Päikesepüüdmisematk lõunaosariikidesse

Kui nüüd keegi arvab, et zombikad matkavad ainult xVirumaal, siis see on tõestuseks, et on võimalik ka muudmoodi. Kutsun meid üles 1.-3. detsembril Karula rahvusparki päikest püüdma.

10885463153_6b42e2f11b_o

Pildi autor on Ivan ning tõestusmaterjal on tehtud Karulas, novembris 2013.

Start reede õhtul pärast tööpäeva auto(de)ga Ähijärve suunas ning esimene oluline päevakorrapunkt leiab aset õhtul kell 22 seal samas Ähijärve ääres suitsusaunas. Kes soovib, saab magada soojas toas voodis, kes ei soovi, sellel on võimalus tähistaeva all öö mööda saata Suuremäe telkimisalal.

Esimene matkapäev viib meid laupäeval Karula vähemtuntud radu pidi kaarega lõuna poolt lõpuks Aheru järve äärde, kus öö  veedame võrdlemisi metsikult. Teele jääb sood ja metsa ning väga tõenäoliselt võtame kergemaks läbimiseks kaasa räätsad (selle varustuse pärast ise muretsema ei pea). Entusiastid saavad traditsiooniliselt ujuda, võib-olla ka juba tee peal. Teine matkapäev viib meid põhja poolt ringiga tagasi Karula rahvuspargi külastuskeskusesse. Teekonnast varsti ka lähemalt, kuid laias laastus on see plaanis umbes nii.

Ühtlasi on zombimatkad kannatanud veidi kriitika all, et kerge- ja lühikesevõitu. Seekord võib jälle öelda, et tuleb raske matk :) Kaardi järgi ja veidi nurgad sirgeks sõites on mõlema päeva distants 15+ km, maastik mitte kõige kergemate killast, seega tasub juba praegu trenni hakata tegema ning ühtlasi ka end käpaloenduseks üles anda. Palun anna enda osalemisest selle postituse kommentaarides märku ning siis mõtleme edasi ühisvarustuse ja gurmee peale.

Tehnilisest infost niipalju, et sauna eest on väikene tasu, kuid see jääb kamba peale siiski üsna sümboolseks. Räätsade pärast muretsema ei pea. Kes soovib voodis magada, arvestab kümnekaga padja all. Gurmee ja transpordikulu saab ühine. Antagu ka märku, kes on vajadusel valmis (oma) autoga kohale sõitma.

Kohtumiseni Karulas!

Categories: Matk | 18 kommentaari

Navigeerimine

18 thoughts on “Päikesepüüdmisematk lõunaosariikidesse

 1. alekseichik

  Vajadusel oma autoga käpp.

 2. superlike @ raske matk!

 3. marsruut tundub korralik. Mulle meeldib vahelduseks mingi metsane teema, ei saagi kogu aeg karjäärides ja Viivikonnas käia :D Tubli algatus!

  Me Külliga ei tule, kuna zombid peaksid seks hetkeks olema just paljunenud. Aga soovin head matka.

 4. Marju

  Lõunaosariikidesse…alati!

 5. Kindlasti kohal!

 6. Palun mind ka sisse arvestada. Hea meelega liigun matkale ka muud teed pidi kui Narva maantee. Kui meid, kes Tallinnast liiguvad, rohkem ei tule, siis pakun lahkelt liikuda minu autoga.

 7. Praegu ei saa veel lubada omapoolset osalemist.

 8. Kes veel ei ole otsusele jõudnud, siis palun mõtleme selleks pühapäevaks välja… siis teame edasi orgunnida ühisvarustust.

 9. Jumalaäge matk tuleb :)

  Teekond näeb täpsemalt välja nii:

  Esimesel päeval kokku 21,5 km ja teisel päeval kokku 14,5 km, nii et pühapäeval jääb aega kojusõiduks ka. Laupäeval alustame varakult, et valget aega sel kõige pimedamal ajal ära kasutada ja pühapäeval alustame ka varakult, et liiga hilja sõitma ei peaks. Leidsin internetiavarustest sellise reisikirja, mis annab, ma arvan, hea ettekujutuse sellest, mis ees ootab – see on üsna sama teekond, mis meil plaanis.

  Teekond liigub suures osas siiski mööda teid (ma loodan, et nüüd sportlased ei pettu), mõne allakilomeetripikkuse jupiga, kus teed ei olnud, aga oli tarvis minna. Selleks puhuks on meil räätsad. Esimesel päeval on sellist maad veidi alla 400 meetri läbi metsa (mis võib olla märg) ja vahetult enne laagripaika jõudmist; teine päev on selles osas veidi põnevam – ca 600 meetrit otse läbi… no, ütleme, metsa (mis võib olla märg) Kuikli järveni.

  Ilm tuleb ilus! Nii arvab yrno. Külma/sooja nulliringis ööpäevläbi, kaldudes kord veidi plussi, kord veidi miinusesse. Vihma ei tule, tuul ei puhu ja päeval paistab päike. Sellest hoolimata palun seisa hea, et sul on soojad riided, nii et saad vahetada täiskomplekti märgi riideid välja… no sest see on ikkagi Eesti ja sügis on olnud väga märg (st no lausa seekord oli viies aastaaeg ju sügisel suurvee näol) ja jääs ei ole ilmselt veel eriti midagi.

  Kaasa saunavarustus (selle saame jätta autosse) ja matkavarustus :)

  Minemas on meid praeguse seisuga Tallinnast Marju, Aleks, Raili, Jaanus, Indrek ja Marko/Age? ning Tartust Kaidi. Ehk 6 on kindel ja see kuus mahub kahte autosse, millest üks on minu ja teine sõltub nüüd veidi sellest, kas Marko tuleb (kui ei tule, siis Aleks ilmselt sõidab) ja kas kellelgi on mingeid erroreid kellaaegade suhtes. Kaidi korjame Tartust peale. Start Tallinnast hiljemalt kell 18, siis oleme kümneks Ähijärvel valmis sauna minema. Marko otsustab nüüd palun ära :) ja teised annavad märku, kellele selline logistikaplaan raskusi valmistab.

  Telgilahenduse ja ühisvarustuse võiksime nüüd siin selgeks saada – kes mida eelistab. Mina ise olen hammockis. Palun andke ka märku, kes millist ühisvarustust on valmis kaasa võtma. Minu käes on klubi potikomplekt, mis tuleb kaasa. Kaart ja GPS on olemas. Lisaks oleks hea saag ja kirves, kaks põletit ja esmaabitarbed igaks juhuks (siis on kindel, et neid tarvis ei lähe).

  Menüü peale mõtleme homme Kaidi ja Marjuga Tallinnas, peame Seiklusjuttudes kell 20:30 matkaplaani. Tule ka – kes üksteist ei tunne, siis on võimalus tuttavaks saada :)

  • Indrek

   Mina võin võtta kirve. 1xpõleti. Kus reedene kogunemispunkt saab olema? Ma stardin 17-st Laki tänavalt.

 10. Hei! Mina siiski kahjuks osaleda ei saa. Niiske ilm ja jahedus on põlve piisavalt valutama ajanud, et pean matkast loobuma. Ei julge riskida sellega, et edaspidi enam üldse matkata ei saa või et jään keset matka teistele koormaks. Nii lootsin, et saan teha esimese lõunapoolse matka, aga eks peab järgmist võimalust ootama jääma.

 11. Veidi veel korralduslikust poolest – läheme siis minu ja Aleksi autoga. Aleks võtab peale Raili ja Indreku, leppige ise kokku kes millal kus, aga proovime siiski jõuda 10ks sauna, muidu venib hilja peale ja järgmisel hommikul tahaks kell 9 liikuma saada. Nii jääb meil 6 tundi valget aega matkamiseks. Kui liigume sellise rahuliku 4 km/h tempoga ja peame tund aega lõunat, siis peaksime just loojanguks kohale jõudma. Marju ja Jaanus siis minuga ja Kaidi saab ilmselt ise kohale ja ka kohalt ära.

  Menüü vaates on plaanis reede õhtuks kerge grill, aga teepeal jõuame ilmselt koos stati wrappe maitsta. Mulle tundub, et nii mõnigi tunneb pärast sauna huvi katuse all ööbimisvõimaluse vastu – seda võime otsustada kohapeal, kes kuhu. Kes tahab oma voodit, varub kümneka. Hommikusöögi teeme majas veidi tubasemat sorti ning seal saame kooskõlastada ka ühisvarustuse nüansid ja ülearuse autosse jätta. Indrek võtab kirve ja põleti, Jaanus sae, Kaidi esmaabi ja põleti. Tean, et nii Aleksil kui Marjul kui Kaidil on telk, mis tulevad kaasa ja Aleksil veel lisaks katus. Täna lähme Aleksi ja Marjuga poodi ja ostame söögid. Joovastavad joogid ühismenüüsse ega kuludejagamisele ei kuulu, nii et selle eest vastutab igaüks ise. Pärast siis jagame toidu ja kütuse ja saunakulud. Mind saab kätte 56937829 ja näeme homme!

 12. kuidas läks?

 13. Läks nii, nagu Kristel lubas – Jumalaäge matk tuli!
  Kes viitsib, võib pikemalt muljetada, mina panustasin pildimaterjali ;)
  https://photos.app.goo.gl/CO6Tt5e9HZjzm16N2

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.