Posts Tagged With: šotimaa

Šotimaa 2014

Zombid Šotimaal by Ky

Zombid Šotimaal by Ky

Matk toimub 21.-28.09.2014

Laupäeval, 20. septembril vaatame MAFFI viimase filmi ja suundume Tallinna või chillime veel Lihulas, kuid igal juhul –

Logistika

P 21.09. kohale

6:05 – 6:40 Tallinn – Helsinki (35 min, Flybe Nordic/Finnair, AY2118)
8:25 – 9:25 Helsinki – Manchester (3 h, Flybe Nordic/Finnair, AY2933)

(12:15 – 12:50 Amsterdam – Glasgow (KLM KL1475))

12:30 – 17:15 Manchester – Glasgow (4 h 45 min, Megabus) – piletid on ostetud: Ivan, Külli, Bobjor, Jon, Marju, Aleks, Kristel. Buss väljub kohast “Shudehill Interchange, Stand G“, mis on leitav GoogleMapsis; meil on 3t aega, et sinna lennujaamast jõuda. Glasgows saabub buss Buchanan Bus Station-i

18:00 – 21:00 Glasgow – Fort William (~3 h, Citylink) – piletid on ostetud: Ivan, Külli, Bobjor, Jon, Marju, Aleks, Kristel, Annemarie, Hanna, Daniel. Buss väljub Buchanan Bus Station-ist. Manchesterist saabujad on igal juhul juba seal, Amsterdamist tulijatel on navigeerimiseks 5 tundi.

P 21.09 õhtu ööbimisega tegeleb Kristel

E 22.09. – L 27.09. kuus päeva matkamist

P 28.09. tagasi

7:00 – 10:00 Fort William – Glasgow (~3 h, Citylink) – piletid on ostetud: Ivan, Külli, Bobjor, Jon, Marju, Aleks, Kristel, Annemarie, Hanna, Daniel. Buss saabub Buchanan Bus Station-i, kust hollandlastel on lennujaama saamiseks vähemalt 1,5t, kui arvestada lennujaamas olekut 2t enne lendu.
11:00 – 15:25 Glasgow – Manchester (4 h 25 min, Megabus) –  piletid on ostetud: Ivan, Külli, Bobjor, Jon, Marju, Aleks, Kristel. Buss väljub Buchanan Bus Station-ist ja viib Shudehill Interchange, Stand G-sse. See on ainuke koht, kus meil hakkab kiire, kuna lennuni on vaid 2t ja 25min, ja peame võtma takso või kiirrongi lennujaama, et check-ini jõuda teha. Kiirrong väljub Picadilly Station jaamast 15:53, 15:58, 16:13, 16:17, jõuab lennujaama maks 20 minutiga, maksab 4.10£. Picadilly jaama on bussijaamast minna 15-20min.

(13:25 – 16:00 Glasgow – Amsterdam (KLM KL1476)
17:50 – 22:30 Manchester – Helsinki (2 h 40 min, Flybe Nordic/Finnair, AY2938)
23:45 – 0:20
Helsinki – Tallinn (35 min, Flybe Nordic/Finnair, AY2117)

Marsruut

Tundub, et matkame mööda East Highland Way’d ning läbime kaks esimest osa. Matkaraja kohta kirjutab ka Wikipedia. Teele jääb 1343 m kõrge Ben Nevis‘e mäetipp. Kokku peaks tee olema 75 km ehk keskmiselt 12,5 km päevas, sh raskem maastik kui Eestis ning vaatamisväärsused.

E 22.09. I matkapäev

T 23.09. II matkapäev

K 24.09. III matkapäev

N 25.09. IV matkapäev

R 26.09. V matkapäev

L 27.09. VI matkapäev

Palun mõtleme raja võimalike peatuskohtadega läbi. Mõtleme välja, kust saame korraliku kaardi. GPSi (juhul, kui selle kaasa võtame) peaks ka orgunnima kohaliku digitaalkaardi.

Varustus jaguneb mõtteliselt kahte gruppi: 1) Bob, Külli, Ivan, Aleks, Kristel ning 2) Jon, Hanna, Daniel, Annemarie, Marju.

1. grupi ühisvarustus: bensiinipõleti, kütusemahuti(d) ja tuuletõke (Bob), gaasipõleti (Ivan laenab Jaanuselt), pott ja suur lusikas (Ivan), kann (Külli), kirves (Aleks laenab Andylt).

2. grupi ühisvarustus: bensiinipõleti, kütusemahuti(d) ja tuuletõke (Anni/Marju laenab Andrelt), gaasipõleti (Daniel), pott ja suur lusikas (Anni/Marju laenab Andrelt), kann (Anni/Marju laenab Andrelt), saag (Anni/Marju laenab Andrelt).

Ühisühisvarusts: esmaabi (Anni/Marju laenab Andrelt, Hanna vastutab valdkonna eest), pann ja pannilabidas (Daniel), prügikotid ja mäkkaiver (Marju), maitseained ja tee (Külli).

Kohapealt osta: priimusekütused ja meelepärased joogid.

Menüü

6 matkapäeva, 10 inimest

6 hommikusööki, 6 õhtusööki, 6 lõunat

Hommikusöögid

3 x mitmehelbe puder pähklite ja kondenspiimaga

3 x tatrahelbepuder sulajuustuga

Kiirkohv, tee

Lõunasöögid

Võileib ja kiirsupp/nuudlid/kartulipuder. Olen arvestanud 2 võikut näkku + kiirvärk omal valikul.

Tee

Õhtusöögid

  1. Burritod “Ivani palve”

  2. Orsoto viineripada

  3. Makaronid tuunikalaga a la Bobjör on Ice

  4. Pasta bolognese ehk makaronid lihakonservi-tomatikastmega

  5. Metssea hõrgutis ehk kiirkartulipuder metsseakonservi, tomatikastme ja ploomidega NB! Gruppe integreeriv toit!!!

  6. MMM ehk mõistatuslik metsamöga

Tee, halvaa, šerbett

Snäkid teel

2 pakki beef jerky’t kamba peale päevas

2 müslibatooni per nägu per päev

Kes tunneb, et talle siin nimekirjas olevast väheseks jääb, varustab end ise lisasöödaga.

Veel mõelda: vajalikud kütusekogused, kindlustus (igaüks vastutab ise enda eest), akulaadimisvahendid, GPS. Kui kellelgi tuleb veel midagi olulist meelde, lisage kommentaariumisse.

Categories: Matk, tehtud, tulevikuplaanid, zombid ja maailm | Sildid: , , , | 126 kommentaari

Blog at WordPress.com.