Põhisuund 2016 – korralduspostitus

WP_20160625_16_47_44_Panorama

Sompa keskväljak Gorki klubi ees

Ajakava ja osalemine
rattamatk algab homme 22.06 kell 21.26 Balti jaamast rongiga 226 Tallinn-Rakvere. Soovitan osta pilet ette internetist. Sõitma peab Kadrina peatuseni. Balti jaamas saavad kokku Ivan, Külli, Andre, Kristel, Andy, Aleks, Vitali, Roman. Kadrinasse jõuame kell 22.37 ja ca selleks ajaks jõuavad sinna autoga Jon ja Merilin. Triin liitub Kadrinast.

Tähelepanu: saateauto on meiega 25.06 laupäeva õhtuni. See tähendab, et viimaseks ööseks ja hommikuks vajalikke asju tuleb meil pühapäeval Jõhvisse toimetada omal jõul. Arvestage sellega.

23.06 Jaaniõhtuks liitub meiega üheks ööks Ingrid ja vb keegi veel. 24.06 hommikul lähevad tagasi Ingrid, Vitali. 25.06 hommikul Sondast läheb tagasi Roman. Plaani järgi sõidab Rääkjärveni 9 inimest. 25.06 õhtul lahkuvad Jon ja Merilin. Võiks teha nii, et pärast õhtusööki paneme auto peale kõik, mis saab ja jätame hommikuni ainult hädavajalikud asjad. Vb tasub isegi hommikusöögiks mingid võileivad juba õhtul teha, siis on pühapäeval vähem varustust vedada.

Toitlustus ja majutus
Majutus on 6 telgis. Telgikoht peaks praegu kõigil olema. Matkal on ühisköök. Menüü on koostamisel. Kellel on häid ideid, mida teha jaaniõhtul, andke teada. Oleme selleks hetkeks Rutja lennuväljal, kus ei pruugi olla lõkkevõimalust. Alkohol on igaühe enda teema. Osalemist söögikordades arvestasin järgmiselt:

soogikorrad

Ilmad
22.06 õhtul selge taevas, 15…18 kraadi sooja, mets ilmselt märg
23.06 Kadrina – Haljala – Rutja: hommik kuiv, päeval kerge saju võimalus, õhtul pilves ja vihma ei lubata, päeval kuni 22 kraadi
24.06 Rutja – Kunda – Sonda: hommik ilmselt kuiv, päeval ja õhtul kerge saju võimalus, temperatuurid suvised
25.06 Sonda – Jõhvi – Rääkjärve: selge taevas, ilus ilm, kuni 21 kraadi sooja
26.06 hommikul vihm

Prognoos võib muutuda, aga nagu näha, päris kuivale matkale ei tasu loota, väike jaanisadu tuleb ikka ära, seega vastav varustus kaasa.

Varustus
Kõik saateauto peale minev varustus tuleb täna-homme tuua minu juurde, et saaksime koos Joniga homme ühe korraga auto peale panna.
Sõiduks tuleb kaasa võtta isiklik joogivesi, soovi korral vahesnäkid.

Näeme matkal!

Categories: Uncategorized | 20 kommentaari

Navigeerimine

20 thoughts on “Põhisuund 2016 – korralduspostitus

 1. Küsin: kas ja kuhu meil poed jäävad tee peale?

  • Iwan

   Kadrina, Haljala, Kunda, Viru-Nigula, Sonda, Kiviõli, Kohtla-Nõmme, Jõhvi. Väikepoodide töörežiimi pühade ajal ei oska öelda.

   • Mälu järgi on suuremad/ketipoed Haljalas (Grossi), Kundas (Grossi ja Konsum vms), Viru-Nigulas (väiksem AjaO ja üks niisama väikepood oli kunagi) ja Jõhvis (palju erinevaid). Suure häda korral jääb Kohtla-Nõmmelt 5 km trajektoorist kõrvale Kohtla-Järve, kus on suurem Maxima ja Selver. Ülejäänutes asulates pigem väikepoed.

    • Andre

     Kiviõlis on Konsum, Maxima ja Grossi. Sondas, Püssil ja Kohtla-Nõmmel – Aldar market. Enamasti on poed (ka nimetatud väikepoed) avatud vähemalt 21ni, Grossi poed tavaliselt 22ni.

  • Iwan

   aga Kristel, on sul midagi spetsiiiflist just tee peal vaja? Plaanide kohaselt me ei sõltu poodidest. Jooksvad jäätised, õlled jne on loomuliklt teretulnud

   • eiei, lihtsalt tahtsin pilti ette saada… et teaks varustada :D minu respect selles osas, kui täpselt te igasuguste erinevate kohtade poodidega kursis olete!

 2. Iwan

  Palun auto peale laaditav varustus tuua minu juurde täna hiljemalt kella 19.00ks.

 3. Kalamaja ja kesklinna kandis olevad kotid saame auto peale võtta, kui mulle ette helistada

 4. Iwan

  tahtsin just veel viimast korda ilmaprognoosi vaadata ja loobusin, sest kõik näitavad erinevalt ja kõik muutub kogu aeg :D

  • ma pakin vihmavarju!

  • Andre

   Mis seal ikka nii väga erilist – päevad ja ööd on soojad, tavaliselt paistab päike ning suure tõenäosusega sajab aeg-ajalt veidi vihma. Öösel päike kogu aeg ei paista. Võibolla tuleb ka äikest. Aga võibolla mitte. Eesti suvine ilm :)

 5. Haha @ Andre.

  Aga tegelt, kelle käes on mõni meie LIPPUDEST, palun võtta kaasa!

  • minu käes on üks, kes järgi tuleb? :)
   Igal juhul ilusat ja meeldejäävat Jaani teile ja toredat pedaalimist!

 6. Oleme superägedalt matkalt tagasi. Järjekordne hindamatu aeg sõpradega looduses. Eriti šokeeris mind Sompa linnaosa, WTF koht keset Eestit. Suured tänud Jonile ja Merkale saatmise ja kokkamise eest ning Ivanile matka organiseerimise eest. Kukkus välja täpselt nii nagu üks matk olema peab – natuke sitta ilma, natuke megapalavat ilma, kenad ujumiskohad, rasket maastikku ja kerget asfalti. Ja muidugi klassikaline tetris rongis, et kõik rattaga reisijad ära mahuks. Väga väga mõnus!

 7. Iwan
  WP_20160625_16_47_44_Panorama

  Sompa keskväljak Gorki klubi ees

  Tõeliselt äge matk. Kõik olid tublid!

  • Iwan

   pane siis korraga ka ZombiClassic meedia alla, kui viitsid

 8. Hei!

  Valmis said ka kaardid meie väga ägedast rattamatkast.
  1-3 päev 4-5. päev
  PDF formaadis kaardid on alla laetavad siit: 1-3. päev ning 4-5. päev

  Seesama kaart Google Mapsis asub siin.

  Ning kes soovib alla laadida raja algmaterjale (töötlemata .gpx radasid ning töödeldud .gpx ja .kmz faile) saab need alla laadida siit.

  GPSi järgi sõitsime me matkal kokku 178 km (kes veidi rohkem, kes vähem) Puhastatud kaardijoon mööda planeeritud marsruuti on aga 170 km – välja on võetud vingerdamised, metsapeatused, õigest teeotsast mööda sõitmised jne.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.