Hooaja avamatk Ohepalus

Märkamatult on saabunud 2018. aasta ning on aeg uus matkahooaeg avatuks kuulutada!

Seekordne avamatk toimub 02.03 – 04.03 ning viib meid Viitnalt piki Rutkaste-Ohepalu oosi läbi Ohepalu Tapale. Jah, ma tean, me oleme midagi sarnast ükskord varem juba korraldanud – see suvine matk, mis on läinud ajalukku kui üks verisemaid zombiüritusi üldse.

DSC_4452

Nii et kas ma siis kordame sama asja?

Ei, tegelikult mitte. Isegi marsruut ei ole päris sama mis tookord. Teine on ka aastaaeg, muutunud on maastik ja ka seltskond. Ning kirsiks tordil on õhtune saun/kümblustünn/jääauk/peavari Ohepalus, Linnumäe loodustalus.

Plaan on siis järgmine: alustame 2. märtsi õhtul Viitnalt ning ööbime sealsamas lähedal, Viitna Linajärve ääres metsas. Kui keegi peaks leidma, et metsas ööbimine on veidi ekstreemne (mul ei ole ausalt õrna aimugi, milline ilm siis on, kuid arvatavasti on ikkagi talv) siis saab ta tulla järgmisel, 3. märtsi hommikul Viitnale ning siis meiega koos matkama hakata.

Sel päeval ongi meil ees ca 17 km pikkune matk – alustuseks rändame Viitna järvede ääres, kuni jõuame Loobu jõeni, siis ületame jõe piki vastloodud rippsilda (üks tuttav tegi möödunud suvel :) ) ning tõuseme siis Tapa-Pikassare vallseljakule, piki mida rändamegi Ohepalu külla (mööda sedasama oosi käisime osaliselt ka aastaid tagasi, oosist eemal on marsruut seekord pisut teine, nii et kattuvus on ca 60 % :) )
Nimetatud vallseljak on üks suurimate kõrguse vahedega oose Eestis, kõrgemates kohtades on oosi harja ja jalami vahe ligi 50 meetrit, nii et allpool kasvavate puude ladvad rajani ei ulatugi. (Tegemist on vana jääaegse liustikujõe põhjaga – pärast jää sulamist sai jõeorust hoopis kõrge-kõrge voor). Seesama oos on minu tähelepanekute põhjal ka vähemalt kahe hundikarja territoriumi piiriks – rajal käies tuleb vaadata ette, et piiritähistesse – huntide s**ahunikutesse ei astuks.

Ohepalus ootab meid saun, mille juurde kuulub ka õues olev sooja veega kümblustünn ning loomulikult ka jääauk. Ööbida saab katuse all, nii et telki püstitada ei ole vaja, mingisuguse magamiskoti aga võiks ikkagi kaasa võtta, sest voodiriiete olemasolus ei ole ma 100% kindel, samuti ei pruugi olla piisavalt voodikohti, nii et mõned peavad magama põrandal, seega ka magamismatt on paraku vajalik.

Linnumäe

(foto Linnumäe talu kodulehelt)

Viimasel päeval, 4. märtsil on meil ees ca 12 km pikkune matk Tapale. Kirsiks tordil on raja viimane lõik, seesama mis Tapa linna ja Tapal painevate sõjaväeüksuste koostöös (õigemini selle puudumise tõttu) korralikult üles songitud sai ning millest ma hiljuti ka meie FB grupis kirjutasin. Võibolla saavad jalad märjaks, võibolla on kõik korraliklt jääs, eks paistab.

Tapalt aga saab istuda rongile ning sõita endale vajalikus suunas kodu poole.

Sauna ja majutuse eest tasuma ei pea, see on minu poolt. Sööme ikkagi ühiselt, nii on lihtsam ja mugavam. Ma loodan, et selleks matkaks jõuame hankida ka uue esmaabipaki, elu on näidanud, et… sealkandis läheb vaja.

Kaardilink Google Mapsis asub siin.

Muu info – transport, söök, kaardid, muu värk – täieneb jooksvalt, nii et hoidke blogil silm peal!

Ohepalu 1 Ohepalu 3

Categories: Imeline Eestimaa, Matk, Talvematkad, tulevikuplaanid | Sildid: , , , , , , , | 27 kommentaari

Navigeerimine

27 thoughts on “Hooaja avamatk Ohepalus

 1. Iwan

  marsruut on absoluutne klassika. hea plaan.

 2. Super. Tänud algatuse eest. Ootan juba suure huviga :)

 3. Marju

  Olen suur ja karvane käpp…ja võin jätkuvalt metsagurmee ideede osas panustada.

 4. Veel organisatoorset infot.

  Laupäeva õhtul ööbime me Linnumäe loodustalus, mis on vana popsitalu kus meil pole ei elektrit ega muid tänapäevaseid mugavusi, seetõttu peaksime me kaasa võtma mõned laterad või küünlad või muud valgusallikad (ehkki neid on kindlasti ka kohapeal aga hea, kui endal on varu).

  Kohapeal ootab meid soe talu, saun, sooja veega kümblustünn ninng jääauk :) Rohkem infot sellest võluvast kohast leiab siit: http://www.onnela.ee/content/linnumäe-loodustalu

  Kui keegi peaks leidma, et ta ikkai talvises metsas ööbida või matkata ei suuda, siis sellele on kaks lahendust – variant 1 on tulla laupäeva hommikul Viitnale kohale ning meiega kos sealt matkama hakata.
  Variant 2 (eriti pehmetele :p ) on tulla õhtuks autoga Ohepallu kohale, Linnumäe talu juurde ning lihtsalt meiega koos hängida, chillida ja saunatada. Jah, sinna saab ka autoga ligi. Koha koordinaadid on järgmised: 59.343621,25.961132,

 5. Mitte et ma öist ööbimist metsas kardaks, kuid arvatavasti ühinen matkaga laupäeva hommikul. Püüan veel logistika paika loksutada.

 6. mina seekord ei osale isakohustuste tõttu. Head matka!

  • Jajah, ma sain esiti su entusiastlikust kommentaarist aru, et oled naksti kohal :)

 7. Mina osalen

 8. mina võtan plaani nii, et mul on üks natuke kahtlane plaan reede õhtul Tartusse teatrisse minna. kui see juhtub, siis ma liitun laupäeval millalgi, pigem nii, et matkan kohale, kuhu vaja. kui teater ei juhtu, siis reedest kohal. telgikohta ei vaja, nagu ikka.

 9. Stiina

  Ma hea meelega liituks samuti ning juba reede õhtust. Läheb küll tõenäoliselt varustusega väheke abi tarvis :)

  • Imeline!
   Me pakume siin igasugust abi nii varustuse kui nõu osas. Kristel aitab sind hea meelega :D

 10. Mul on teile üks kurb teadaanne, loodan, et peale seda te mind mädandnud tomatite ja kapsaga loopima ei hakka ning suudate ka endi eludega ilma püsiva hingelise traumata edasi minna.
  Ma küll lubasin kõigele mugavustele lisaks ka õues oleavt suurt kümblustünni, kuid reaalsus tegi siin väikesed korrektuurid – keegi ei aimanud, et meie matkanädalavahetus keskmisest nii palju külmemaks kujuneb. Sellise ilmaga tekib tünni kütmisega aga veidi takistusi – esiteks vee saamine sinna patta nii, et see vahepeal ei jäätuks või ei lõhuks pada, siis selle vee soojendamine (seda vett on ligi 4 tonni, see on SUUR) ja soojas hoidmne nii, et pada kahjustada ei saaks aga vesi oleks ikkagi ühtlaselt soe jne – ühesõnaga peremees oli selles osas üsna murelik. Tuletan veelkord meelde, et läheduses ei ole veevärki ega ka elektrit.
  Et siis kui me seda välitünni väga tahame, siis on sellega tavapärasest rohkem tööd ja energiakulu ning selle eest tuleb ka üksjagu rohkem maksta. Kui nüüd imet ei juhtu ja ilm sulale ei pööra, siis mina isiklikult olen nõus soojast tünnist loobuma, sest saun, soe talukamber, lumi ja jääauk on meil ikkagi ju olemas.

  • Mina isiklikult olen nõus, et pole vaja hakata tegema ebainimlikke pingutusi tünniga, kui tegelikult on heaks ajaveetmiseks kõik muud toredused olemas.

 11. Et kes siis kindlasti laupäeval matkata ühinevad?
  Võiks koos mõelda liikumisele Viitnale :P

 12. Stiina

  Kristelile juba märku antud, et see kord siiski jääb mul matk kahjuks vahele aga kindlasti jätkuvalt huvitatud järgmine kord liitumast :)

  • Kahju, ma arvan, et sul oleks äge olnud. Aga no järgmine kord on ka kindlasti äge. Kohtuiseni siis järgmisel matkal!

 13. Logistikaplaan on siis järgmine:

  Mõistlik on Viitnale kohale sõita bussiga ning Tapalt ära rongiga. Kui keegi tunneb, et no ühistransport kohe kuidagi ei sobi (va. need, kes laupäeva õhtul Ohepallu tulevad), siis eate arvestama, et peate oma auto kuidagipidi Viitnalt pärast kätte ka saama.

  Kuna reede on tööpäev, siis hommikul me kohale minna ei saa, ega ka mitte väga vara õhtul.
  Ainus sobilik buss Tallinnast väljub Viitnale kell 21:00 bussijaamast ning jõuab kohale kell 22:03. Varasem väljub 17:25 ning jõuab kohale 18:28, kuna meil on esimesel peval kõndida ca 900m siis ei näe ma suurt põhjust nii vara kohale minna.

  Tallinna poole tagasi saab Tapalt rongiga (no Tartu poole ka). Tallinna poole saab minna näiteks 14:55, 15:51 ja 16:26 rongidega, hilisemad lähevad juba kella 19 paiku.
  Tartusse aga 15:07, 16:09 ja 17:36 rongidega.

 14. Viimased meeldetuletused enne pakkimist:

  Reede öö vastu laupäeva tõotab tulla jahe, jäädes kuhugi -15 -20 kraadi vahele. Tuult aga õnneks eriti pole. Palun riietuge vastavalt!

  Telgis magajatel peab olema kaks lebomatti, muidu on krdi külm.

  Kuna lind on palju, siis soovitan kaasa võtta ka bahillid, et püksisäärtesse suurel hulgal lund ei koguneks.

  Vaadake üle, kas teil pealampide patareid on täis nng vajadusel võtke kaasa varukomplekt. Külm sööb need väga kähku tühjaks.

  Esimesel ööl on meid minu arusaamise järgi viis inimest. Kuidas on meil lood telkidega? Mina saan välja pakkuda kaks kahest telki.

  Laupäeva õhtul on saun. No seega oleks saunalina päris hea mõte kaasa võtta. Ka sandaalid/platud tulevad siis kasuks.

  • Stiina

   Hei, change of plans. Olen siiski ka juba täna tulija :)

 15. Liigun laupäeva viitnale:

  11:30 – 12:36
  Tallinn – Rakvere

 16. Väga head matka teile ja soojust magamiskottidesse!

 17. Suur-suur tänu kõigle, kes osa võtsid – kõigile, ka neile, kes vaid õhtuks meiega liitusid. Uusi ja toredaid inimesi on alati tore kohata.
  Ning neile, kes kogu matka kaasa tegid – te olete eriti tublid. Nii nagu esimenegi kord seal kümmekond aastat tagasi oli seegi retk tõsine väljakutse nii füüsiliselt kui ka vaimselt. Loodan, et teil tervis väga kannatada ei saanud :D
  Mina kahjuks eriti pilte ei teinud, pole midagi üles laadaida. Kuid neilt, kes nii teel kui laagris pilte ja videosid klõpsisid, ootame jäädvustuste jagamist!

 18. kas tõesti pole kellelgi pilte teie vägevast seiklusest?

 19. Minul läheb videoga veel paar päeva aega

 20. Ohepalu matka video

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.