Hundikuulamismatk Põhja-Kõrvemaal 18.-20.05.

Howling wolves

Hundid. Pildi autor Tim Davis/CORBIS

Kevadeti on see aeg kui hundivanemad koos pisiperega koonud kuu poole tõstavad ja lasevad ulu valla. Väikesed proovivad ka olla karmid võsavillemid, aga nende ulg on veel selline… kiunumine.

Üks tore koht kus ma huntide ulguimist just nimetatud viisil korduvalt kuulnud olen, on Põhja-Kõrvemaal asuv Venemäe telkimisala. Asub see künka otsas ja kõik Jussi nõmmel ning Võhma ja Püüsaare rabades öösiti toimuv kostab sinna kätte ära. Lähme proovime, ehk kuuleb metsasusisid ka sel korral.

Alustame reedel, 18.05 õhtupoolikul Aegviidust – sinna saab mugavalt rongiga kohale. Kuna Põhja-Kõrvemaal asuvad RMK peatuskohad on Aegviidust kõik üsna arvestataval kaugusel, tuleb meilgi esimesel õhtul tõsisem käimine ette võtta – teekond Aegviidust Venemäele mööda matkatee Oandu-Aegviidu-Ikla haru on üsna täpselt 12 km.
Sinna jääme ka ööbima ning hea õnne ja enam-vähem siivsa käitumise korral võib seal ka kõiksuguseid loomi häälitsemas kuulda.

Järgneval päeval, 19.05 on mõistlik edasi minna, ning et sündmusel oleks ka matka ilmet, võiks lausa Järvi järvedeni välja kõndida. Sinna on tervelt 17 km, eeldusel, et käime mööda matkateed ja Jussi õpperada. Teele jääb mitu lõkkekohta ja vaatetorni, kus võib soovi korral niisam tšillida, vaadet imetleda või lõunat süüa. Kui keegi tunneb end eriti laisana, siis võib ta ka lõigata ning teisi oodates kuskil põõsas häbeneda. Või üksi lõunat süüa.

Kuna on nädalavahetus, siis on oht, et rahvast on palju ning Järvi järvede ääres võib ka teisi seltskondi olla, kes kevadõhtust idülli oma tempoka muusikavalikuga ilmestavad. Ruumi seal aga jätkub ning on päris tõenäoline, et meiegi mõne lõkkeaseme äärde ära mahume.

Sellest kõigest saab järeldada aga ka seda, et Järvi järvede äärde saab autoga üsna lihtsasti ligi – kes on olude sunnil linnas ning kaasa matkata ei saa, saab vähemasti autoga kohale sõita ning meiega metsas lõkke ääres tšillida.

Kolmandal päeval aga peab sammud linna poole seadma – ca 9 km kaugusel (võibolla ka lähemal kui minna mööda mitteametlikke radu) on Tallinna – Narva maantee, millel asuvast Kolga tee bussipeatusest on lootust saada sellise bussi peale, mis meid lõpuks ometi koju tagasi sõidutab :)

Reedel väljuvad rongid Tallinnast Aegviidu poole (neid väljub loomuikult veel aga need on mõistlikud ajad):

17:03 Tallinn – 17:53 Aegviidu
17:45 Tallinn – 18:35 Aegviidu
18:06 Tallinn – 18:46 Aegviidu
18:40 Tallinn – 19:30 Aegviidu
19:30 Tallinn – 20:20 Aegviidu

Mida varem me alustame, seda parem, meil on ca 2,5h käimist sel päeval. Palun pange niteks kommentaaridesse kirja, mis kellane rong teile sobib. Kui võimalik, siis võiksime sihtida seda 18:06 rongi näiteks.

Ära saab Narva maanteelt Loksa tee bussipeatusest järgnevatel aegadel:

12:16 – 13:05 Rakvere-Tallinn
13:42 – 14:30 Narva – Tallinn
14:40 – 15:25 Rakvere – Tallinn
17:01 – 17:45 Narva – Tallinn

 

Kõrvemaa matk

Categories: Imeline Eestimaa, Matk, tulevikuplaanid | Sildid: , , | 21 kommentaari

Navigeerimine

21 thoughts on “Hundikuulamismatk Põhja-Kõrvemaal 18.-20.05.

 1. Iwan

  ootame täpsemat plaani.

 2. Mina olen in. Kui on millegi organiseerimisel abi vaja, siis palun teada anda

 3. Teeks seekord ühe vahva gurmeeplaani. Vabatahtlikke väljamõtlejaid-realiseerijaid?

 4. Iwan

  kuidas edeneb täpsema plaani avalikustamine?

 5. Iwan

  autoga pääseb ka Venemäele, kui ma hästi mäletan.

  • Saab küll, jah.
   Õnneks on see koht väiksema külastuskoormusega ja väga halvas seisukorras juurdepääsuteedega, nii et ehk ei ole seal reede õhtul kedagi ees.

   • Iwan

    mõned aastad tagasi oli see tee sõiduautoga (täitsa tavalise linnaautoga) läbitav. Kas midagi on oluliselt muutunud?

    • Mõne aastaga võib ilma kõvakatteta metsateede seisukord väga suurel määral muutuda, eriti kui teedel liigub rasketehnikat.
     Ma tegelikult ei tea, millises seisukorras see tee hetkel on, kuid möödunud sügise hakul oli see küll väga nutuses seisus. Võibolla on nüüd üle hööveldatud või täidetud, pole seal üle poole aasta sõitnud.
     Ma saan aru, et sa tahad tingimata autoga Venemäele tulla?

     • Iwan

      kaaluksime Külliga seda varianti

     • Aga juhul kui telkimisalal oleme ainult meie, siis katsuge palun autoga mitte lagedale välja sõita, vaid jätke see eemale puude vahele. Mootorimürin kostab päris kaugele. Mida vaiksemalt me suudame olla, seda suurem on tõenäosus seal kedagi kuuda.

 6. Venemäele saab ju jumala ilusti autoga?

 7. Logistikaplaani update – mina stardin reede hommikul juba Lahemaa suunas oma autoga. Pealelõunaks jõuan Aegviitu ning jätan auto ilmselt matka ajaks sinna parkima. Kui meid on pühapäeval Tallinnasse tagasi minemas kokku ainult neli, siis saame sellega tagasi sõita ka, lihtsalt vahepeal peab siis reedeõhtuste külaliste või Kaidiga või kuidagi logistika tegema ja ühe auto lõppu sõitma. Ühtlasi ei pea lõpp sellisel juhul olema kindlasti seal, kus praegu, kus, nagu ma aru saan, on võrdlemisi kõrge tõenäosus, et keegi metsa vahele pargitud auto vastu ebatervet huvi tunneb. Igal juhul – Kaidi, kas täpsustad ka oma plaane… ja siis võiks need logistikaplaani detailid lõplikult lukku panna.

 8. Mina stardin reedel Kohilast peale RMK metsaistutustalguid nii nelja-viie ajal ja seega peaks Aegviidus olema viieks-kuueks. Kuna auto on talgutel vajaminevat träni täis, siis peaks arvestama sellega, et minu autot matka lõppu ette viia poleks mõtet. Nimelt vaevalt sinna matka lõppedes peale ühe inimese lisaks minule peale mahub.

 9. Marju

  Siis jõudmine rongiga Aegviitu oleks mõistlik ka ajastada sinna kuue kanti. Poisid, kuis teil ajagraafik ette näeb? Ma ideaalis võtaks 17.45 rongi, mis jõuab 18.35.

 10. Süngime ühisvarustuse ka: mul on klubi potid-pannid ja kolm poolikut gaasi. Seekord tulevad ausõna kaasa, sest esimest korda aegade jooksul pakin reaalselt kotti eelmisel õhtul :D Andre, sul vist on klubi põleti? Lisaks tuleb kaasa Aleksi tarp (tänx, Aleks) – sinna alla mahume kõik magama. Marko teeb menüü ja orgunnib poeskäigu.

 11. Võtke palun potid, pannid, pannilabidad kindlasti kaasa. Ja gaasid ja muu juurde kuuluv ka. Toitu pole vaja võtta ja maitseaineid ja teed ka mitte. Kes tahab kindlasti kohvi, siis palun see ise võtta. Mina seda lurri menüüsse sisse ei pane :)

  Teeks ühe checki ka veel. Kui keegi jäi välja, siis palun märku anda.

  Kõik matka söögikorrad – Kristel, Marju, Kaidi, Andre ja mina.
  Reede õhtusöök – Ivan, Külli ja Mark (kelle toit tuleb eeldatavasti Külli poolt). Vitali koos tütrega pidid liituma hiljem, seega neid sellesse söögikorda ei arvesta.
  Laupäeva hommikusöök – Ivan, Külli ja Mark (vt. juttu eespool) ning Vitali tütrega.
  Laupäeva lõunasöök – Külli ja Mark (endiselt matkab enda menüüga)

  Menüü on enam-vähem koos. Tahaks veel kogused paika saada.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.