia või talumatus või lihtsalt ülim ebameeldivus. Tänud ette!

  • Ingrid

   Hah! lõpuks ometi läheb mu profiilipilt teemasse

   • haha, tõsi! :D Aga ma ütlen sulle oma info toidu osas pärast seda reedet, kuna ma saan siis oma toidutalumatuse testi tulemused. Olgu siiski öeldud, et minu pärast mingi söök tegemata ei peaks jääma, küll ma saan hakkama.

  • Ära pekitükkidega, lögaks keedetud hapukapsasuppi või väga ohtrate kruupide ja searasvaga tembitud külasuppi tee. Väga tugev psüühiline allergia on nende vastu. :p
   Tegelikult läheb kõik, mis iganes sa välja mõelda suudad.

 6. Kui esmaspäeva töölt vabaks saan, siis võibolla liitun teiega jooksvalt pühapäeval Tsitre-Kalmeoja lõigul.
  Saateauto ja toidu osas pole vaja minuga arvestada.

 7. Iwan

  loodan, et kõigil on matkaks valmistumine jõudnud vähemalt mõtlemise staadiumi. Panen kõigile südamele, et kes pole ammu rattaga sõitnud, sel oleks kasulik oma ratas varakult üle vaadata, kuna niisama seismise ajal kipub kõige rohkem asju katki minema.

  Kaasas peab igaühel olema isiklikuks tarbimiseks joogivesi. Mina võtan kaasa mõned varusisekummid, aga neid võiks kellelgi veel olla. Elementaarsed tööriistad on mul kaasas, aga kui kellelgi ratta peal mõni eriliselt ulme polt, palun võtta kaasa vastav võti.

  Juhin tähelepanu asjaolule, et kiivri kandmine on vabatahtlikult kohustuslik :)

 8. Kui palju meid tulemas on ja kuidas telkidesse jaguneme?

 9. Minuteada on tulemas: Anni, Andre, Ingrid, Andy, Jon, Merilin, Marko, Kristel, Marju,
  Aleks on poolkahtlane, Ivaniga on hetkel segane lugu, rattaga sõita ta ilmselt ei saa. Proovime homseks selgitada, mis variant tal on. Loodame, et ma pole kedagi unustanud. Kui Ivan ei tule, siis mul on pakkuda 1 koht telgis või ma tulen ise kellegi telki.

  • Aleks ütles siin eespool jah, et temaga mitte arvestada.
   Olenevalt sellest, kas Ivan tuleb või ei on meid kas paaris või paaritu arv. Paaritu arvu puhul võin ntx võtta ühese telgi – enamus on vist 2stes telkides….? Yes/No/Maybe….?

  • Anni, heidan sinuga ühte?

 10. Iwan

  kaasmatkajad!

  oma seljatrauma tõttu, mille ravimine võtab kahetsusväärselt rohkem, kui ma lootsin, ma ei saa võtta matkast osa. Seega ma otsustasin teha kaasa homse päeva osa kuni Kaberneemeni ja siis tagasi Tallinna suunduda. Alates Kaberneeme laagrist peate marsruudiga ise hakkama saama :)

  Pühapäeva õhtul ma tulen teid külastama 2. laagrikohas ja sõidan ööseks jälle ära. Minuga saaks linna ka Merilin, nii et Jon ei pea edasi-tagasi sõitma, kui ta just ise väga ei taha.

  Mul on äärmiselt kahju, aga pean olema juuli lõpuks ideaalses vormis. Pikk füüsiline koormus ja metsas ööbimine ei tee mulle praegu head.

 11. Iwan

  homme võib igaüks soovi korral tuua varustust Selveri parklasse autoga. Selveri parklasse küll autot jätta ei saa, kuid lähedal on mitu kohta, kuhu võib auto tasuta jätta pärast varustuse ümberlaadimist.

  Päris tore oleks võtta kaasa lipp. Kas me endiselt ei tea, kelle käes see on?

 12. Iwan

  Kuidas siis läks? Kõik on turvaliselt kodus?

 13. megatore oli! Viimane päev Kõrvemaa liivastel küngastel oli kirgastav kogemus ;)

 14. Minu imeliseed mobiilipildid. Lisan MEEDIA alla siis, kui keegi veel oma pilte jagab, et leiaks ilusa galerii “avapildi”. http://www.kyllitedre.com/password-protected/Personal/Rattamatk-juuni2015/

 15. Ingrid

  Niisiis…tegin kalkulatsioonid toidu osas. Kõige lihtsam meetod tundus olevat kõik tooted kokku arvutada ja jagada üksikute einete arvuga. Ehk siis kogusumma oli 141,70 ja eineid oli kokku 64 seega ühe eine keskmine hind on 2,21. Söögikordi oli kokku 7.
  Kõik söögikorrad (kokku 15,47 eur)
  Ingrid
  Andrei
  Külli
  Anni
  Marju
  Marko
  Jon (sinult küsiks lisaks veel 8,15 eur)
  Merilin

  3 söögikorda (kokku 6,63 eur)
  Ivan
  Alex

  1 söögikord (2,21 eur)
  Andre
  Kristel

  Kui kellelgi on midagi lisada või on mingisugused pretensioonid, siis andke sellest teada võimalikult kiiresti. Kui kõik tundub ok olevat, siis palun kanda raha järgmisele arvele:
  EE851700017003369100 Andrei Mitt (Selgitus: matkatoit)

  Cheers!

  • Ma osalesin kahes söögikorras – esmaspäeva hommikusöök & lõuna :)

   • Ingrid

    no siis maksa 2 söögikorra eest :) ma ei suutnud kõikide suutäisi 100% jälgida, niigi oli paras segadus :P

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.