Viivikonna 25.11.-27.11.

viivikonna

Olles nautinud juba rohkem kui aasta jagu teiste poolt korraldatud matku, tekkis fiiling, et võiks ju isegi midagi kokku panna – midagi toredat, natukene ekstreemset ja minu enda jaoks kindlasti midagi uudset. Idee piirkonna kohta tuli Grand Master Ivanilt ja olgem ausad, ega mitu korda mõtlema ei pidanud.

Matk ise on veel algusfaasis, aga ma hakkan siia lisama pidevalt uuendusi. Nagu pealkirjast näha, on hetkel paigas kuupäevad. Palun pange need kalendrisse kirja ja kes ei tule on jobu :) Viimane väide on siia lisatud rahva tungival soovil, sest nii pidavat rohkem inimesi matkale tulema :)

UPD 1

Teekond on põhimõtteliselt paigas. Käisime Andrega luurel ning nüüd on vaja veel kaart vormistada.

Minupoolne ettepanek logistika koha pealt oleks järgmine:

25.11. rongiga Tallinn-Jõhvi. Rong väljub 15.34 ja Jõhvisse jõuame 17.41. Seejärel liigume bussiga nr 116 Jõhvist Pannjärve risti. Buss väljub Jõhvist 19.10. Sealt saab meie matk alguse.

27.11. tagasi Tallinnasse liigume rongiga Vaivarast. Rong väljub Vaivarast 20.06. Tallinnasse jõuame 22.33. Üks võimalus on veel sõita Vaivarast bussiga Sillamäele, väljub kell 16.29 ning 16.45 bussiga Sillamäelt Tallinnasse.

Autod välistaksin, sest peaksime need jätma väga veidratesse kohtadesse kaheks ööks. Pole eriti hea mõte :)

Kaardi Google Mapsi variant asub siin.
(kuna rajajoon on koostatud Maa-ameti aluskaartide põhjal, siis ei ühti see Google kaardiga kõikjal just liialt hästi)

Categories: Uncategorized | 59 kommentaari

Navigeerimine

59 thoughts on “Viivikonna 25.11.-27.11.

 1. Tulen! Ja Z kalendris on see juba ammu kirjas ka :D

 2. Kangesti meenutab jaanipäeva rattamatka piirkonda. Tulen, kui ühe öö glämpime pildil kujutatatule sarnases majas :P

 3. Iwan

  Tulen. Logistika võib põhineda rongiliiklusel.
  Kummitusööbimist peab tegema!

 4. Aitäh Marko! Lõpuks on juhtund see, mida ma ammu ootasin – keegi kes pole veel üdse matku teinud võtab kätte ja korraldab. Merci!

  Tulen ja aitan kuis oskan, niikuinii elan ma suurema osa ajast praegu Ida-Virumaal :)
  Kummitusööbimised sellistes kummituslinnades on maailma mastaabis pea sama ekstreemsed kui matkad kõrgmägedes. Seda kül mitte tehniliselt – idee sellest on ekstremne. Eriti näiteks lääneeurooplase jaoks.

  Logistika on sealkandis veidi probleemne – vaid rongiga minnes võivad tekkida mõned “agad”, aga eks see selgub tulevikus.

 5. hythelday

  Osalen matkal.

  Kokkuleppe jäi et mina vastutan meelelahutuste eest.

  • Iwan

   sa mõtled seda rusikaga näkku löömist Lambrusco kõrvale? vaata ette, Viivikonnas võib see esimene osa olla liiga tavaline, et olla lõbus

   • Viivikonnas vast enam mitte kahjuks… Kõik kes selleks veel võimelised oleksid olnud on juba kas lihtsalt ära läinud, piisavalt rusikaga saanud või end võsa vahel juurviljaks süstinud.
    Loota võib ehk mõne mullalõhnalise pensionäri noorte sugulaste peale, kes on vanaema juurde tooijalgadest pruulitud puskarit jooma tulnud.

    Aga Lambruscot nad seal ei joo. Huvitav, kas peaks ise nüüd käituma moto järgi “Kui oled Roomas, siis käitu nagu roomlane?”

 6. Kalendris kirjas. Isegi kui peaks sel ajal tekkima vajadus Saaremaal võsaraiumise talguid teha, tahan täiega matkata :) Ammu juba aeg

 7. Iwan

  Rong keset tööpäeva kõlab nagu selle matka kõige raskem takistus

 8. Mulle sobib nii varasema rongi kui õhtusema bussi variant :)

 9. hythelday

  Mina olen rasvase rinnaga, lähen ikkagi autoga (hiljem kui teised), arvan et järgi jõudmine ei peaks probleeme tekitama ).

 10. Iwan

  Alternatiivvõimalusena (ja kasvõi selleks, et oleks võimalik Bobi auto pärast kätte saada) pakun, et autologistika puhul peaks olema võimalik jätta punkti A auto Alutaguse Puhkekeskuse parklasse (Pannjärve juures) ja punkti B auto nt RMK Langevoja lõkkekoha parklasse, mis ei olegi vb nii veider koht auto jätmiseks.https://www.loodusegakoos.ee/kuhuminna/puhkealad/peipsi-pohjaranniku-puhkeala/1336

  • Ma kardan, et Langevoja parkla on piisavalt kahtlane varinat, et mina sinna oma autot ei jätaks. Asub see praktiliselt Sillamäe linnas, ning läheduses on terve rida datšasid, kus elatakse talv läbi sees. Samas on see just parajal kaugusel tiheasustusest, et auto kallal saab rahus toimetada.
   Igal juhul on Vaivara vms väiksem koht ohutum kui Langevoja.
   Samas saab auto Kurtnal jätta kuhuiganes, kuna praegusel ajal ei käi seal eriti kedagi ning seetõttu ei tule sinna ka keegi suvitajate/matkajate/seeneliste autosid spetsiaalselt noolima.

 11. Panin postituse lehele üles ka lingi kaardile, see avaneb Google mapsis.Hetkel on seal alguspunktiks Pannjärve rist, kuid Vana-Ahtme peatus jääb sealt mööda suurt teed 3,1 km loodesse.

  Ida-Virumaal on hetkel kõikjal põlvekõrgused hanged, metsa all võib see (eriti sulailmaga) päris hea väljakutse olla. Samas, teades meie kodumaise ilma ülimat stabiilsust võib kolme nädala pärast siin olla hoopis midagi muud, mudaväljast liuväljani või lausa päikesepaistelise heinamaani.

  • Iwan

   kas ei tuleks kõne alla sinna onni juurde pääseda haagiga läbi karjääri?

 12. hythelday

  Hetkel on mõttes jätta auto Alutaguse Spordikeskuse juurde.

  Kas ma saan õigesti aru et see tuleb selline rohkem mööda suuremate teede ja asulate matk vs meie tavaline metsas ekslemise matk?

  • Suuremaid teid just väga ei ole. On küll teed, aga tegemist on põllu- ja metsavaheteedega. Lõiguti peame küll ka suurte teedega põkkuma. Metsad pidavat seal kandis olema hästi märjad ja väga halvasti läbitavad. Samas ei saa öelda, et rajad oleksid igavad – väga huvitavad on. Asulad, mida läbime, on väga tinglik mõiste nende kohta :)

 13. hythelday

  Marko, kas ei olnud plaane võtta sinu hiiglaslikku lossitelgi kamba peale et kõik koos mõnusalt (ja vähem külmalt kui eraldi) magada? Või on üldse plaan magada koormakate all?

  Samuti, tungiv soovitus menüü koostajatele arvestada energiakuluga 3000 kkal/päevas, muidu meelelahutusteks ei jätku jõudu! Muideks, ma ise sellega tegeleda :D

 14. Reede läheneb ähvardava kiirusega. Paneme nüüd paika sihtpunkti liikumise variandid. Saan aru, et enamus on bussi poolt. Jääb ainult Bobi auto küsimus. Pakuksin ühe variandina välja, et Bob jätab auto Jõhvi. Ma uurin, kas mul on paaril tuttaval võimalus visata ta meie esimesse laagrikohta, sest tagasitulles liigume Jõhvist niikuinii läbi ja saab auto jälle kätte. Kuidas selline variant kõlab. Minule see meeldiks, sest ma tahaksin, et ühine bussisõit oleks osake matkast.

 15. väga hästi sobib, aga Bob vist tuleb reedel väga hilja, on sul selline sõber, kes teda seal keskööl sõidutab?

  • Iwan

   Bob plaanis tulla minuteada laupäeval

   • hythelday

    Ma hakkan tulema reedel kohe peale ~22:00, võimalik et jõuan astronoomiliselt laupäeval.

 16. Kellaaeg teeb tõesti keeruliseks kellegi käest küsimise :) Üks võimalus on, et Bob jätab auto Jõhvi ning tuleb taksoga. Sõidu maksumus on ca 10 EUR. Teistele infoks, et buss väljub 17.25 ning pilet maksab 8,60 EUR. Carry hirmutas jutuga, et reede õhtul pole ida poole bussipileteid saada, seega äkki peaks ära ostma.
  Menüü on ka paigas. Andrega panime söögid paika ja reedel läheme poodi.
  Kuidas siis telkidega jäi? Kas võtame kaasa või magame katte all?

  • Marju

   Oi, kui tublid! Pai. Aga kas pressu või telk…? Täna on rohkem telgi tuju :)

 17. Iwan

  Bob võiks tulla autoga laagrisse ja hoopis pühapäeval minna jõhvis maha ja siis kasutada marko kontakte, ehk on siis tegemist mõistlikuma ajaga. Olen ühise magamise poolt katte all.

 18. Hetkel näidatakse 17:25 Vana-Ahtme bussile 43 vaba kohta, niiet ette ostmine pole vast vajalik. Küll aga tasuks väikse varuga bussijaama saabuda.
  Ööbimise osas pooldan ka Klaabut, kuigi ilm on pisut kahtlane praegu.

 19. seda on üldse teada, kelle käes katus on?

 20. Otsus on tehtud – jääme telkide juurde, kuna lubab küllaltki suurt tuult. Kellel on telk olemas ja kes kellega käib? Mina vajan kindlasti kohta ja ka Bob vist. Seega oleks meile vaja paarilist telgiga.

  • Mul on 1 kahekohaline telk üle, võin välja laenta.
   Ida-Virumaal on pragu metsad hästi märjad (no ilma naljata, jõed on üle kallaste ja kaevandusmuuseum on vett täis), olukord meenutab kohati kevadist suurvett. Võtke kindlasti kaasa varusokid, kui võimalik, ka varupüksid. Hea, kui on olemas ka bahillid, võtke kaasa.

  • A kus sa seda suurt tuult näed?

 21. Hei. Buss Vana-Ahtmesse:
  Kuupäev R 25. november 2016 Vedaja Ekspress-Auto L OÜ
  Sõidu kestus 3h 7m Liini tüüp kaugliin
  Väljumispäevad E R
  Liin 198 Tallinn – Rakvere – Aseri – Jõhvi – Kuremäe
  Vabu kohti 0

  Eile oli veel 43 kohta? Või vaatan valet bussi?

 22. Marju

  Tasub aeg-ajalt tsekata piletite seisu küll. Kui päeva peale kriitiliseks läheb numbritega (mis võib olla üsna reaalne keiss), siis oleks mõistlik pilet välja osta. Võruskäimise praktika näitab, et asi muutub mõned tunnid enne väljumist elavamaks.

 23. ei saa aru, miks ei saaks lihtsalt kohe piletid osta? :D

 24. “Pumpamisest pole mingit kasu, kõik vesi tuleb mööda veesooni ja allikaid tagasi, vett tuleb nii alt kui ülevalt. Ümbruskonna metsaalused on vett täis, Roodu küla majades on vesi sees, Kohtla-Nõmme keldrites samuti. Purtse jõgi , mis peaks voolama merre, voolab tagurpidi, Aidu kanalisse, mis on meiega ühenduses”
  Kaevandusmuuseumi direktor Andres Kraas, PM 25.11.2016

  :)

 25. Bussipiletid oleks tõesti mõistlik ära osta, miks me sellega riskime? Kas leidub keegi, kes saaks kõigile ära osta või siis teeb igaüks seda kohe praegu ise?

 26. Võin kõigile bussipiletid ära osta, kui öeldakse, mitu vaja on.
  Praegu saan aru, et bussiga tulevad:
  Küllivan, Marko, Jon, Marju, Carry ja mina ehk seitse inimest? Andre on juba Ida-Virus?
  Raili seekord kahjuks ei tule siiski.
  Kas Bobile ja Carryle on telki vaja? Meil Marjuga jääb üks kahekohaline üle.

  • jawohl, võta ära ja jaga konto nr :)
   Minul telki pole kahjuks ja magamiskott on selline, et tundub et vist oleks hea mingit tuulekaitset jah :D Äkki saad selle kahekohalise kaasa võtta bussijaama, kinnitan enda koti külge !

 27. Aleks, palju bussipilet maksab, ma võin enda oma kohe ära kanda sulle. Jaga siis kuskil konto nr ka palun

 28. Kuidas on lood veevarudega? Kas peab anumaid võtma jne?

 29. Ostsin 8 bussipiletit: Küllivan, Marko, Jon, Marju, Carry, Andre ja mina. Pilet 8,3€, kontonr jagan Z-grupis.
  Külli, loen, et metsad on vett täis :D

 30. Iwan

  super matk

 31. Üliäge!
  Minu pildid:
  http://www.kyllitedre.com/password-protected/Personal/Viivikonna-matk-november-2016/ (Parool Z grupis ja siin Z-INFO siseringi möla all)

 32. Super lahe matk oli. Täna tundus töö tegemine nii tühine, et ma ei teinudki eriti midagi :)
  Siin on minu pildid
  https://drive.google.com/drive/folders/0B1nMsP6DjgXjQ1p0OExGdTZRNzA?usp=sharing

 33. Iwan

  hunnik minu pilte

 34. Matk oli igatahes üle ootuste äge :)
  Siin on meie matka GPSi kaart, 1. päevateekonda seal peal pole, kuna mina tulin ju autoga hiljem järgi. Kuid usun, et teie päevatee oli täpselt selline nagu alguses plaanitud sai (matkaplaani kaart on siin)
  Sai tehtud ka mõned üksikud pildid, link asub Z grupis.

  • Iwan

   1. päev erines plaanist niipalju, et Ahtmelt tulles pärast raudteed keerasime VKG plokitehase poole ja siis paremale raudtee ja Tabori datšade rajooni vahelt kuni Jõhvi-Vasknarva maanteeni

 35. hythelday

  Kes teeb matka eelarve exceli?

 36. Marju

  Siit ka mõni klõps https://goo.gl/photos/cBLf5PzYh88KYTzS6

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.