Zombifliiside tellimine

Meil on juba mitu aastat olnud plaan teha ühed zombikate fliisjakid – kunagi tellitud klubi t-särgid on enamusel nüüdseks vist juba läbi kulunud (vähemalt minul küll)

Me võiksime siinkohal mingites piirides kokku leppida, mida me siis soovime, siis on lihtsam otsida ja valikut teha; vastasel korral võib fliiside hankimine veel kaua venida ;)

Palun mõelge ja pange kirja, milline peaks üks zombikate fliis olema. Mõned kriteeriumid, mille peale mõelda oleksid järgmised:

*Soojapidavus. Kas fliis võiks olla pigem paks ja raske ja hästi soe või selline õhem ja kergem ning kantav ka suvel? Selles mõttes, et kas selline tõsine talvine fliis või pigem sügisene-kevadine (mõelge, mida teil endal vaja võiks olla)

*Värv. Millist värvi eelistate?

*Kujundus. Milliseid kujunduselemente peaks fliisil olema? Suur või väike ZT logo, üks või kaks, rinnal või seljal või ülse kuskil mujal…

*Funktsionaalsus. Kõrge või madal krae, kapuuts, kui palju taskuid ja kuskohas, kui palju pingutuspaelu, varukatel kinnitusaasad kinnastele, eraldi sisetaskud, lukuga taskud, taskud telefonidele, jms.

*Kas fliisil võib olla ka mõni muu logo peale meie oma?

*Hind. Milline oleks see summa, mille oleksite nõus selle überfliisi eest välja käima?

Categories: matkaklubi Z, tulevikuplaanid, Varustus | Sildid: , , | 16 kommentaari

Navigeerimine

16 thoughts on “Zombifliiside tellimine

 1. Tsau
  Jaanus arvab, et fliis võis olla pigem kevad/sügis (kui palju seda murakülma sääl Eestis ikka enam onju?!) ja kuna seda peab justkui kantama matkates, siis on ju nahk palav nii ehk naa?
  Mugavuste kohta pealt võiks olla fliis eest lukuga täies pikkuses, kaks taskud külgedel mõlemal ja kõrge kaelus. Millestki rohkemast ma võibolla ühe lihtsa fliisi puhul puudust ei tunneb, kõik pingutusmehanisme ja kinnaste kinnitused jääksid pigem koorikjope kanda, ma arvan. Siis jääks fliisi hind ka odavam ja ma arvan, et üle $70 keegi väga palu maksta taha?
  Üks suur Z logo seljal ja üks väiksem ees rinnal ühel pool, teisel pool võiks olla (optional) matkapositsiooni nimetus a la Joodik või Varumees vms

  • ahjaa, ja värv võib olla ju samasugune värv, nagu oli z tee särgi värv, selline tumedam hall

  • Selle positsiooni kohta nüüd ei oska öelda, mõni võib sõrad vastu ajada… :D
   Aga näiteks nimi võib ju küll olla?

 2. Kuna tegu on ilmselt kallimapoolse tootega (ca 50-60€), ja kuna mul on juba kodus 5 suvalist fliisi, siis mina tahan kindlasti igatpidi head fliisi ja ehkki ma ei taha mingit ühisüritust torpedeerida, siis ma ikkagi tahaks väga, et see oleks just see minu jaoks õige asi.

  * Aastaajaliselt ma pigem vb eelistan isegi mingit soojemat/paksemat fliisi, mille point on teda kanda laagris pärast matka. Minuarust ei ole mõnusamat matkariietust, kui 1 hea soe fliis. Matkates nagunii seda eriti ei kanna, pigem sooja pesu ja jopet.

  * Funktisonaalsusele ma väga palju mõelnud ei ole, aga mulle tundub kapuuts veits mõtetu. Selleks on müts ja buffid ja vajadusel jope kapuuts. Kapuuts teeb fliisi kohe suuremaks (võtab kotis rohkem ruumi ja kaalu). Fliis ise kindlasti eest lõpuni lahti käiva lukuga. Krae kõrge. Taskud kindlasti lukkudega. Mobiilitaskule ja muudele ime-gadgetitele polegi mõelnud, ma arvan, et me jäämegi otsima seda ideaalset fliisi.

  * Z-Logo sai kokku lepitud õlavarrele, sest sealt see paistab ka kotti kandes välja.

  * värvidelt eelistan huvitavamaid ja naiselikumaid värve – lilla, oranž, tumeroosa, mingid muud ebamäärased huvitavad varjundid jne. On käinud läbi ka arutlus, kas fliis peaks olema kõigil ühte värvi, (st vähemalt nii, et naistel on üks värv ja meestel ka ühesugune) Ma ei ole otseselt selle idee vastu, aga mulle isiklikult paljud värvid üldse ei meeldi, ntx ma ei taha kindlasti musta fliisi ja pole ka vaimustuses sinisest, punasest ja rohelisest, ja osad värvid tunduvad heleduse tõttu väga ebapraktilised. Seega mis see lahendus siin siis on?

  * kindlasti eelistaksin naiste taljes mudelit.

  Good luck selle fliisi leidmisega, minuarust ei müüda siin meie turul ikka kohe üldse mitte midagi.

  • Miks peaks fliis olema kõigil üht värvi? Mis mõte sellel on? Kas me otsime vormirõivaid? :P

  • Uurin muid kanaleid. Poest või turult sobiva toote leidmine on nvn üsna kallis lõbu. Ning mei ei pea ju vaid Eesti turuga piirduma. Ja lõpeks võib lasta selle fliisi ka valmistada, ku see röögatult kallis pole.

   Matka- ja spordirõivad on tihti kallid just brändinime tõttu – imsalgelt on fliisjakk, millel on peal kirjas The North Face või Haglöfs või Mammut oluliselt kallim täpselt samasugusest jakist, millel seda logo kirjas pole.

   Fliismaterjalidel tegelikult nii suurt vahet pole, polüesterkiust on need kõik. Jah, on materjale, mis on sama kaalu/paksuse juures pisut soojemad ku teised (nt Polartec Thermal Pro – kiud on seest õõnes ning pealt karvane jms) kuid näiteks tavaline Polartec Classic on lihtsalt täiesti harilk polüesterfliis.
   Jah, vahe on materjali paksuses – suvalised “suveniirfliisid” kipuvad tihti olema lihtsalt väga õhukesed või kuidagi venivad või viletsate õmblustega… Aga no need maksavad ka sama palju kui t-särgid.

   Mul ei ole hetkel aga aimu kui palju tikkimine maksab. Kas keegi oskab aidata?

 3. selline oli mitmete seisukoht, et siis on ühtekuuluvustunne vms

  • Ma ei arva,et meil peaksid flisid kõik üht värvi olema – kui mulle antaks roosa fliis, siis ma lihtsalt ei kannaks seda, olgu see nii hea kui tahes või olgu sel nii palju logosid kui tahes. Peamine on ikka see, et inimestele see jakk ka meeldiks, sellest oleks kasu ning nad seda kannaksid. Kui meil on kõigil küll väga ühtekad rõivatükid kuskil olmas kuid mõned neid ei kanna, siis ei saa mingist ühtekuuluvustunnet samasuguse rõivastuse kandmise tõttu ju ikkagi olla. Ja ma ei ole tegelikult üldse kindel selles, et sama värvi riiete kandmine meie ühtekuuluvustunnet ka tegelikult väga palju juurde annaks.

   Arvan, et piisab sellest, kui meil on näiteks kahte või kolme erinevat värvi sarnase tegumoega jakke, millel on zombikate logod peal – kui kõik kannavad meie logoga riideid siis annab see “ühtekuuluvusele” enam juurde kui see, et meil on kõigil üht värvi jakid, mida pooled ei kanna või kannavad vastu tahtmist.

 4. Meestele siis näiteks sinisem meestemõõdus ja naistele lillakam fliiis naistetalje järgi? Võib olla nii õhem kui paksem, vaatame kumba rohkem soovitakse. Kapuutsi asemel võiks jah kõrge kaelus olla lihtsalt Ees täispikkuses lukk. Lukkudega küljetaskud. Z nt parema õla juures.

 5. mul on ediselt ainult üks kriteerium… varrukas olgu õige pikkusega :D ja noh üleüldiselt peab istuma hästi selga ja olema mõnus, muidu lihtsalt raharaiskamine, sest ei kannaks teda…

 6. Lisan enda poolt siis ka mõned asjad, mis mulle fliisi juures meeldiks.

  Materjal võiks olla lihtsalt tavaline fliis ilma tuulekaitseta – windstopperid kipuvad olema umbsemad ja vähem hingavad, lisaks ka kallimad ning need kuivavad ka aeglasmalt. Tuule jaoks on koorikjope.

  Ma ei tahaks hästi rasket ja väga sooja jakki – need on üldiselt päris kogukad; äge oleks kui see ikka ka jope alla mahuks. Kuna nagu enne mainiti, siis meil ei ole üldiselt väga palju pakaselisi päevi kuid väga palju on vihmaseid – seega võiks see jakk olla selline, mille sisse ma ära ei sulaks, kui ma pean sellele koorikjope peale panema ja siis ka veel midagi tegema. Niisama istudes ja külmetades saab ju veel veste ja muid asju ülestikku selga laduda.

  Kapuuts ei meeldi ka mulle väga, sellest kipub pigem tüli rohkem olema kui asi väärt on – see jääb lihtsalt igale poole ette kui see pearajasti peas ei ole.

  Krae peaks olema ika kõrge aga maitte hirmus kitsas – mugav on kui saab väga räige ilma korral krae kuni ninani kinni tõmmata ja kõrist ikka õhk veel läbi käib. Mul oli kunagi üks fliis, mille krael oli windstopper (ainult krael) see oli küll päris mõnus. (se sai niisama mainitud, sellise asja olemasolu ei ole väga oluline tegelikult)

  Õlavarrel olea logoga olen täiesti nõus, ehkki – rinnal olev logo paistab paremini välja kui seljakotti seljas pole :) Kui pole väga kallis, siis äkki lausa kaks logo?

  Rinnatasku on hea, see võiks olla lisaks küljetaskutele – siis saab sealt asju kätte ka siis kui seljakott on seljas ja puusavöö kõvasti kinni.

  Mulle meeldiks tumehall värv (charcoal), mitte must ja ka mitte helehall (nagu meie särgid). Roosat ei taha! :D

  Kui fliis saab korralik, mugav ja meeldiv, siis või 70-80 eurot selle eest maksta küll. Mul nvn hakkavad juba fliisid otsa saama, mõned on juba päris ära kantud.

 7. Logo – õlale sobib, rinnale ka nt logo ja juurde nimi või kui nime ei taheta siis mingi hea tabav teemakohane hõige a la mine metsa
  Värv – minu silmis on see kuidagi äge, kui mingi seltskond ühtekat särki/fliisi kannab ja seda just kõrvalise isiku vaatepunktist. Kas on kellelgi nt oranži värvi vastu midagi? Minul isiklikult erilist värvieelistust ei ole, päris lumivalge oleks ebapraktiline ja võibolla heleroosa ehk liiga naiselik?
  Krae – kõrge, aga mitte liiga kitsas (niiet saaks vajadusel ka buffi veel alla ajada)
  Kapuuts – big NO to kapuuts, see on lihtsalt tülikas, eriti kui vähe kitsama koorikjope peale tõmbad.
  Lukk – eest täispikk lukk kindlasti
  Taskud – küljetaskud ja rinnatasku lukuga, kuigi minu jaoks fliisil taskud eriti olulised ei ole üldse, need pigem kipuvad seal kuidagi venima ja lohvakad olema, seega see oleks potensiaalne koht, kus hinda kärpida?
  Hind <70€ ?

  • Logo/nimi – või siis igaühe oma valik, kas enda nimi või matkapositsioon või midagi muud, minule isiklikult sobib Varumees küll, tundub kuidagi huvitavam kui lihtsalt Jaanus

  • Äge oleks see kindlasti, kui kantaks täpselt samasuguseid asju kuid mugavus ja fliisiga rahulolu on minu meelest olulisem kui väljapoole suunatud reklaam. Ma lihtsalt kardan seda, et me ei suuda leida värvilahendust mis kõigile ühtmoodi meeldiks… Oranži vastu samas ei ole mul midagi ;)

 8. Üks variant oleks näiteks selline:

  https://www.dad-sportswear.com.pl/en/fleeces/wyndham-lady/636/p
  https://www.dad-sportswear.com.pl/en/fleeces/wyndham/635/p

  See on muidugi tõsiselt soe ja massiivne fliis, suvel ei ole vähemalt minul selega suurt midag teha :). See-eest on materjal väga mõnusalt pehme ning hästi hingav ja niiskust kehast eemale transportiv.
  RMK tellis neid kunagi tööriieteks nii et minul ja Annemariel on tegelikult näidised olemas. Tõsi, värvivariatsioone väga pole, ongi vaid kolm – must, tumesinine ja tumepunane.
  Rinnataskut pole, külgedel on kaks lukuga välistaskut ja siseküljel, välimise tasku vastas kaks lahtist sisetaskut. Varruate pikkuse kohta ei oska öelda, tuleb üle küsida.
  Ma ei ole veel hinnapakkumist kätte saanud, niipea kui see saabub, annan teada.

  Vaadake üle, kas nimetatud variant on üldse mõeldav või otsime kohe midagi muud?

  • ootame hinna ära ja kui on odav siis teeme ära, mulle sobiks punane ka.
   Muide hinna koha pealt, ma siin austraalias ostsin mingi aeg endale korraga kolm fliisi, 5$ tk ;-) küll ei ole lukustatavaid taskuid ja on vaid üle pea selga tõmmatav, aga no 5$ :D

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.