Vormsi matk 18. – 20. detsember?

Hei,

ma pole kunagi Vormsil käinud. Uurin võimalusi teha 18.12 – 20.12 üks talvine sita-ilma-matk Vormsile. Kes oleks käpp?

vormsi

Categories: tulevikuplaanid | Sildid: , , , | 15 kommentaari

Navigeerimine

15 thoughts on “Vormsi matk 18. – 20. detsember?

 1. Kui oleks pigem low-budget, siis ma oleksin megakäpp. :) Hea mõte!

 2. kampaania “Marion lõpuks matkale!” :P

 3. ikka käpp

 4. Marion, kuis siis saabastega on?

 5. Vormsiga on muidugi see, et tegelikult on see üks pagana suur saar. Jalgsi ei jõua just liiga palju seal näha, parem oleks seal käia jalgrattaga, seda enam, et enamus lõkkekohti jääb sadamast kaugele.
  Või sõidame saarele autodega ning teeme seal ringarsruudi?
  Iseenesest käib saarel ka buss, sellega saaks ka saarel liikuda.
  No ilmselgelt, miks mitte, väljakutse on päris põnev. Tuuline kah :).
  Ma ei tea, et mul sel ajal mingi üritus kuskil oleks, seega oleksin käpp ikka.

 6. Annemarie

  Ma ei saa kahjuks osaleda.

 7. Esialgu käpp.

 8. Raimo

  Hei, suvel külastasin Vormsi saart, kunagi Taasiseseisvumise alguses olen käinud, kuid peale punaste majade suurt midagi ei mäletanud. Kohale sõitsin Kajakiga, saarel telkimisega on nii, et kusagil suvalises kohas telkida ei tohigi(saare reegel) ja see tehti mulle seal selgeks. Küll usun, et hooaja välisel ajal keegi otseselt kontrollima ei tule. Soovitaksin kohta sadamast paremal(lasketiiru jures) on ujumiskoht, ilusa ilmaga hea vaade Hapsalu lahele. Kohe sadamas on ka koht, kui seal on 3€in/öö, peldik ja vooliku vesi, pesema peab meres. Kui plaan rattaga minna, siis võtke endaoma kaasa, kohapeal saab laenutada aga 10€ päev logisev Kuvahara ratas, sadul rõvedalt kõva ja võib kahtlus tekkida, kas ratas ringi vastu peab(laenutaja pakub ka garantiid, et kui katki läheb, siis toob uue asemele). Poes toit pisut kallim, aga valik on suurem kui Ruhnu poes, peale õlle ja leiva saab vorsti ja konserve ja kohvi..kõike.
  Kõrtsus on hinnad nagu Vanalinnas, seega mõttekoht. Kuigi kohalikku peab toetama, siis saab tulevikuski asustatud saarele minna. Jalgsi on kõva astumine, saar on oma pindalalt poole väiksem kui Muhu, aga vaatamsit on.

  Kirjutasin blogisse ka pealiskaudse jutu- lõik #3 http://raimopull.blogspot.com.ee/2015/08/blog-post.html

  Järgmisel aastal kutsuksin teid kanuumatkale Pärnu jõele Türilt Torisse, ehk “Rongiga rongile” matka pikkus kaks pikka päeva, distantsiks umbes 80km. Hommikul rongiga Türile, kust saab paati astuda, öö saab mööda saata minu maakodus jõeäärsel veematkajaile rajatud laagriplatsil, mis asub poolel maal, järgmisel päeval allavoolu Tori poole, kust saab kerge vaevaga rongi peatusesse ja Tallinna poole tagasi. Kui teile pakub huvi mõnusad vaated, softcore kärestikud ja mõnus lõkkeõhtu, siis on mõttekoht.
  Teepeale jääb huvitavat: Laupa Mõisahoone jõekaldal, Jändja pais(1m.), kärestikud, Kurgja Talumuuseum, laagriplats, Lepiku pais(50- 70cm), saar, Suurejõe veskitamm(ümbermineku koht), Vihtra veskitamm(1m.), kärestikud, Tori Jõesuu kärestikud, rippsild, Jõesuu pood, Navesti ja Pärnu jõe ristumiskoht, Tori Põrgu/ Tori. Jõgi on üldiselt madal, jalad ulatuvad kärestikes põhja.

  Ilusat Vormsi külastust.

  • Raimo, see kanuumatka idee on väga võluv. Palun tee selle kohta eraldi korralduspostitus, kui aeg paras.

   • Sain augustis sõita kanuuga Türi lähedalt Pärnu poole 4,5km. Aega võttis see ca 2h ja meenutas paadiga põllu peal aerutamist, sest jõgi oli nii kinni kasvanud seal. Rohkem küll ei tahaks.. :D
    Vormsi keerulisus on tõepoolest kummastav.

 9. imelikult keeruliseks on tehtud selle saare külastamine tagasihoidlikule matkajale. Tõepoolest ütleb saare koduleht, et “valla territooriumil on keelatud telkida loata nii riigi-, valla- kui eramaal” ning et “puudub tasuta telkimise võimalus”. Telkimiseks pakutakse üldse ainult 2 kohta, üks kohe sadamas Svibys ja teine Hullos mingi majutuse hoovis. Ausalt öeldes, võtab selline elukorraldus kohe isu ära Vormsit üldse külastada.

  Andre, mis lõkkekohtadest sa oma kommentaaris räägid? RMK leht näitab Vormsil vaid matkaradu ja “puhkekohti”. Või on mõni sisestamata?

  Liikumisvõimalustest pooldan nii jalgsi-, ratta- kui automatka.

 10. Mulle ka kõik sobib. Kas oleks reaalne siis kaaluda mõnda kämpingut, külalistemaja?

 11. Raimo Pull

  Kanuu sõiduks Pärnu jõel on soovitav ikkagi Jaaanipäeva eelne aeg, kui vesi veel Türi ja Laupa vahelisel alal voolab. August on teadatuntud kuiv aeg, seega jääks matkaplaan ikkagi Mai lõppu või Juuni algusesse. Ma kirjutan plaani valmis, siis postitan ning saab arutada.. Ise ma pakuks tegelikult heameelega Kajakkide varianti, mul mõned on olemas, meeldib rohkem sõita ka. Eelmisel nädalav sai kolmandat korda Soomaa jõgede koristusest osa võetud, päevane kanuumatk sügisestel jõgedel, pärast suitsusaun. Järgmisel aastal võiksite sinna pundiga tulla, ööbida saab ka, seega oleks samuti kahepäevane mõnus olemine Soomaa südames.

  Vormsi telkimisega ma usun praegu probleeme ei tule, kuna seal viliseb hetkel tuul, paljud on saarelt talveks läinud. Kui muidugi kellegi hoovi telki ei säti.

 12. my car is a virgin

  Vormsi bussireis tundub ka lahe idee, ja kui tõesti tasuta telkida ei saa, siis 3EUR’i öö eest ei vii ju rahakotti tuule käes lendu.

 13. Mina ei ole praegu võimeline seda matka korraldama ja ei saa ka osaleda. Seetõttu jääb suure tõenäosusega ära. Kahjuks.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.