Zombi Classic 2016 – Poruni (13.05 – 15.05)

poruni_2016 (2)

Tere,

tahame korraldada mai kuus matka nimega Zombi Classic. Ehk siis teeme seda, mida zombid teevad: lähme metsa, kilometraažiga väga üle ei pinguta, Jumala Head kaasa ja kõigil on lõbus. Samas niisama grillima ei lähe ka, kuna Andre pakub minna ilma rajata Puhatust Poruni jõeni läbi Puhatu soo. Ehk siis matk näeb välja umbes selline:

matk Porunis

Kavandatav matk Porunis

 

IMGP8025

Uurime seoses sellega inimeste võimalusi mai kuus seda seiklust ette võtta, ja selleks on avatud Doodle!

NB: matka kuupäevadeks lööme hetkel lukku 13.05 – 15.05 stardiga reede õhtul pärast tööd 13.05. See ei tohiks muutuda, kui just globaalne meelemuutus inimestel ei juhtu.

Loodan, et osa seltskonnast, kes Aleksi Lunastusmatkal käis, on juba hooajafiilingut kätte saanud, ja ülejäänutel on piisavalt huvi seda fiilingut leida. Näeme (metsas) soos!

Allpool on Andre täiendus.

Niisiis, täiendan Ivani postitust. Vahetasin ära ka piirkonna kaardi, seal on toodud nüüd meie matka umbkaudne marsruut.

Matk toimuks Ida-Virumaal, Puhatu soos ning Poruni ürgmetsas. See rada, mis viib läbi Puhatu soostiku peaks olema kohalike sõnul läbitav, rõhk sõnal “peaks”. Nii, et päris täpselt pole teada, mis olukord seal hetkel on. Kuid läbi me sealt igatahes läheme, on hullemateski kohtades ragistatud. Ning kui tuleb välja, et see koht peaks kõigist kõige hullem olema, siis saame vähemal väärtusliku õppetunni, kuidas hullude asjadega toime tulla. Võtke vahetussokke kaasa :)

Kuna teekond saab olema üsna pikk ja vaevaline, siis peaksime varuma matka jaoks ikkagi kolm päeva – kaks ööbimist. Alustada võiks kuskilt Kivinõmme kandist, sealt, kuhu autoga ligi pääseb. Siis jalutame mööda metsaradu Puhatu sooni, kus rajad lõpevad ning olemegi siis jumala ja oma tarkuse hooleks jäetud…
Kui Puhatu soo saab ületatud oleme jõudnud Eesti vihametsa – Poruni ürgmetsa. Kuskil seal metsas peaksime tegema ka esimese ööbimise, üle 10 km on nüüdseks juba seljataha jäetud. (kui pealju täpselt ei saa enne teada kui oleme selle läbi käinud.) Nii et üle pika aja üks täiesti metsik ööbimine ilma RMK mugavusteta.

Järgmisel päeval kulgeb meie tee Poruni ürgmetsas Puhatu lõkkekohtadeni. Ehk õnnestub meil ka mõni siivas metsarada leida, mida mööda vähe tahedam astuda on; enne Puhatut on rajad olemas eks siis mujal ehk ka. Ka selle päeva teekond saab olema pisut üle 10 km – jällegi ei saa seda praegu täpselt öelda. Täpselt niisamuti ei saa ka prognoosida meie liikumise kiirust.

Puhatult edasi, kolmandal päeval, aga viib tee meid lõunasse, Kuningaküla või Permisküla poole (see oleneb pisut sellest, kuhu auto saab hästi jätta) Selle päeva teekond bsaab olema pisut lühem – Puhatult Kuningakülla on pisut üle 6 km ning Jaamakülla pisut üle 10 km.

Planeerima peab autologistika  – kuna antud piirkonnas praktiliselt puudub ühistransport (vähemal selline, millest meil ka mingit reaalset kasu oleks) siis tuleb nii nagu ennevanastigi viia üks auto ette ning teine jätta algusesse. Kuid selle probleemiga tegeleme jooksvalt.

Nii et matk tõotab tulla põnev ja metsik, täiesti võrreldav üritus “peaaegu mägimatkaga Ida-Virumaal või Ohepalu-Tapa metsas rassimisega. Kuid – ei me ette tea, agu ütleb laulusalm.

Categories: Matk, tulevikuplaanid | Sildid: , , , , | 33 kommentaari

Navigeerimine

33 thoughts on “Zombi Classic 2016 – Poruni (13.05 – 15.05)

 1. Mis asi on Jumala Hea? :D

 2. my car is a virgin

  krdi äge, tahaks ka :)

 3. Annemarie

  Mul on mais suht iga nädalavahetusega juba mingisugune plaan seotud. Sestap ootan otsuse ära ja vaatan siis, kas annab oma plaanidesse mahutada.

 4. Panen oma “maybe” kirja ning sekundeerin Anniga. Kahel nädalavahetusel kool, ühel TÜ kokkutulek ja MAI Karulas, ühel üks konkureeriv matkaplaan. Nii et kui aja paika saate, siis vaatan, kas ja millises ulatuses liituda saan. Aga plaan on muidugi vahva!

 5. Täiendasi matka infot postituses.

  Kuid aegadega on meil jah veidi probleeme. Tahan ka ise minna Karulasse Mai festivalile. Vaatame, mis saama hakkab :)

  • Iwan

   sood tuleb ületada minu arvates valges. See tähendab, et ei saa minna reed õhtul rajale, kuna siis jääme just soos pimedasse. Aga see, et me juba reede hommikul sinna minna saame, on väga ebatõenäoline. Kas seda plaani annab korrigeerida, et raja läbimine oleks 2 päevaga?

   • Vast annab ehk ikka, see oleneb siin suuresti tegelikult sellest, kuhu autoga ligi pääseb. Ma uurin, võibolla saab distantsi kärpida. Või käia tee hoopis teistpidi läbi :)

    • Iwan

     realistlik plaan on reede õhtul kohale saabuda ja raja alguses ööbida, laup värskelt hommikul teele.

     • Teeme siis niipidi – alustame ida poolt. Kui saame alustada vara, siis sõidame Kuningakülla ja jätame auto sinna, kui aga võrdlemisi hilja, siis sõidame Puhatuni välja, ja jätame auto(d) sinna. Järgmisel päeval saame metsas ragistama hakata ja ööbime peale Puhatu soo ületamist. Viimasel päeval matkame Kivinõmmele ja sõidame tagasi.

 6. Iwan

  Matka kuupäevadeks lööme hetkel lukku 14.05 – 15.05, võimaliku stardiga reedel 13.05.

 7. ZombieJesus

  Juhuu!

  Kas GPX track on olemas? =) (kuid see vist ei ole täpne marsruut, kaardi allalaadimise jaoks oleks kasulik)

  • Iwan

   ma arvan, et see marsruut on väga umbkaudne

  • GPX rada on olemas küll, aga täpselt, nagu Ivan ütles – see on väga umbakudne. Või noh, umbkaudne on see osa, mis on sügaval metsa sisemuses ja Puhatu soos. See, mis jääb lõkkekohtade ümbrusse või Kivinõmme ümbrusesse on üsna täpne. Soovid rajalõiku saada?

   • ZombieJesus

    Jah, palun :) Siis saan kõige lihtsam kaardid ümbruskonnast alla laadida.

   • ZombieJesus

    Ping @ Andre: GPX track?

 8. hythelday

  Praegu ei saa veel midagi lubada

  • Iwan

   no kuupäevad enam ei muutu, eks ütle hiljem kas saad liituda

 9. Annemarie

  Kui on võimalik reede hilisõhtul või laupäeva hommikul liituda, siis minu kohal olemise šansid tõusevad veits. Mingi 50-60 vähemalt.

  • Iwan

   ikka on võimalik. Me kavandame ikkagi 2 päevaga raja läbimist. Rajale minek peaks olema laup hommikul. Tule reede õhtul, siis pead vb mingit minimaalset distantsi kõndima laagrini ja laup hommik on tore ühine.

   • Annemarie

    Mingi väike võimalus on, et ma pean äkki 14ndal hoopis tööl olema. Sellepärast oma kindlat jah sõna hetkel veel ei ütle. Aga kui vähegi võimalik on, siis liitun.

 10. Iwan

  UPD: start on 13.05 reede õhtul pärast tööd.

 11. Iwan

  Matk toimub 13.05 – 15.05. Minu teada osalevad Ivan, Külli, Bob, Jon, Merilin, Daniel, (Hanna?), Andre, (Kristel?). Vastab tõele või unustasin kedagi?

  • Annemarie

   Nüüdseks on selgunud, et ma siiski ei saa kahjuks matkal osaleda. Pean minema Saaremaale suvilasse vanematele appi. Kõigile teistele soovin eriti mõnusalt zombilikku matka.

 12. Saab tulema mõnusalt soist sumpamist ja mõnusalt aeglases tempos :) Ja eksootiliselt vene-piiri-äärne. Ilmad juba soojad, nii et märjad jalad laseme lõkke ääres kuivaks.

  • Jon, kas viitsid koostada menüü? Külli kiitis su eelmise korra valikuid. Seekord teeme ikka kindlalt ühissööki. Ma võin neljapäeval poes ka käia.

 13. alekseichik

  Kahjuks mul sel nv-l teised plaanid ees.
  Järgmisel nv-l on soovijatel võimalus läbida Lunastuse matka marsruuti teises suunas ja veel kontsentreeritumalt (22+32km) : https://www.facebook.com/events/252420858438486/
  Head soos sumpamist teile ja kohtumiseni järgmistel matkadel!

  PS. Tahaks juba rattamatka infograafikut suuremalt näha! :)

 14. ärgem sääsetõrjet unustagem, sel nädalavahetusel Alam-Pedjal olid nad juba täitsa kiuslikud.
  Eijõuaäraoodatamatka.

 15. Kahetsusega on selgunud, et vanemad vajavad sel nädalavahetusel abi küttepuude tegemisel. Seega me Meriliniga siiski ei saa tulla sellele matkale.

  Sorri!

 16. See on nüüd küll päris õnnetu lugu, meil oli matk ammu plaanitud ja duudeldatud. Nüüd on meid järgi jäänud ainult neli inimest, ja kogu see autologistika ja tohutu klassikaline matkaidee on täiesti mõtetu. Orgunniga nähti palju vaeva. Väga kurb, et planeerimist nii lõdvalt võetakse.

 17. Iwan

  meie ülivinge matka fotoülevaade

  Kõrgehetk: Poruni jõe ületamine isetehtud parvega / ujudes

  Vaata ka ülevaadet Käidud matkade all:
  https://zombitrippers.wordpress.com/uldist/kaidud-matkad/

  Vb varsti mõned ägedad videod ja reisikiri ka.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.