RMK Matkasõprade päev Perakülas

Austatud Zombipere!

Mul on päris hea meel teatada, et aega on see võtnud, kuid näib, et lõpuks saab ka asja – laupäeval, 13.06 avatakse Nõva looduskeksuses Perakülas Peraküla-Aegviidu-Ähijärve matkatee Peraküla-Aegviidu lõik, seesama, mille loomisel ka meie

RMK matkaraja viit

Matkaraja viit

oleme osalised olnud.
Sellega seoses toimub sel päeval seal (just selline sõnastus) RMK Matkasõprade päev, kuhu te kõik vägagi oodatud olete.

Matkasõprade päeva üheks eesmärgiks (lisaks RMK matkatee tutvustamisele) on julgustada inimesi, kes veel väga pädevad matkajad pole aga tahaks selleks salamisi saada, võtma oma kümmet asja selga ja rohkem kui üht ööd metsa all telgis veetma. Meil on olemas pikimad matkarajad Baltimaades (ning ega ka Põhjamaades ei ole pikemaid radasid väga palju), miks siis mitte neid sihtotstarbeliselt kasutada, eks ole?
Matkasõprade päeval toimuvad muu hulgas vestlusringid, kus kogenumad matkajad räägivad enda tegemistest ning Eestis (eriti just pikkadel matkaradadel) matkamisest, matkavarustusest ja matkal hakkama saamisest ning vastavad inimeste küsimustele.
Ühe vestlusringi läbiviijaks võiksime olla meie – meil on matkateedel kõmpimist kamba peale kokku ikka üsna palju kilomeetreid. Lisaks võiksime me kaasa lüüa ka teistes vestlusringides publikune – küsida küsimusi ärgitades sellega ka muud rahvast aktiivsem olema; saaksime ka enda klubilist eesmärki pisut ellu viia. Ning lisaks kõigele muule on seal üritusel ka muidu tore, saame meiegi sõlmida uusi tutvusi ning lisaks on seal ka matkatee teemaline näitus milles figureerime mingil määral ka meie.

Ürituse algus on 11.00, kohale võiks jõuda pisut varem, et me saaksime veidi organiseeruda. Kaasa võiks show mõttes võtta ka pisut matkavarustust.

Rohkem infot ürituse kohta saab siit: http://www.loodusegakoos.ee/sundmuste-kalender/sundmus#947

Ning infot matkatee lõigu kohta siit: http://www.loodusegakoos.ee/kuhuminna/matkatee/perakula-aegviidu-ahijarve-matkatee

Categories: Uncategorized | Sildid: , , | 17 kommentaari

Navigeerimine

17 thoughts on “RMK Matkasõprade päev Perakülas

 1. Olen kohal!

 2. Iwan

  tundub huvitav üritus

 3. See on täiesti uus ürituse formaat, mille välja kujunemisele saame meie igati kaasa aidata.
  Ma tegin sisulise poole kohta ka postituse siseringi lehele. Pikk jutt küll, aga vaadake palun üle, see on meie klubilise tegevuse eesmärkide koha pealt täiesti õige asi.
  https://zombitrippers.wordpress.com/siseringi-lehekulg/matkaklubi-z/matkasoprade-paev/

 4. Suurepärane! Aitäh teile!

 5. alekseichik

  Oli siis ka palju rahvast? Kuidas muidu läks?
  Vihje: järgmine kord andke ürituses varem teada – isegi Matkaliidu reklaam 9 päeva enne on vähe, sinu 5-st päevast rääkimata. Võrdluseks – ultrale regasin end märtsis. ;)

  • Üritus läks meie poolt korda (nii palju kui korda minna muidugi sai :)) Rahvast käis läbi üle 200 inimese, kuid asjast päriselt huvitatuid – noori matkajaid, kes endale matkatee matkaks seltskonda leida tahtsid oli oluliselt vähem. Eks see on ka kivi minu (ja RMK) kapsaaeda, üritusest teavitamiseks ei kasutanud me päris õigeid kanaleid. Järgmisel korral teame juba paremini.
   Etteteatamise ajaga oli tegelikult nii, et paar nädalat tagasi ei olnudki nagu millestki erilisest teavitada. Kuupäev oli küll paigas kuid ürituse kontseptsioon küpses kuni päris viimase minutini.
   Aga ei ole tarvis enda halvasti tunda, millestki väga olulisest tegelikult ilma ei jäänud. Eks seliste üritustega ongi nii, et tulla saavad need kes saavad, eriti kui teavitamine on selline exprompt. Aga ega see sinu jaokz ka väga palju muutnud poleks, kui sul juba märtsist ultrale registreeritud oli :).
   Järgmisel korral saame oluliselt paremini ette valmistada, Matkasõprade päeva sisu on nüüd selge ja eesmärgid teada. Aga päris kindlasti ei sa me mitu kuud ette teatada, puhttehniliselt pole see võimalik :). Aga ma annan oma parima.

   • alekseichik

    Asi polegi minu tulemises, see oli lihtsalt võrdlus. Pigem see, et suvisel ajal on üritusi igal nädalavahetusel miljon ja kui ette ei tea, siis ei jõua ka otsustada. Aga tore, et niigi palju rahvast kokku saite. Edu :)

 6. Ingrid

  ai ai Kristel! Mis matkasell? Ikka matkaklubi oleks võinud reklaamida ;)

 7. Klubi sai seal ju isegi reklaamitud. Kuid meil pole sellist head kanalit, kudas inimesed meist ülevaadet ja ilusti privaatselt ühendust võtta saaks. Preagune blogiformaat ei julgusta minu meelst võõraid inimesi siia postitama… Koduleht tuleb valmis teha. Kuna järgmine samaladne üritus ei leia tõenäoliselt aset enne suve lõppu või sügist, siis saame me selleks ajaks millegiga juba hakkama?

  • Iwan

   vaidlen vastu. Meil on olemas avalik blogi, meil on olemas kinnine FB kommuun, kui sellele lisandub veel üks leht, muutub igasugune haldamine täiesti ebanormaalesks. Sellest kujuneb lihtsalt üks surnud leht, kus keegi ei käi ja midagi mõistlikku ei postitata.

   Minu ettepanek on, et siin blogis peab olema päises koht nimega “Kirjuta meile”, mille kaudu saab meile kirjutada.

   • Vaidlen jällegi sellele vastu. Meil puudub nö. visiitkaart – viisakas, ametlik ja selge jutuga leht kus on üldine info meie klubi kohta ning meie klubi kontaktandmed. Lisaks on meie veebiaadress hetkel veidi ebamugavalt pikavõitu.
    Ühe “surnud” (ehk siis staatilise) lehe haldamine ei nõua väga palju, see on pigem selline ühekordne asi – paarist lehest koosnev tutvustav sait, milles on viide meie blogile ning koht ‘Kirjuta meile’. Lisaks saab sinna koondada ka muid lehti pele blogi.
    Ka paljude projekide läbiviimine (kasvõi toosama fotonäitus) sõltub tihti sellest kui hästi ja korralikult oleme me veebis esindatud.

 8. Ingrid

  Osaliselt olen Andrega nõus, et visiitkaart peab olema. See võib olla ka ainult üks leht ilusa pildi, kontaktandmete ja linkidega. Kui vaadata matkaliidu lehte, siis meid nt ei ole seal, samas igasugu hot.ee põhjal lehed täitsa olemas klubidel (tuleb tunnistada, et päris rõvedad, aga küllap nad täidavad oma eesmärki). Samas kodulehed on suht yesterday + nad on tasulised. Meil kindlasti peaks lisaks olema ametlik Facebooki leht (kuhu inimesed saavad väga edukalt kirjutada, küsida, kommenteerida jne). Noorte jaoks on ka WordPress suht stoneage. Ei teeks paha ka lisada muud tasuta väljundid ( a la Instagram). Ivani idee “kirjuta meile” kohaga ka on väga hea! Teisisõnu, suurendaks promo alustades tasuta väljunditest. :)

 9. teen ettepaneku panna praegu kinni Loodusnurgakese ja sinna selle asemele panna: “tule matkale”, või “kirjuta meile”. Loodusnurgake on tore, aga ma ei näe, et see lähitulevikus täieneks.

  Lehena piisab tegelikult FB ametlikust page’ist, paljud ettevõtted tänapäeval viivad oma lehed just sinna keskkonda, kuna see on tasuta (vähemalt suur osa sellest) ja samas võimaldab palju suuremat interaktiivsust. Ja haldamine on lihtne. Lihtsalt sellel, et meil oleks http://www.zklubi.ee vms aadress, kus me hoiame oma kontakti, ma ei näe tegelt nii suurt mõtet, aga kui seda kõik teised peaks nõudma, võin selle luua.

  • Ingrid

   100% nõus

  • Küsimus on veidi ka selles, mis tuleb välja Google otsingust, kui keegi meid otsib või taustauuringut teeb. Tihti ei viitsita blogist andmeid otsima lihtsalt hakata.
   Aga facebooki leht on loomulikult hea mõte.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.